2019 10 13

Aukštesnę pavarą po pertraukos įjungęs „Žalgiris“ iškovojo pergalę Klaipėdoje

Centrinėse penktojo „Betsafe-LKL“ turo rungtynėse intriga vyravo tik du kėlinius. Daugkartiniams Lietuvos krepšinio lygos čempionams Kauno „Žalgiriui“ užteko vieno įspūdingo spurto trečiajame kėlinyje patiesti „Švyturio“ arenos šeimininkus Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus – 80:73 (16:13, 18:22, 29:13, 17:25).
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Karolio Bakūno / 15min nuotr.

Pirmajame kėlinyje komandos įsivėlė į klampų krepšinį, kuriame dominavo gynyba – tiek „Neptūno“, tiek „Žalgirio“ krepšininkai neretai buvo priversti atakuoti iš nepatogių situacijų. Neutralizavę pagrindinį varžovų ginklą – tritaškius metimus (vos 2 pataikyti metimai iš 10), kauniečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 16:13.

„Neptūnas“ neišsižadėjo savo žaidimo filosofijos ir toliau drąsiai atakavo iš tolimojo nuotolio. Skirtingai nei per pirmąsias 10 minučių, uostamiesčio krepšininkams pagaliau atsirišo krepšys ir po tritaškį įskraidino D.Dorsey, T.Delininkaitis bei D.Slavinskas. Abi komandos greitai peržengė komandinių pražangų limitą ir pigius taškus antroje ketvirčio dalyje rinko nuo baudų metimo linijos. Nors aikštelės šeimininkai atrodė kiek gyviau (po dviejų kėlinių pirmavo 35:34), žalgiriečius į žaidimą sugrąžindavo Artūro Milaknio tritaškiai.

Karolio Bakūno / 15min nuotr. /LKL rungtynės, susitinka Klaipėdos „Neptūnas“ – Kauno „Žalgiris“

Trečiąjį kėlinį penkiais pelnytais taškais be atsako pradėjo A.Williamsonas, tačiau tuomet aikštės šeimininkai krito į gilią žaidybinę duobę. „Žalgiris“ staigiai įjungė aukštesnę pavarą ir trečiajame kėlinyje tiesiog dominavo – pelnė net 29 taškus, praleido vos 13 ir po 30 minučių jau turėjo labai solidžią 15 taškų persvarą (63:48). Įspūdingą kauniečių spurtą vainikavo sudėtingas Mariaus Grigonio tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis per Simą Galdiką.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. „Neptūnas“ ketvirčio pabaigoje dar sukilo į lemiamą šturmą ir skirtumą sumažino iki septynių taškų (71:78), tačiau iki rungtynių pabaigos buvo likusios mažiau nei dvi minutės ir penktąją pergalę iš tiek pat galimų 2019-2020 metų Lietuvos krepšinio lygoje įsirašė „Žalgiris“.

Beje, LKL čempionai Klaipėdoje triumfavo po ilgos pertraukos. Iki šio susitikimo „Žalgiris“ uostamiestyje paskutinį kartą buvo laimėjęs 2018 metų sausio 21 dieną.

Klaipėdiečiams vietiniame fronte tai buvo jau trečioji nesėkmė iš eilės. Antradienį „Neptūnas“ pradės kovas FIBA Čempionų lygoje.

„Neptūnas“: D.Gailius 14, D.Dorsey 12, A.Williamsonas ir S.Galdikas po 10.

„Žalgiris“: Z.LeDay 13, M.Grigonis 11, E.Ulanovas ir A.Perezas po 8.

Rungtynių eiga

Po keturių kėlinių: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 73:80 (16:13, 18:22, 29:13, 17:25).

39 min. Laikas senka, tačiau „Neptūnas“ deficitą aptirpdo iki vienženklio pranašumo (69:78).

38 min. „Švyturio“ arenos šeimininkai rizikuoja spausdami varžovus nuo galinės linijos. Vieną kartą ši taktika pasiteisina, tačiau antrąkart atakos smaigalyje likęs M.Gebenas krauna kamuolį į krepšį su pražanga (63:78).

37 min. Klaipėdiečiai nepasiduoda – D.Gailius vienas pats pelno šešis taškus (62:75). Šaras prašo minutės pertraukėlės.

36 min. L.Lekavičius pasižymi abiejose aikštės pusėse – pats perima kamuolį, gauna jį atgal ir greitajame puolime pelno du taškus. „Žalgirio“ pranašumas pasiekė naujas rekordines aukštumas (54:73).

34 min. Panašu, kad susitikimo nugalėtojas niekam klausimų nebekelia. „Žalgirio“ persvara ir vėl siekia 15 taškų.

32 min. Klaipėdiečiai kėlinį pradeda mini spurtu 4:0 (52:63).

