2015 04 07

34 taškus surinkęs Jamesas Andersonas gelbėjo „Žalgirį“ nuo gėdos Utenoje

Antradienį LKL rungtynėse Kauno „Žalgiris“ Utenoje 73:68 (18:15, 18:14, 22:18, 15:21) palaužė „Juventus“ ekipą. Paskutiniajame kėlinyje uteniškiai buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo, tačiau klaidos neleido nustebinti varžovų. Tai buvo trisdešimtoji kauniečių pergalė per 34 LKL rungtynes.
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nugalėtojus į pergalę vedė Jamesas Andersonas, kuris rinko 34 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. 9 taškus pridėjo Willas Cherry, 7 – Robertas Javtokas.

Utenos ekipoje Nikita Barinovas buvo rezultatyviausias su 20 taškų, Rashaunas Broadusas pridėjo 16 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir penkis rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: J.Andersonas 34 (7/11 dvit., 3/6 trit., 11/12 baud., 6 atk. kam.), W.Cherry 9 (3 per. kam.), R.Javtokas 7 (2 blk.), A.Gudaitis 6 (5 atk. kam.), A.Milaknis 5 (3 per. kam.), P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), S.Vene 3, D.Songaila 2, L.Lekavičius 2, E.Ulanovas 0, V.Lipkevičius 0.

„Juventus“: N.Barinovas 20 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Broadusas 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), S.Kulvietis 14 (6 atk. kam.).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

Rungtynės:

Rungtynių pradžia buvo klampoka – abi komandos neretai klydo. Žalgiriečiai per pirmąsias 5 minutes taškus rinko tik nuo baudų metimo linijos, kai pasižymėjo Jamesas Andersonas, Willas Cherry ir Paulius Jankūnas (5:4). Pirmus taškus iš žaidimo svečiams greitoje atakoje po W.Cherry perdavimo pelnė J.Andersonas, tačiau per po to sekusią 2 minučių atkarpą „Juventus“ įžaidėjas Rashaunas Broadusas pelnė 6 taškus iš eilės (7:10). Užtat per likusį pirmojo kėlinio laiką „Žalgiriui“ taškus pelnė net 5 krepšininkai. Iš pradžių iš po krepšio įmetė P.Jankūnas bei tritaškį smeigė Artūras Milaknis (12:10), o vėliau po 2 taškus surinko ir Artūras Gudaitis, J.Andersonas bei Siimas-Sanderis Vene – 18:15.

Nepaisant A.Gudaičio dėjimo, antrojo kėlinio pradžioje uteniškiai lygino rezultatą (20:20). Netrukus kamuolį puolime atkovojęs pasižymėjo Robertas Javtokas bei tritaškį pataikė J.Andersonas – 25:20. Į kiekvieną šeimininkų bandymą priartėti savo atsaką turėjo J.Andersonas. Agresyviai rungtyniaudamas jis pelnė dar 7 taškus, dvitaškį iš vidutinio nuotolio pridėjo W.Cherry, baudas sumetė Darius Songaila ir įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ pirmavo 36:29.

Praėjus vos 40 sekundžių nuo trečiojo kėlinio pradžios, „Juventus“ treneriai jau prašė minutės pertraukėlės, nes įmetė W.Cherry ir J.Andersono idealų perdavimą dėjimu „ore“ pavertė R.Javtokas – 40:29. Po pasitarimo Utenos komanda įmetė tritaškį, bet ir toliau nesulaikė J.Andersono. Jis surinko dar 7 taškus (iš viso 23), atliko perdavimą R.Javtokui ir didino pranašumą iki 15 taškų (49:34). Trečioji J.Andersono pražanga eliminavo jį iš žaidimo paskutinėms šešioms trečiojo kėlinio minutėms, todėl žalgiriečių puolimas kiek stabtelėjo. Po W.Cherry perdavimo įdėjo A.Gudaitis, taškus pelnė pats W.Cherry bei jį keitęs Lukas Lekavičius, o kėlinio pabaigoje A.Milaknio tritaškis išlaikė dviženklę persvarą – 58:47.

Per ketvirtojo kėlinio pirmąsias 4 minutes „Žalgirio“ sąskaitą papildė vienintelis S.Vene taškas. Varžovai tuo naudojosi ir priartėjo iki 3 taškų (59:56). Po to sekusių 3 minučių atkarpą W.Cherry ir J.Andersono tandemas laimėjo 6:2 ir padidino pranašumą – 65:58. Uteniškių tai nesustabdė ir, pasinaudoję teisėjų skirta nesportine pražanga, jie sumažino atsilikimą iki minimumo (65:64). Likus žaisti 2 minutes J.Andersonas baudų metimais didino persvarą, tačiau po to R.Javtokas ir J.Andersonas po vieną baudą prametė – 69:66. Dviem netaikliais baudų metimais atsakė ir R.Broadusas, o 34-ąjį tašką pelnęs J.Andersonas įtvirtino „Žalgirio“ pergalę – 73:68.