2015 11 25

Treneris – kitas, problemos – tos pačios: „Lietuvos rytui“ smogė net vengrai

Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir toliau nepavyksta pergale pradžiuginti „Siemens“ arenos lankytojų. Neįtikėtinai įtemptose rungtynėse vengrų pergalę lėmė Nicolo Laprovittolos žingsnis. Rungtynių pabaigoje jis pataikė iš toli, tačiau tai buvo tik dvitaškis, kuris neišplėšė pratęsimo. Europos taurėje vilniečiai 98:99 (23:31, 22:23, 25:22, 28:23) nusileido Solnoko „Olaj“ ekipai ir patyrė jau penktąjį pralaimėjimą bei sukomplikavo savo šansus žengti į kitą etapą.
Aurimas Jasilionis
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Solnoko krepšininkai pirmavo visų rungtynių metu, o vilniečiai intrigą sukūrė likus žaisti tik kelias minutes.

Vengrai rungtynes pradėjo lyg namuose – pirmavo 10:0, o Vilniaus klubo apkalbėta gynyba neveikė. „Olaj“ pataikė visus penkis mestus tritaškius ir maudė „Lietuvos ryto“ gynėjus.

Antrajame kėlinyje įsižaidė buvęs vilniečių komandos narys Kirilas Natiažka, kuris tiek dėjo į krepšį, tiek atakavo iš toli.

Aurimas Jasilionis po kelių N.Laprovittolos klaidų ėmėsi eksperimentų. Įžaidėjo vaidmenyje išbandė Marių Runkauską, o Adas Juškevičius pasirodė tik trečiajame kėlinyje.

Sugrįžęs į aikštę argentinietis atgaivino vilniečių puolimą ir kartu su M.Runkausku tritaškiais mažino skirtumą iki šešių taškų, nors vengrai turėjo 15 taškų pranašumą.

Rungtynių pabaigoje Gedimino Oreliko ir Nicolo Laprovittolos tritaškiai užvedė vilniečius, kurie manė, kad jau išplėšė pratęsimą, tačiau argentinietis pataikė ne tritaškį, o dvitaškį ir vengrai šventė pergalę.

Iš viso vengrai pataikė 13 tolimų metimų, vilniečiai – 12. „Olaj“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 30:20.

Rezultatyviausiai Vilniaus klube rungtyniavo 26 taškus surinkęs Nicolas Laprovittola. Gediminas Orelikas pridėjo 18 taškų. Marius Runkauskas 15, Artūras Gudaitis – 14.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Strahija Miloševičius su 22 taškais buvo rezultatyviausias Vengrijos ekipoje. Varžovams penkis tritaškius pataikė ir 20 taškų surinko Davidas Vojvoda. 17 taškų pelnė į Vilnių sugrįžęs Kirilas Natiažka.

Vilniečiai atsidūrė penktoje E grupės vietoje ir rimtai sukomplikavo savo šansus žengti į kitą etapą.

Vilniaus klubas turėjo ir vėl verstis be kapitono Antano Kavaliausko. Jis negalės žaisti dėl kojos raumens traumos.

„Lietuvos rytas“: N.Laprovittola 26, G.Orelikas 19, M.Runkauskas 15, A.Gudaitis 14, D.Gailius 12, K.Lavrinovičius 6, J.Jucikas 4, M.Lukauskis 2.

Kitose E grupės septintojo turo rungtynėse Saratovo „Avtodor“ 93:83 nugalėjo Stambulo „Bešiktaš“ ekipą, o Sankt Peterburgo „Zenit“ 89:70 įveikė Salonikų PAOK.

18:57​​

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Mindaugas Lukauskis, Nicolas Laprovittola, Gediminas Orelikas, Julius Jucikas, Rokas Giedraitis.

19:02

1 min. Aaronas Craftas pradėjo rungtynes tritaškiu – 3:0.

19:06

2 min. Po J.Juciko pražangos du baudos metimus sumetė M.Borisovas. S.Miloševičius pridėjo dar ir dvitaškį. D.Vojvoda pataikė iš toli ir svečiai jau pirmavo 10:0. Pirmuosius taškus „Lietuvos rytui“ pelnė N.Laprovittola – 2:10.

19:08

4 min. S.Miloševičius pridėjo dar vieną tritaškį. J.Jucikas pelnė dar du taškus – 4:13.

19:10

5 min. M.Borisovas didino vengrų pranašumą – 15:4.

19:12

6 min. Vilniečiams toliau taškus rinko J.Jucikas. S.Miloševičius atsakė tuo pačiu. Du baudos metimus pataikė N.Laprovittola – 8:17.

19:14

7 min. O.Lypovy pataikė du dvitaškius iš eilės, o N.Laprovittola pataikė pirmąjį vilniečių tritaškį – 11:21.

19:16

8 min. Du baudos metimus pataikė D.Gailius. S.Miloševičius taip pat buvo taiklus nuo baudos linijos – 23:13.

19:17

9 min. Tritaškį pataikė D.Gailius. K.Wittmannas pataikė jau ketvirtąjį vengrų tritaškį. D.Gailius antrą iš eilės – 19:26.