Po trijų kėlinių: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 48:63 (13:16, 22:18, 13:29)

30 min. L.Lekavičius iškiša puikų perdavimų M.Gebenui, kuriam belieka pelnyti taškus iš po krepšio. Įspūdingą spurtą surengę kauniečiai turi net 15 taškų pranašumą (48:63).

27 min. Žalgiriečiai pirmą kartą šiame mače įgija dviženklį pranašumą (43:53).

26 min. Kauniečiai įsimėto – sunkų metimą iš trijų taškų zonos pataiko N.Hayesas. Klaipėdiečių tylą puolime pagaliau nutraukia S.Galdikas (43:49).

25 min. Klaipėdiečiai byra – šįkart atsivėrusią skylę šeimininkų gynyboje maksimaliai išnaudoja M.Grigonis (41:46). Maža to, ketvirtąją pražangą užsidirba D.Dorsey.

24 min. Z.LeDay'aus solo pasirodymas tęsiasi. Amerikietis įmeta tritaškį ir „Žalgiris“ jau priekyje (41:43).

23 min. Žalgiriečiai demonstruoja raumenis. Iš pradžių į baudos aikštelę įsiveržęs Th.Walkupas kaip ant lėkštutės perdavimą atlieka P.Jankūnui, o po perimto kamuolio krepšį galingu dėjimu drebina Z.LeDay'us (41:40).

22 min. Kėlinio pradžia priklauso A.Williamsonui, kuris pelno penkis taškus iš eilės, o klaipėdiečių persvara – rekordinė (40:34).

Po dviejų kėlinių: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 35:34 (13:16, 22:18)

20 min. Kėlinys baigiasi sunkiu, tačiau tiksliu A.Williamsono puskabliu. Uostamiesčio krepšininkai priekyje (35:34).

19 min. D.Gailius kiek perlaikė kamuolį ir atliko sunkų metimą, tačiau bendraklubiui į pagalbą atskuba S.Galdikas (33:34).

18 min. „Žalgiris“ atrodo vangiai, tačiau kauniečiams minimalią persvarą sugrąžina dar vienas A.Milaknio tritaškis (31:32).

Karolio Bakūno / 15min nuotr. /Artūras Milaknis

17 min. Rimtas signalas „Neptūnui“ – trečią asmeninę pražangą užsidirba D.Dorsey. A.Perezas sumeta abu baudų metimus, o aikštėje – lygybė (29:29).

15 min. Dvi atakas iš eilės klaipėdiečiai įsiveržia į baudos aikštelę ir niekieno netrukdomi pelno taškus iš po krepšio (25:25).

13 min. Šeimininkai gynyboje daro neatleistiną klaidą – laisvomis erdvėmis ties perimetru pasinaudoja A.Milaknis (21:23).

12 min. T.Delininkaitis įskraidina tolimą bombą ir lygina rungtynių rezultatą, o tikru netikėtumo faktoriumi tampa D.Slavinsko tritaškis. „Neptūnas“ – jau priekyje (21:20).

11 min. Ž.Janavičius naudojasi ūgio pranašumu prieš L.Lekavičių. Tiesa, kitoje aikštės pusėje rezultatyvų reidą link krepšio atlieka R.Jokubaitis (15:18).

Po pirmojo kėlinio: „Neptūnas“ – „Žalgiris“ 13:16

10 min. J.Landale'as širsta – australas per trumpą laiką užsidirba antrą asmeninę pražangą.

9 min. T.Delininkaitis klaidinamu judesiu ant žemės guldo R.Jokubaitį, tačiau ir toliau šeimininkų metimai skriejo pro šalį (11:14).

8 min. Žalgiriečiai baudžia varžovus greitajame puolime, tačiau kitoje aikštės pusėje jau antrą tritaškį šiandien pataiko D.Dorsey (10:12).

5 min. Uraganinis D.Dorsey išėjimas į aikštę. Amerikietis „apvagia“ A.Perezą bei greitoje atakoje šauna taiklų tritaškį (7:7).

4 min. P.Jankūnas atrodo kaip geriausiais savo metais – iš pradžių gynyboje pučia Ž.Janavičiaus metimą, o tuomet puolime pataiko tritaškį (4:7).

3 min. Klaipėdos komandos aistruoliai pagaliau gali prisėsti į savo vietas – A.Williamsonas griebia kamuolį puolime ir lyginą rezultatą (2:2).

1 min. A.Perezas pergudrauja Ž.Janavičių ir pelno pirmuosius rungtynių taškus – 0:2.

Karolio Bakūno / 15min nuotr. /Alex Perez

„Neptūno“ startinis penketas: Ž.Janavičius, T.Sedekerskis, D.Gailius, G.Masiulis ir A.Williamsonas.

„Žalgirio“ startinis penketas: A.Perezas, M.Grigonis, E.Ulanovas, P.Jankūnas ir M.Gebenas.