2018 01 03

Trileris Vilniuje: „Lietuvos rytas“ paskutinės atakos metu krito prieš „Zenit“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Europos taurės „Top 16“ etapą pradėjo nesėkme. Sostinės ekipa įtemptame trileryje neatlaikė Sankt Peterburgo „Zenit“ puolimo ir suklupo 96:98 (26:17, 15:30, 22:24, 33:27).
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sankt Peterburgo „Zenit“
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ / nuotr. Alfredo Pliadžio

Vilniečiai susitikimą pradėjo sėkmingai. Aukštaūgių vedami aikštės šeimininkai įgijo persvarą, kuri antrajame kėlinyje pasiekė ir dviženklę ribą.

Tačiau vėliau Rimo Kurtinaičio auklėtinių gynyba prakiuro it rėtis. „Zenit“ per antrąjį ketvirtį suvertė net 30 taškų ir prieš didžiąją pertrauką išsiveržė į priekį.

Jau atrodė, kad „Lietuvos rytas“ kabinsis į rungtynes dar trečiajame kėlinyje, tačiau puikus varžovų lyderių Kyle’o Kurico ir Drew Gordono žaidimas laikė vilniečius per beveik dviženklį atstumą.

nuotr. Alfredo Pliadžio/Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sankt Peterburgo „Zenit“

Vis dėlto sostinės ekipa kibo oponentams į atlapus, išlygino rezultatą ir viskas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis. Paskutine ataka R.Kurtinaičio kariauna galėjo išplėšti pratęsimą arba pergalę, bet nesugebėjo sėkmingai išsimesti kamuolio iš užribio.

Nesulaikomas buvo „Zenit“ lyderis Kyle'as Kuricas, kuris sužaidė karjeros rungtynes. Amerikietis suvertė net 30 taškų (3/7 dvit., 5/7 trit., 9/9 baud. met.) ir surinko 33 naudingumo balus.

Pavyko ir Drew Gordono sugrįžimas. Jis pelnė 23 taškus (9/13 dvit., 5/10 baud. met.) ir atkovojo 8 kamuolius.

„Lietuvos rytą“ už pakarpos tempė Loukas Mavrokefalidis. Jis surinko 22 taškus (7/12 dvit., 1/4 trit., 5/6 baud. met.), bet būtent iš jo rankų kamuolį paskutinės atakos metu iškrapštė varžovas.

„Zenit“ pataikė net 47 procentus tritaškių (9/19), tikslą pasiekė 53 procentai Rusijos klubo dvitaškių (25/47).

„Lietuvos rytas“ sėkmingiau nei oponentai atakavo iš artimesnių distancijų (30/51 dvit., 59 proc.), tačiau dažniau šaudė pro šalį iš toli (7/21 trit., 33 proc.).

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 22, T.Petersonas 19 (4/9 trit., 6 atk. kam.), R.Giedraitis 12 (6 rez. perd.), M.Echodas (0 atk. kam.) ir Ch.Krameris (7 rez. perd.) po 11, E.Mockevičius 10 (8 atk. kam.).

„Zenit“: K.Kuricas 30, D.Gordonas 23 (8 atk. kam.), S.Karasiovas 16, D.Harperis 11.

Rungtynių eiga. Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Sankt Peterburgo „Zenit“

Ketvirtas kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Zenit“

40 min. L.Mavrokefalidis pataikė sunkų dvitaškį. Varžovai neklydo prie baudų metimo linijos ir buvo priekyje vienu tašku.

Laisvas prie tritaškio linijos liko iki tol oponentus skriaudęs T.Petersonas, bet puolėjas nepataikė. Varžovai sumetė baudų metimus, R.Giedraitis taip pat neklydo.

Vilniečiai ilgai neprasižengė, „Zenit“ sudegino brangaus laiko, tačiau S.Raynoldsas nepataikė baudos metimo.

Komandas skyrė du taškai ir „Lietuvos rytui“ reikėjo užpulti per 9 sekundes. Ch.Krameris nesugebėjo sėkmingai išmesti kamuolio, o jį perėmė varžovai. Nors vilniečiai dar prasižengė, tačiau laiko atsakui jau nebeturėjo.

39 min. R.Giedraitis buvo tolimu metimu išlyginęs rezultatą, tačiau tuo pačiu atsakė ir K.Kuricas.

Neįtikėtiną tritaškį per rankas pataikė ir Ch.Krameris. Rezultatas vėl tapo lygus – 92:92.

38 min. T.Petersonas baudos metimu išlygino rezultatą, bet D.Harperis po minutės pertraukėlės įsmeigė tritaškį – 86:89.

36 min. Komandos apsikeitė tritaškiais, o šįkart nesportinę pražangą užsidirbo ir varžovai.

Vilniečiai kabinosi į rungtynes ir po geros atkarpos deficitas sumažėjo iki vieno taškelio – 85:86.

35 min. Skuboti ir netaiklūs metimai kišo vilniečiams koją. L.Mavrokefalidis pelnė jau 19-ąjį tašką, tačiau graikas dažnai nespėjo gynyboje. T.Petersonas dar kartą pataikė iš toli – 77:81.

