2015 01 14 /23:44

Daugiau tritaškių nei dvitaškių metęs „Lietuvos rytas“ gavo antausį Belgijoje – 69:75

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po pralaimėjimo Kauno „Žalgiriui“ LKL čempionate nesugebėjo pagerinti savo nuotaikos ir patyrė antrąją nesėkmę iš eilės. Europos taurės „Last 32“ etapo L grupės rungtynėse išvykoje 69:75 (19:15, 17:20, 21;17, 12:23) nusileista Ostendės „Telenet“.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Mačas prasidėjo labai nerezultatyviu žaidimu – per pusę ketvirčio ekipos sukrapštė vos 11 taškų. Belgai nuo pat pirmųjų minučių akcentavo itin gerą gynybą, stengėsi kuo mažiau vilniečius įleisti į baudos aikštelę.

Prieš mačą apie prisitaikymą prie varžovų žaidimo kalbėjęs „Telenet“ treneris Dario Gjergja , atrodo, savo žaidimą primetė „Lietuvos rytui“. Nors vilniečiai mėgsta mesti tritaškius, tačiau šios rungtynėse Belgijos klubas jiems beveik nieko daugiau ir neleido.

Per pirmuosius du ketvirčius „Lietuvos rytas“ iš toli metė 21 kartą (iš viso – 36), kai dvitaškius metė tik 9 sykius (iš viso – 20). Belgai gynėsi sumaniai, neleisdami vilniečiams nei veržtis į baudos aikštelę, nei ten įmesti kamuolių aukštaūgiams, tad dažnai „Lietuvos ryto“ atakos baigdavosi metimais iš toli arba klaidomis bandant pralaužti gynybą.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje vilniečiai buvo trumpam įgiję 8 taškų pranašumą (62:54), tačiau jau ne pirmą sykį mače „Telenet“ priartėjo vos per kelias sėkmingas atakas. Žaidimas ir toliau strigo, o likus žaisti nepilnas 3 min. po dviejų iš eilės K.Lavrinovičiaus klaidų šeimininkai išlygino rezultatą – 69:69.

Iškart po to sužingsniavo Ž.Janavičius, varžovai įmetė dar du taškus (73:69). Prasidėjus paskutinei minutei kažkodėl „Lietuvos rytas“ tritaškius pamiršo, K.Lavrinovičius nesėkmingai veržėsi po krepšiu ir „Telenet“ turėjo apie 40 sek. atakai. „Lietuvos rytas“ leido varžovams bumbsėti kamuolį visas 24 sek., po netaiklaus metimo neatsikovojo kamuolio ir gavo dar du taškus į savo krepšį – tai buvo pabaiga.

„Telenet“: J.Prince'as (5/9 dvit., 10/11 baud., 7 išprov. praž., 26 naud.) 20, M.Ponitka (7/11 dvit., 9 atk. kam.) 18, W.Wilkinsonas (2/3 trit., 5 atk. kam.) 10.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (5/7 trit., 4 rez. perd., 4 klaid.) 19, K.Lavrinovičius (4/8 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam.) 13, G.Orelikas (4/10 trit.) 12, Ž.Janavičius (3 kaid.) 9, M.Moseris (7 atk. kam.) 7, B.Baronas 4, M.Lukauskis 3, A.Kavaliauskas (4 rez. perd.) 2.

Blok.: 0 – 0

Kitose rungtynėse vilniečių prieš savaitę namie įveikta Zgoželeco „PGE Turow“ komanda namie 87:84 palaužė Sevilijos „Baloncesto“.

L grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Ketvirtasis kėlinys: „Telenet“ – „Lietuvos rytas“

10 min. Dvi iš eilės atakas vilniečiai taip ir nesugebėjo įmesti taškų, o prasidedant paskutinei minutes W.Wilkinsonas galingu dėjimu padidino „Telenet“ pranašumą – 73:69.

K.Lavrinovičius neįmetė, o „Lietuvos rytas“ leido varžovams bumbsėti kamuolį visas 24 sek., po netaiklaus metimo neatsikovojo kamuolio ir gavo dar du taškus į savo krepšį – 75:69. Po šio epizodo liko kelios sekundės, per kurias stebuklų nebebuvo.

8 min. Ž.Janavičius sužingsniavo, o nesustabdomas J.Prince'as dar kartą prasiveržė po krepšiu ir išvedė šeimininkus į priekį – 71:69.

7 min. K.Lavrinovičius po Geco perdavimo įmetė iš po krepšio, tačiau J.Prince'as padarė tą patį – 69:64. Po K.Lavrinovičiaus pražangos W.Wilkinsonas smeigė tritaškį, brolis dar kartą suklydo ir J.Prince'as atstatė lygybę – 69:69.

6 min. M.Gecevičius įmetė tris taškus, o tuo pačiu „Telenet“ prasižengė prieš K.Lavrinovičių. Taškai buvo įskaityti – 67:62.

