2021 09 23

Alytuje skendusį „Žalgirį“ virš vandens 50 minučių trileryje ištraukė E.Mudiay

Sudėtingai sezoną pradėjusio Kauno „Žalgirio“ (2-0) vargai prasitęsė ir Alytuje, tačiau kaip ir prieš kelias dienas Jonavoje, žalgiriečiams pavyko išnešti sveiką kailį. Martino Schillerio auklėtiniai tik po dviejų pratęsimų 105:100 (26:17, 14:20, 17:14, 24:30, 14:14, 10:5) palaužė „Dzūkiją“ (1-1).

Penkis pralaimėjimus draugiškų rungtynių cikle patyręs „Žalgiris“ turėjo daug vargo ir pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mače Jonavoje, kur tik 86:80 įveikė debiutantą „CBet“ klubą.

Šį kartą pergalei žalgiriečiams prireikė net 50 minučių, o tiek ketvirtojo kėlinio, tiek pirmojo pratęsimo pabaigoje arčiau pergalės buvo ir ją taikliu metimu galėjo pasiimti „Dzūkija“, kuriai tai būtų buvusi pirmoji pergalė prieš „Žalgirį“ komandos istorijoje.

Rungtynių pradžia nieko blogo „Žalgiriui“ nežadėjo. 11:2 spurtą surengę svečiai pirmavo 21:10, bet persvaros išlaikyti nepajėgė – sėkmingai sužaidę antrojo kėlinio pradžią, dzūkai po Dylano Frye išsiveržė į priekį 31:30.

Dar sykį kauniečiai pabandė susikrauti pranašumą trečiajame ketvirtyje, kai Pauliaus Jankūno dvitaškis skirtumą išaugino iki 9 taškų (53:44), bet ketvirtajame kėlinyje „Dzūkija“ užpylė „Žalgirio“ krepšį tritaškiais.

Justas Furmanavičius ir D.Frye pataikė vieną metimą po kito, iš viso dzūkai per šešias minutes taikliai iš toli atakavo šešis kartus ir likus mažiau nei keturioms minutėms dzūkai sensacingai pirmavo – 73:68.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dylan Frye

„Žalgirį“ bandė tempti Lukas Lekavičius, pelnęs 7 taškus per trumpą atkarpą ir atlikęs perdavimą Marekui Blaževičiui, pasibaigusį dvitaškiu, tačiau Joshua Newkirkas prasidedant paskutinei minutei vėl išvedė į priekį „Dzūkiją“ – 78:76.

Emmanuelis Mudiay likus 39 sek. rezultatą baudų metimais išlygino, tačiau J.Newkirkas dar sykį šokiravo „Žalgirio“ sirgalius pataikydamas sudėtingą tritaškį iš aikštės kampo – 81:78 ir kauniečiams buvo likusios tik 16,6 sek. atsakymui.

Bet žalgiriečiai atsakymą rado – laisvas metimui išvestas Artūras Milaknis šaltakraujiškai smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (81:81) likus 11,3 sek.

Pergalę „Dzūkijai“ paskutiniu metimu galėjo išplėšti D.Frye, bet jo metimas aidint sirenai tikslo nepasiekė ir komandos keliavo į pratęsimą.

Jo metu „Žalgiris“ kelis sykius turėjo pranašumą, tačiau dar vienas J.Newkirko tritaškis vėl sugrąžino į priekį alytiškius – 91:88.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Joshua Newkirk

„Dzūkija“ likus 15,5 sek. turėjo ir 4 taškų persvarą bei atrodė, kad „Žalgiris“ jau neišsigelbės, tačiau po Nielso Giffey dėjimo dzūkai grubiai suklydo, o dvitaškį pataikęs Emmanuelis Mudiay išlygino rezultatą (95:95).

Atsakymui alytiškiai turėjo 5,3 sek., bet šį kartą iniciatyvos ėmęsis J.Newkirkas nebuvo tikslus ir komandoms teko žaisti antrą pratęsimą.

„Dzūkija“ turėjo persvarą ir jo metu (98:95), bet galiausiai „Žalgiriui“ pavyko įrodyti savo pranašumą. E.Mudiay pelnė 6 taškus iš eilės ir svariausiai prisidėjo prie išvargtos antrosios LKL čempionų pergalės šiame sezone.

Iš viso skambiausias „Žalgirio“ vasaros pirkinys pelnė net 32 taškus (10/19 dvit., 0/2 trit., 12/14 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Emmanuel Mudiay

„Dzūkijos“ neišgelbėjo ir tritaškių lietus – jų vien per ketvirtąjį kėlinį dzūkai pataikė septynis, o iš viso – 15 iš 35.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais pirmadienį, kai viešės Panevėžyje ir testuos „Lietkabelį“. „Dzūkija“ sekmadienį Jonavoje bandys įkąsti „CBet“ klubui.

„Dzūkija“: Justas Furmanavičius 26 (4/6 trit.), Joshua Newkirkas 25 (3/11 dvit., 4/9 trit.), Dylanas Frye 16 (4/11 trit.), Mindaugas Lukauskis 13.

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 32 (10/19 dvit., 12/14 baud., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Joshas Nebo 16 (8/10 dvit., 7 atk. kam.), Lukas Lekavičius (7 rez. perd.) ir Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) po 11.