2022 05 08

Aiškus „Ryto“ varžovas: „Šiauliai“ po dešimtmečio pertraukos grįžo į LKL pusfinalį

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) aiškus trečiasis pusfinalių dalyvis. Šiaulių „Šiauliai-7bet“ savo arenoje 79:65 (26:7, 17:19, 23:18, 13:21) nugalėjo Jonavos „CBet“ ir įveikė ketvirtfinalio etapą.
Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“

Antano Sireikos auklėtiniai seriją laimėjo 3:1, nes pirmą mačą pralaimėjo 79:82, o vėliau pasiekė pergales 88:66 ir 72:70.

Pirmaisiais rungtynių taškais apsikeitė Emmanuelis Lecomte‘as ir Isaiah Armwoodas, o kėliniui įpusėjus rezultatą išlygino Laimonas Kisielius – 7:7. Rungtynes paliko susižeidęs Evaldas Šaulys, o šiauliečiai truktelėjo į priekį – 18:7. Po aštuntosios jonaviškių klaidos Issufas Sanonas pakėlė skirtumą iki triuškinančio – 22:7. Iki kėlinio pabaigos svečiai šeimininkų spurto taip ir neuždarė – 7:26.

Varžovų spurtą 19:0 tritaškiu nutraukė Justinas Ramanauskas, o Jeffery Garrettas aptirpdė skirtumą iki 14 taškų – 14:28. Antano Sireikos auklėtiniai netrukus sustabdė kraujavimą Martyno Varno tritaškiu ir Giedriaus Staniulio dėjimu – 36:17. E.Šaulys grįžo ant parketo, bet to pačio nebuvo galima pasakyti apie pirštą susižeidusį E.Lecomte‘ą. Iki ilgosios pertraukos mačo eiga ženkliai nepasikeitė – 26:43.

Po ilgosios pertraukos jonaviškiams nepavyko greitai spurtuoti, o Edvinas Šeškus sumažino skirtumą tiki 17 taškų – 40:57. Justinas Ramanauskas prasiveržimu pelnė dešimtąjį tašką, bet iš vidutinio nuotolio pataikęs Paulius Danusevičius vėl sutvirtino šeimininkų pozicijas – 66:44.

Jonavos klubas lengvų taškų negavo ir ketvirtajame kėlinyje, kuriame I.Armwoodas blokavo Vitalijaus Kozio dėjimą greitoje atakoje. Likus žaisti dvi minutes skirtumas buvo aptirpęs iki 12 taškų – 62:74. Šeimininkai tuomet itin sulėtino žaidimo tempą, o jonaviškius palaidojo nerezultatyvios atakos.

Šiauliečiai pusfinalį pasiekia pirmąjį kartą nuo 2012-ųjų.

Pusfinalyje Šiaulių klubas susitiks su reguliariojo sezono nugalėtojais Vilniaus „Rytu“. Tuo tarpu „CBet“ debiutinį sezoną baigs penktojoje vietoje, nebent fiasko savo serijoje išgyventų Kauno „Žalgiris“.

Šiaulių „Šiauliai-7bet“: Eimantas Stankevičius 18, Giedrius Staniulis 16 (8 atk. kam., 20 naud. bal.), Martynas Varnas 11 (4 rez. perd., 14 naud. bal.), Isaiah Armwoodas 10 (3 per. kam., 15 naud. bal.).

Jonavos „CBet“: Jeffery Garrettas 16 (12 atk. kam., 3 per. kam., 3 blk., 33 naud. bal.), Justinas Ramanauskas 14, Evaldas Šaulys (7 atk. kam.) ir Edvinas Šeškus po 9/