5 min. Vienas prieš vieną iniciatyvos ėmęsis K.Lavrinovičius pataikė dvitaškį, o M.Ponitka atsakė tuo pačiu ir jau turėjo 18 taškų.

4 min. M.Ponitka sugirdė vilniečiams jų pačių vaistų – smeigė tritaškį. B.Barono atsakymas buvo netaiklus, o J.Prince'as įmetė dvitaškį su pražanga ir 8 taškų pranašumo beveik neliko – 60:62

3 min. K.Boukichu vėl įmetė iš po krepšio, o M.Gecevičius įmetė tris taškus – 62:54.

2 min. Po kelių netaiklių atakų W.Wilkinsonas puolime nusiėmė kamuolį, išprovokavo pražangą ir abi baudas prametė. Pirmuosius taškus įmetė „vilnietis“ M.Moseris.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Žygimanas Janavičius

Trečiasis kėlinys: „Telenet“ – „Lietuvos rytas“

10 min. Lemiama minutė „Telenet“ prasidėjo fantastiškai. W.Wilkinsonas smeigė tritaškį, o kitoje atakoje G.Muya dvitaškiu su pražanga rezultatą išlygino – 52:52.

Jau baigiantis ketvirčiui Fortūną šyptelėjo vilniečiams. K.Lavrinovičius smeigė tritaškį, o gynyboje M.Gecevičius perėmė kamuolį ir jį sustabdęs varžovas gavo nesportinę pražangą. Gecas baudas sumetė, tačiau K.Lavrinovičiaus dar vienas tolimas bandymas buvo nesėkmingas – 57:52.

9 min. Laisvas perdavimą gavęs Ž.Janavičius į sąskaitą tritaškiu metimu įsirašė jau 9-ąjį tašką – 52:46.

8 min. Po eilinio bandymo iš toli J.Berggrenas dvitaškiu iš po krepšio sumažino skirtumą iki minimumo – 46:47. Po krepšiu puikiai prasiveržė Ž.Janavičius ir kiek nuramino įsismaginusius šeimininkus.

7 min. „Lietuvos rytas“ išmetė jau 37 tritaškius, suklydo 12 sykių. J.Pirnce'as šįkart pataikė ir tritaškį – 44:47.

6 min. A.Juškevičius po krepšiu gavo fantastišką M.Gecevičiaus perdavimą, tačiau labai apmaudžiai suklydo.

5 min. G.Orelikas pataikė dar vieną tritaškį – trečiąjį šiame ketvirtyje – 47:41.

4 min. Po dviejų iš eilės klaidų pagaliau įmetė K.Lavrinovičius, pataikęs sunkų dvitaškį netoli nuo krepšio. J.Prince'as pirmą kartą pataikė „iš žaidimo“ – 41:44.

3 min. G.Orelikas įmetė antrą iš eilės ir trečią apskritai savo tritaškį – 42:39.

2 min. Netaiklus buvo ir antras svečių bandymas, tačiau „Lietuvos rytas“ privertė varžovus „netilpti“ į 24 sekundes ir G.Orelikas smeigė tritaškį – 39:37. J.Prince'as išprovokavo eilinę (7). pražangą ir baudomis išlygino rezultatą.

1 min. A.Kavaliausko metimas buvo netaiklus, o M.Ponitka pirmuoju savo bandymu persvėrė rezultatą – 37:36.

Alfredo Pliadžio nuotr./Martynas Gecevičius

Antrasis kėlinys: „Telenet“ – „Lietuvos rytas“

„Lietuvos rytas“ per du ketvirčius išmetė net 21 tritaškį, bet pataikė tik 7. Dvitaškių vilniečiai metė vos 9 ir įmetė 5. M.Gecevičius ir M.Ponitka per pirmą mačo pusę surinko po 11 taškų.

10 min. K.Lavrinovičius dvitaškiu rezultatą išlygino dar kartą, tada po kelių atkovotų kamuolių puolime M.Ponitka jį vėl persvėrė, tačiau sulig sirena M.Lukauskis smeigė tritaškį – 36:35.

9 min. „Lietuvos rytas“ metė akivaizdžiai per daug tritaškių, kurie krito itin blogai. Po G.Oreliko ir K.Lavrinovičiaus netaiklių metimų M.Ponitka prasiveržė po krepšiu ir persvėrė rezultatą – 33:31.

8 min. „Telenet“ po baudos metimo priartėjo vos iki dviejų taškų (29:31), o netrukus A.P.Gillet išlygino rezultatą ties 31:31.

7 min. Ir vėl vilniečiai suklydo, o A.P.Gillet pataikė dvitaškį, į kurį tuo pačiu atsakė M.Mooseris – 30:25. B.Baronas netrukus pridėjo baudos metimą, tačiau M.Ponitką pražiopsojęs M.Lukauskis leido varžovui įmesti du taškus su pražanga. Lenkas pataikė ir baudą – 28:31.

