2019 11 10

Be M.Grigonio rungtyniavę žalgiriečiai „Sintek-Dzūkiją“ perlaužė antroje rungtynių dalyje

Lietuvos krepšinio lygos čempionai Kauno „Žalgirio“ (9-0) krepšininkai vietiniame fronte ir toliau žygiuoja be pralaimėjimų. Kauniečiai devintojo turo rungtynėse Alytuje 91:65 (17:18, 23:21, 28:12, 23:14) įveikė „Sintek-Dzūkiją“.
Nigelas Hayes'as
Nigelas Hayes'as / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgirio“ gretose šiame mače nerungtyniavo vienas ekipos lyderių Marius Grigonis, o jo vietą startiniame penketuke užėmė jaunasis Rokas Jokubaitis.

Rungtynių pradžioje „Žalgiris“ pabandė staigiai pabėgti į priekį (9:3), tačiau du netikėti Artūro Jomanto šūviai nuo trijų taškų metimo linijos dzūkus išlaikė žaidime.

Antrajame kėlinyje alytiškių persvara vienu momentu siekė net aštuonis taškus (33:25), bet LKL čempionai spurtavo, o sulig antrojo kėlinio sirena tritaškį įmetęs Artūras Milaknis sugrąžino minimalią persvarą savo klubui (40:39).

Po ilgosios pertraukos Šarūnas Jasikevičius pirmą kartą į aikštę metė Thomasą Walkupą, kuris, kaip ir prieš keletą savaičių Klaipėdoje, buvo vienas iš rungtynes nulėmusio sporto iniciatorių.

Amerikietis per 10 minučių pelnė 5 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 10 naudingumo balų. Jam esant aikštelėje „Žalgiris“ kėlinį laimėjo net 28:12.

Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas – Š.Jasikevičius galėjo remtis visais 12 rungtynėms registruotų krepšininkų, iš kurių nė vienas nežaidė daugiau 23 minučių.

Alytaus „Sintek-Dzūkija“: P.Danisevičius 11 (6 rez. perd., 18 naud. bal.), A.Jomantas (3/4 trit.) 9, A.Bowie 8.

Kauno „Žalgiris“: J.Landale'as 14 (20 naud. bal.), M.Gebenas 12 (8 atk. kam., 18 naud. bal.), A.Milaknis 11, R.Jokubaitis 9, P.Jankūnas ir N.Hayesas po 8.