19:19

10 min. Du baudos metimus pataikė K.Natiažka. Pirmuosius taškus pelnė A.Gudaitis. K.Wittmannas pataikė dar vieną tritaškį. A.Gudaitis pataikė iš po krepšio.

19:19

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Olaj“ 23:31

19:22

11 min. K.Natiažkos dėjimas – 33:23.

19:23

12 min. K.Natiažka buvo taiklus ir iš toli. Pirmuosius taškus pelnė M.Runkauskas – 25:36.

19:26

13 min. P.Kovačas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. M.Runkauskas pataikė iš toli. K.Natiažka didino vengrų pranašumą – 39:28.

19:28

14 min. G.Orelikas pelnė pirmuosius taškus. Trečią klaidą padarė N.Laprovittola – 30:39.

19:30

15 min. G.Orelikas pataikė dar vieną dvitaškį. N.Laprovittola sumažino skirtumą iki penkių taškų ir privertė varžovus prašyti pasitarimo – 34:39.

19:33

16 min. D.Vojvoda pataikė dar vieną tritaškį. K.Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga – 37:42.

19:34

17 min. J.Jucikas užsidirbo nesportinę pražangą. D.Vojvoda ir vėl pataikė iš toli. M.Lukauskis pelnė pirmuosius taškus – 39:46.

19:36

18 min. A.Kelleris pataikė jau aštuntą vengrų tritaškį. G.Orelikas taip pat pataikė iš toli – 42:49.

19:38

19 min. G.Orelikas pelnė jau devintąjį tašką. S.Miloševičius taip pat buvo taiklus. M.Runkauskas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 45:51.

19:40

20 min. D.Vojvoda pataikė dar vieną tritaškį. Per du kėlinius vengrai pataikė 10 tritaškių iš 11-os.

19:40

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Olaj“ 45:54

19:57

21 min. Du baudos metimus sumetė D.Gailius. Vilniaus klube įžaidėjo vaidmens ėmėsi M.Runkauskas – 47:54.

20:00

22 min. K.Wittmannas didino svečių pranašumą. D.Gailius pataikė dar dvi baudas. A.Gudaičio dėjimas mažino skirtumą iki penkių taškų – 51:56.

20:02

23 min. S.Miloševičius pataikė du baudos metimus. Pirmą kartą aikštėje pasirodė Adas Juškevičius, o G.Orelikas pataikė tritaškį – 54:58.

20:04

24 min. Vengrai pataikė du dvitaškius iš eilės ir A.Jasilionis prašė pasitarimo – 62:54.

20:07

26 min. K.Natiažka pelnė du taškus su pražanga. G.Orelikas atsakė dvitaškiu – 56:65.

20:10

27 min. K.Natiažka dėjo į krepšį po A.Juškevičiaus klaidos. S.Miloševičius pridėjo dar taškus iš po krepšio. N.Laprovittola pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 57:69.

20:12

28 min. K.Wittmannas pataikė dvitaškį. S.Miloševičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir vengrai pirmavo 15 taškų. A.Gudaitis mažino skirtumą – 59:72.

20:14

29 min. O.Lypovyy pataikė dvitaškį, M.Runkauskas pataikė iš toli. K.Wittmannas pataikė dar vieną metimą. G.Orelikas pataikė du baudos metimus – 64:76.

20:15

30 min. M.Runkauskas pataikė dar vieną tritaškį. N.Laprovittola dar vieną tritaškį paleido su sirena.

20:16

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Olaj“ 70:76

20:19

31 min. A.Gudaitis dėjimu mažino skirtumą – 72:76.

20:22

33 min. K.Natiažka tritaškiu didino pranašumą. N.Laprovittola pataikė du baudos metimus – 76:81.

20:24

34 min. Vengrai pataikė dar vieną tritaškį – 84:76.

20:26

35 min. M.Runkauskas pataikė dar vieną tritaškį ir mažino skirtumą iki penkių taškų. Du baudos metimus pataikė N.Laprovittola. D.Vojvoda atsakė tritaškiu – 87:81.

20:30

36 min. K.Lavrinovičiaus dėjimas privertė pasitarimo prašyti vengrus – 83:87.

20:31

37 min. N.Laprovittola sumažino skirtumą iki dviejų taškų. S.Miloševičius atsakė tuo pačiu – 89:85.

20:33

38 min. S.Miloševičius sumetė baudos metimus – 91:85.

20:37

39 min. Argentinietis padarė lemiamą klaidą. Vengrai irgi nepataikė. K.Lavrinovičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. D.Vojvoda taip pat pataikė tik vieną. A.Gudaitis pelnė svarbius taškus – 88:92.

20:52

40 min. M.Runkauskas padarė klaidą ir sumažino vilniečių šansus, tačiau jie greitai atgimė. Gedimino Oreliko ir Nicolo Laprovittolos tritaškiai užvedė vilniečius, kurie manė, kad jau išplėšė pratęsimą, tačiau argentinietis pataikė ne tritaškį, o dvitaškį ir vengrai šventė pergalę.