2019 01 23

Dežavu: Vilniaus „Ryto“ prakeiksmas

Vilniaus „Ryto“ sirgalius antradienio vakarą turėjo apimti nemalonus dežavu jausmas. Sostinės klubas ištaškė 21 taško persvarą ir vėl subyrėjo antroje mačo dalyje. Statistika rodo, kad pralaimėtos antrosios „Ryto“ rungtynių pusės Europos taurėje tampa tendencija.
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Iš 14 Europos taurės rungtynių šį sezoną, „Ryto“ krepšininkai net 10 mačų antroje mačo dalyje nusileido varžovams.

Pavyzdžiui, „Top 16“ varžybose vilniečiai pralaimėjo antrąsias mačo dalis tiek Berlyno ALBA klubui (namuose 50:61, išvykoje 28:49), tiek „Monaco“ ekipai (38:45), o nenusileido tik Belgrado „Partizan“ (32:32).

Du kartus po pertraukos „Rytas“ atrodė geriau už Baro „Mornar“, o „EuroCup“ sezono pristatyme – už Malagos „Unicaja“. Visi trys šie mačai baigėsi „Ryto“ pergalėmis.

Įdomu, kad „Rytas“ laimėjo visus susitikimus, kuriuos laimėjo antrąją rungtynių dalį.

Prasčiau nei Berlyne „Rytas“ šį sezoną po pertraukos buvo pasirodęs tik sykį.

Vokietijos klubui antradienio vakarą vilniečiai antroje susitikimo dalyje nusileido 21 taško skirtumu (28:49). Palyginimui, skaudžiau šį sezoną po pertraukos „Rytą“ skriaudė tik Malagos „Unicaja“ Ispanijoje (28:52).

Antrąsias rungtynių dalis „Rytas“ Europos taurėje pralaimi vid. 5 taškų skirtumu. Pralaimėtuose mačuose, šis skaičius kyla iki 12,5 taško.

Kol kas vilniečių mūšiai Europos taurės turnyro „Top 16“ etape itin atkaklūs – baigiasi vid. 5,2 taško skirtumu.

Tai gali pridėti intrigos skaičiuojant galutinę E grupės komandų rikiuotę.

Group E W L +/-
1. ALBA Berlin 3 1 -1
2. AS Monaco 2 2 -3
3. Partizan NIS Belgrade 2 2 5
4. Rytas Vilnius 1 3 -1

Ir kitose „Ryto“ grupės rungtynės baigėsi nežymiais skirtumais. Pavyzdžiui, prasčiausias tarpusavio santykio rezultatas priklauso „Monaco“ su vos -3.,

Norėdamas patekti į kitą etapą, „Rytas“ privalo nugalėti „Partizan“ ir įveikti „Monaco“ didesniu nei 5 taškų skirtumu, bei tikėtis pastarųjų prancūzų nesėkmės ALBA klubui.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius