2018 01 31 /20:20

Be šansų: „Lietuvos ryto“ viltys skaudžiai dužo Rusijoje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ svajonė dar kartą užkariauti Europos taurės trofėjų trečiadienio vakarą tarsi kamparas išsisklaidė Rusijoje. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai neturėjo jokių šansų kovodami prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ ir varžovų aikštėje kapituliavo – 100:113 (18:31, 24:31, 25:23, 33:28).
Sankt Peterburgo „Zenit“ – „Lietuvos rytas“
Martynas Echodas / „Scanpix“ nuotr.

Šis pralaimėjimas reiškia, kad šansų prasibrauti į atkrintamąsias vilniečiai jau neturi bei lieka F grupės dugne.

Jokių šansų svečiams šeimininkai nesuteikė nuo pat pirmųjų minučių. Paskui nepaprastai greitai žaidusius „Zenit“ krepšininkus nespėję vilniečiai nerado jokių priešnuodžių ir jų sustabdyti nepajėgė nė akimirkos.

Per pirmus du kėlinius vilniečiai praleido net 62 taškus. Antroje rungtynių pusėje pavyko sumažinti atsilikimą, bet galimybių kabintis nebuvo jokių.

Paskutines nieko nelemiančias grupės rungtynes vieną pergalę F grupėje turintis „Lietuvos rytas“ žais su Miuncheno „Bayern“.

„Zenit“: Kyle‘as Kuricas 20, Malcolmas Griffinas 17, Drew Gordonas 12.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 22, Jimmy Baronas 15, Rokas Giedraitis 13.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 113:100 (31:18, 31:24, 23:25, 28:33).

39 min. Stebuklo nebus. Sankt Peterburgo klubas nutolęs per toli.

38 min. Martynas Echodas krauna iš viršaus. Skirtumas mažėja iki 8 – 92:100.

37 min. Vilniečiai kovoja iki pabaigos. Travisas Petersonas pataiko su pražanga – 86:97.

36 min. Jevgenijus Voronovas baudžiamas nesportine pražanga prieš Martyną Echodą. Visgi komandas skirianti praraja pernelyg didelė.

34 min. Benas Madgenas tris kartus pataikė iš toli. Pavyko sumažinti atsilikimą iki 12 taškų – 78:90.

32 min. Vaikiškos klaidos svečiams neleidžia priartėti. „Zenit“ vėl susigrąžino 20 taškų persvarą – 90:70.

III kėlinys. „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 85:67 (31:18, 31:24, 23:25).

29 min. Traumą patiria ir „Zenit“ „centras“ Drew Gordonas. Vilniečių aukštaūgių padėtis tampa kiek lengvesnė, bet skirtumas sunkiai tirpsta – 67:85.

25 min. Vienas prieš vieną vilniečiai absoliučiai neapsigina. Vienintelis vilties spindulys – agresyvus jaunojo Martyno Echodo žaidimas. Visgi vidurio puolėjas gana dažnai prameta baudas (2/6).

23 min. Martynas Echodas deda iš viršaus, bet tai menka paguoda. „Zenit“ pirmauja 68:47.

22 min. Apsiginti nepavyksta ir po didžiosios pertraukos – už krepšio sėdintis Vilniaus klubo vadovas Linas Kleiza tik emocingai skėsčioja rankomis.

II kėlinys. „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 62:42 (31:18, 31:24).

20 min. 62 praleisti taškai per pirmus du kėlinius. Kažin ar įmanoma ką nors padaryti, kai giniesi taip.

15 min. Įpusėjus ketvirčiui, vilniečių deficitas pasiekia jau 16 taškų. „Lietuvos rytas“ nesugeba įmesti netgi baudų metimų. Sunkiai pataikyti sekasi tiek Rokui Giedraičiui, tiek Egidijui Mockevičiui.

12 min. Krepšys vilniečiams ir vėl užsirišęs. Sankt Peterburgo klubas lekia tarsi išprotėjęs, o dviem vidurio puolėjais žaidžiantys vilniečiais visiškai paskui juos nespėja.

I kėlinys. „Zenit“ – „Lietuvos rytas“ 31:18.

9 min. Vilniečių gynyboje labai daug skylių. Žaidimą priekyje pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs ir net tritaškį pataikęs Loukas Mavrokefalidis, bet prie savo krepšio svečiai atrodo beviltiškai.

8 min. Vilniečių laivas grimzta jau pačioje rungtynių pradžioje – 9:20. Maža to, traumą patiria Mindaugas Lukauskis.

5 min. Taškų sausrą nutraukė iš toli pataikęs Jimmy Baronas, bet rusai iš karto atsakė žaibiška ataka.

4 min. Vilniečiams nepaprasta sunkiai sekėsi rinkti taškus. Tuo tarpu „Zenit“ iš lėto judėjo į priekį – 8:2.

2 min. Sankt Peterburgo klubas pamėgina truktelėti jau pačioje dvikovos pradžioje – po Jevgenijaus Voronovo reido su pražanga „Zenit“ šauna į priekį (6:2).

1 min. Rungtynes kiek netikėtai starto penkete pradėjęs Mindaugas Lukauskis pirmasis atidarė taškų sąskaitą, bet į tai „Zenit“ taip pat atsakė taikliu metimu – 2:2.