A.Butkevičius užsidirbo nesportinę pražangą. Teisėjai dar peržiūrėjo epizodą, bet sprendimo nepakeitė. Tai – jau penktoji „Lietuvos ryto“ puolėjo pražanga.

33 min. „Lietuvos ryto“ spaudimas atsipirko, mat pavyko perimti kamuolį, o T.Petersonas pataikė iš toli – 70:75.

32 min. Vilniečiai ketvirtį pradėjo L.Mavrokefalidžio taškais, tačiau toliau nesisekė J.Baronui, kuris prametė jau trečiąjį savo tritaškį. D.Harperis greitoje atakoje įdėjo iš viršaus ir „Zenit“ persvara tapo dviženklė – 65:75.

Trečias kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Zenit“​ 63:71 (26:17, 15:30, 22:24)

30 min. Kėlinį sėkmingiau užbaigė „Zenit“. D.Gordonas pelnė dvitaškį, K.Kuricas pataikė eilinį tritaškį – 63:71.

29 min. Vasilijus Karasiovas priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Greita ataka Mindaugas Girdžiūnas vėl apkirpo varžovų pranašumą – 63:66.

28 min. Dar vienas puikus M.Echodo epizodas. Šįkart jaunasis aukštaūgis surado Ch.Kramerio perdavimą ir įdėjo iš viršaus. Deja, bet į kiekvieną rezultatyvų „Lietuvos ryto“ epizodą sėkmingai atsakinėjo ir „Zenit“ – 58:66.

27 min. M.Echodas po perimto kamuolio pelnė du taškus ir padidino triukšmo lygį „Siemens“ arenoje. Aistras užgesino S.Karasiovo tritaškis – 56:64.

26 min. Technine pražanga už vaidybą nubaustas Artūras Jomantas.

Sunkiai sustabdomas buvo D.Gordonas. Jo sąskaitoje – jau 18 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai – 50:58.

24 min. L.Mavrokefalidis sumetė baudas ir deficitas sumažėjo iki minimumo. „Lietuvos rytas“ kėlinio pradžią laimėjo 9:4, bet jau 20-ąjį savo tašką tritaškiu pelnė K.Kuricas – 50:54.

22 min. Kėlinio pradžioje abi komandos keitėsi taškais, tačiau L.Mavrokefalidžio tritaškis pagaliau sumažino deficitą – 48:51.

Antras kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 41:47 (26:17, 15:30)

20 min. B.Madgenas netaiklių komandos metimų seriją nutraukė pataikydamas iš vidutinio nuotolio. Deja, bet vilniečių gynybą „Zenit“ gliaudė be priekaištų. Per antrąjį kėlinį Rusijos ekipa surinko net 30 taškų – 41:47.

19 min. R.Kurtinaitis savo auklėtinių neprikėlė ir minutės pertraukėle. Šįkart du taškus su pražanga pelnė K.Kuricas – 39:45.

18 min. K.Kuricas įsmeigė iš toli, E.Voronovas pelnė du taškus su pražanga ir „Zenit“ išsiveržė į priekį – 39:42.

17 min. Puolime užstrigęs „Lietuvos rytas“ leido varžovams sumažinti pranašumą iki minimumo. Nuotaikas „Siemens“ arenoje kiek pagerino E.Mockevičiaus pastangos puolime – 39:36.

15 min. K.Kuricas švystelėjo tritaškį, kuris priartino „Zenit“ per 5 taškų atstumą – 35:30.

14 min. Vilniečiai ir toliau rungtyniavo sėkmingai ir priekyje buvo jau dviženkliu skirtumu – 33:21.

12 min. E.Mockevičius demonstravo raumenis po krepšiu. Puolime dukart atkovojęs kamuolį „centras“ pelnė taškus, o kitoje aikštės pusėje gerai atidirbo gynyboje – 28:19.

Pirmas kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 26:17​​​​​​​

10 min. „Zenit“ komandoje išsiskiria buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas D.Gordonas, kuris per pirmą kėlinį surinko 8 taškus, tačiau vilniečiai pirmas 10 minučių sužaidė beveik idealiai – 26:17.

8 min. Varžovai, kaip ir „Lietuvos rytas“, kol kas daugiau remiasi dvitaškiais ir žaidimu arčiau krepšio – 21:14.

7 min. Atrodo, kad M.Girdžiūnas jau susižaidė su naujais komandos draugais. „Du prieš du“ derinį sužaidęs įžaidėjas leido M.Echodui pelnyti dvitaškį su pražanga – 17:12.

5 min. Koks L.Mavrokefalidžio reidas po krepšiu! Lėtas graikas prasiveržė ir pelnė lengvus taškus – 14:8.

3 min. „Lietuvos rytas“ sėkmingai užkūrė puolimo variklį. Gynyba taip pat nešlubavo. Po A.Butkevičiaus dvitaškio skirtumas išaugo iki 6 taškų – 10:4.

1 min. E.Mockevičius laimėjo pirmąją savo dvikovą prieš D.Gordoną ir atidarė taškų sąskaitą, tačiau jau kitoje aikštės pusėje amerikietis įkrovė iš viršaus – 2:2.

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas Limožo CSP komandos prezidentas Frederic Forte.