2015 03 28

Atsitokėjęs „Žalgiris“ panaikino 13 taškų deficitą ir LKL čempionate įveikė Pasvalio atstovus

spūdingą gynybą antroje rungtynių pusėje pademonstravę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo pergalę Pasvalyje. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato susitikime kauniečiai panaikino 13 taškų atsilikimą ir nugalėjo „Pieno žvaigždžių“ komandą 74:56 (21:21, 9:22, 23:6, 21:7). Tai buvo 28-oji žalgiriečių pergalė LKL per 32 rungtynes.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmieji „Žalgirio“ bandymai atidaryti taškų sąskaitą nenusisekė, o šeimininkus į priekį išvedė Alexanderis Oriakhi – 3:0. Lietuvos čempionų nesėkmių virtinę nutraukė iniciatyvos ėmęsis ir penkis taškus surinkęs Jamesas Andersonas (5:4).

Netrukus J.Andersonas atliko ir gražų rezultatyvų perdavimą, kurį dėjimu pavertė Robertas Javtokas, tritaškį smeigė Artūras Milaknis – 10:6. Nuo suolelio pakilę žaidėjai įnešė reikiamos energijos: netaiklų komandos draugo metimą taisė Siimas-Sanderis Vene, o po krepšiu dominavo aštuonis taškus per dvi minutes surinkęs Artūras Gudaitis – 20:14. Kėlinio pabaigoje kauniečių puolimas kiek užstrigo bei „Pieno žvaigždės“ po įspūdingo tritaškio su sirena išlygino rezultatą – 21:21.

Antrajame ketvirtyje pasvaliečiai tęsė solidų žaidimą, pratęsė spurtą iki 14:0 ir privertė greitos minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 21:28.

Po jos žalgiriečių tylą nutraukė J.Andersonas (23:28), tačiau šeimininkų tai nesutrikdė – 33:23. Tuomet „Žalgiris“ suaktyvino veiksmus gynyboje, iš vidutinio nuotolio pataikė S.Vene, tritaškį realizavo Lukas Lekavičius – 29:37. Prieš didžiąją pertrauką kauniečiai toliau nerado savojo žaidimo puolime ir 12-ąjį tašką pelnęs Michaelas Dixonas sukrovė šeimininkams rekordinę persvarą – 30:43.

Po didžiosios pertraukos įspūdingu bloku oponentą nubaudė R.Javtokas, prasiveržimu gynybą įveikė W.Cherry – 32:43. Šeimininkų taškų badas tęsėsi pusę kėlinio, o kauniečius prie jų artino W.Cherry ir Vytenio Lipkevičiaus dvitaškiai – 37:43. „Žalgiris“ toliau tvirtai gynė savo krepšį, prieš baudų metimų linijos stojo R.Javtokas, deficitą iki dviejų naikino komandos kapitonas Paulius Jankūnas (41:43).

Pirmuosius taškus antroje rungtynių dalyje „Pieno žvaigždės“ pelnė tik po šešių minučių tylos (41:45), bet netrukus Lietuvos čempionus į priekį išvedė A.Milaknio tolimas šūvis – 46:45. Apsigynus kontrataką dvitaškiu su pražanga užbaigė A.Milaknis, baudas sumetė L.Lekavičius ir J.Andersonas (53:49). Vos šešis taškus per kėlinį praleidę Lietuvos čempionai panaikino dviženklį deficitą ir prieš ketvirtąjį jau buvo priekyje – 53:49.

Rezultatyviausias kauniečių krepšininkas J.Andersonas surengė du sėkmingus reidus krepšio link, apie save priminė A.Gudaitis – 59:52. Geležinė gynyba ir A.Milaknio bei V.Lipkevičiaus tritaškiai leido „Žalgiriui“ saugiai jaustis likus keturioms minutėms – 65:52.

Šeimininkai baltos vėliavos nekėlė ir po A.Oriakhi taškų tirpdė atsilikimą (65:56). Tiesa, žalgiriečiai greitai susigrąžino turėtą pranašumą: lankų tvirtumą dėjimais tikrino A.Gudaitis, baudą už techninę pražangą realizavo A.Milaknis – 70:56. Per likusį laiką galingu bloku pasižymėjo A.Gudaitis, tik rungtynių pabaigoje pasirodęs Vaidas Kariniauskas pelnė keturis taškus iš eilės ir antroje rungtynių dalyje nepralaužiamą gynybą pademonstravę Lietuvos čempionai šventė pergalę Pasvalyje – 74:56.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 14 (5/6 dvit.), J.Andersonas 14 (3 per. kam.), A.Milaknis 13, W.Cherry 6, L.Lekavičius 6 (2 per. kam.), V.Lipkevičius 6 (6 atk. kam.), S.Vene 4, V.Kariniauskas 4, R.Javtokas 4, P.Jankūnas 3 (8 atk. kam.), D.Songaila 0, T.Dimša 0.

„Pieno žvaigždės“: M.Dixonas 14 (4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Oriakhi 11 (10 atk. kam.), A.Viskontas 8, G.Sirutavičius 8.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):