2022 05 01

Atkrintamosios prasidėjo: „Rytas“ beveik tris kėlinius vargo su „Dzūkija“

Vilniaus „Ryto“ ir Alytaus „Dzūkijos“ rungtynėmis startavo LKL atkrintamosios. Reguliariajame sezone pirmąją vietą iškovoję Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose įveikė dzūkus 76:63 (21:15, 12:14, 22:17, 21:17) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.
„Rytas“ – Alytaus „Dzūkija“
„Rytas“ – Alytaus „Dzūkija“ / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Prieš pat rungtynes „Rytas“ informavo, kad komandai padėti negali Evaldas Kairys, kuris treniruotės metu susidūrė su komandos draugu. Centro sveikatos būklė paaiškės po atliktų tyrimų.

Lyg bėdų būtų maža, Arnas Butkeičius dar pirmoje rungtynių dalyje susižeidė pirštą ir į aikštę nebežengė.

Per kiek daugiau nei pusę pirmojo kėlinio „Rytas“ surinko 10 taškų. Įdomu tai, kad visus juos pelnė Ivanas Buva. Ir nors lyderis startavo puikiai, vilniečiams lengva nebuvo pirmoje mačo pusėje – į pertrauką komandos patraukė šeimininkams pirmaujant 33:29.

Pirmąjį rimtesnį spurtą „Rytas“ surengė tik trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet užkūrė puolimą, suaktyvino gynybą ties pražangos riba ir prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą įgijo apčiuopiamą pranašumą 55:46.

Galiausiai ant geros bangos pakilę vilniečiai nuslydo į pergalę – varžovų nesėkmingas atakas greitomis atakomis vertė reguliariojo sezono laimėtojai ir mačo pabaigoje nugalėtojų klausimas jau buvo išspręstas.

I.Buva finišavo surinkęs 21 tašką, atkovojęs 7 kamuolius, išprovokavęs 5 pražangas ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Lukas Balandis / BNS nuotr./„Rytas“ – Alytaus „Dzūkija“

Puikų pasirodymą surengė Gytis Radzevičius. Nors puolėjas pelnė 1 tašką per 26 minutes, jis atkovojo net 12 kamuolių, atliko 4 perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo metimą ir finišavo su 16 naudingumo balų savo taupyklėje.

„Rytas“ dvitaškius metė 62 proc. (26/42), tritaškius – tik 10 proc. (2/20) tikslumu. Kovą dėl kamuolių vilniečiai laimėjo 45:30.

Antrosios serijos iki trijų pergalių rungtynės Alytuje bus žaidžiamos antradienį – gegužės 3-ąją.

„Rytas“: I.Buva 21 (7 atk. kam., 5 išpr. praž., 26 naud. bal.), T.Leissneris 15, J.Williamsas 10.

„Dzūkija“: J.Furmanavičius ir A.Arnitovičius po 13, M.Lukauskis 12, J.Newkirkas 9.