6 min. J.Prince'as dar nėkart nepataikė „iš žaidimo“ ir pagaliau suklydo mesdamas baudą. Penkias pražangas išprovokavęs amerikietis baudomis surinko 7-ąjį tašką.

5 min. Belgai ir vėl apsigynė, tačiau rezultato išlyginti nepavyko, o A.Kavaliausko puikus perdavimas laisvam B.Baronui baigėsi tritaškiu. K.Boukichu atsakė dviem taškais, tačiau dar vieną tolimą metimą pataikė M.Gecevičius – 28:22.

4 min. „Telenet“ gynyba veikė puikiai ir vėl pasisekė apsiginti, o J.Prince'as dar kartą stojo mesti baudų ir vėl neklydo – 20:22.

3 min. A.P.Gillet smeigė tris taškus ir sumažino persvarą iki 4 taškų – 18:22.

2 min. „Lietuvos rytas“ apsigynė nuo varžovų atakos, o M.Mooseris smeigė tritaškį – 22:15.

1 min. Pimoji vilniečių ataka ketvirtyje užsitęsė – varžovai per 40 sek. surinko tris pražangas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Virginijus Šeškus

Pirmasis kėlinys: „Telenet“ – „Lietuvos rytas“

10 min. Pirmą tolimą šūvį pataikęs G.Orelikas bandė dar kartą, tačiau po netaiklaus metimo varžovai surengė greitą pražangą ir pelnė du lengvus taškus – 13:19. Prieš pat pertrauką „Telenet“ surengė dar vieną dviem taškais pasibaigusią ataką.

9 min. Varžovas sumetė baudas, o Ž.Janavičius puikiai įkirto po krepšiu, kur gavęs kamuolį laisvas pataikė dvitaškį. J.Prince'as antrą kartą iš eilės sumetė baudas – 11:16. Tritaškį pataikė ir G.Orelikas.

8 min. Puiki vilniečių ataka – Kšištofas gavo kamuolį po krepšiu, tačiau atmetė jį laisvam M.Gecevičiui, kuris smeigė tritaškį – 14:7.

7 min. N.Marnegreve'as pataikė tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą. Ketvirtis ir toliau klostėsi labai nerezultatyviai. Į aikštę žengė ir K.Lavrinovičius, kuris pataikė baudas, o po apsiginimo Ž.Janavičius įmetė iš po krepšio – 11:7.

6 min. Pimruosius savo taškus baudų metimais pataikė A.Kavaliauskas, kuris išvedė svečius į priekį – 7:6.

5 min. M.Ponitka dvitaškiu metimu persvėrė rezultatą, o kėlinys jau buvo įpusėjęs – 6:5.

4 min. Įsivyravo gana padrikas žaidimas, kuris buvo neparankus abiems komandoms – darė klaidą po klaidos. Per keturias minutes ekipos suklydo jau po du kartus.

3 min. Šeimininkai krešį sudrebino itin galingu dėjimu, o savo pirmą tolimą šūvį G.Orelikas prametė.

2 min. Apsigynę nuo varžovų atakų vilniečiai įmetė pirmąjį mačo tritaškį – pataikė M.Gecevičius – 5:2.

1 min. Lenkas M.Ponitka įmetė pirmuosius šio mačo taškus – prasiveržė po krepšiu. Svečių sąskaitą atidarė M.Gecevičius, gavęs perdavimą po krepšiu.

irmajame „Last 32“ etapo ture „Lietuvos ryto“ krepšininkai namuose 98:86 be didesnio vargo įveikė Lenkijos čempionę Zgoželeco „Turow“ ekipą.

„Telenet“ pirmajame ture taip pat pasiekė pergalę – išvykoje net 94:63 sutriuškino Sevilijos „Basket“ ekipą.

Nors „Last 32“ etapą pavyko pradėti galingai, tačiau reguliarusis sezonas nebuvo toks lengvas. Belgijos klubas B grupėje užėmė antrąją vietą, tačiau tam jiems pakako laimėti 6 rungtynes iš 10-ies.

Rungtynėse su Sevilijos ekipa net penki „Telenet“ žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, tačiau pažvelgus į reguliaraus statistiką visame turnyre matyti, kad komanda turi aiškų lyderį.

Amerikietis Johnas Prince'as per 11 mačų vienintelis komandoje turi dviženklį pelnytų taškų vidurkį – meta po 16,6 taško (48 proc. dvit., 50 proc. trit.). Po 8,9 taško įmeta lenkas Mateuszas Ponitka, po 8,6 pelno Pierre'as Antoine'as Gillet, po 8,4 įmeta Dušanas Djordevičius, taip pat pirmaujantis komandoje pagal rezultatyvius perdavimus – 5,4.

„Lietuvos ryto“ komandai Europos taurėje daugiausiai taškų surenka Gediminas Orelikas (14,4 tšk., 4,8 atk. kam.), Antanas Kavaliauskas (13,5 tš., 4,8 atk. kam.) ir Martynas Gecevičius (10,4 tšk., 4,4 rez. perd.).