2018 01 13

Brolių Ballų debiutas LKL – minusiniai rodikliai ir „Lietkabelio“ pergalė

Broliai LaMelo ir LiAngelo Ballai Prienų-Birštono „Vytauto“ komandoje debiutavo draugiškose rungtynėse su Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda, tačiau šeštadienį jų laukė didesnis išbandymas – Virginijaus Šeškaus auklėtiniai LKL mūšyje Panevėžyje susitiko su „Lietkabelio“ ekipa. Nors prieniškiai metė rimtą kovą ir pralaimėjo 86:95 (26:36, 15:18, 20:22, 25:19), garsieji broliukai toli gražu nežibėjo.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Rungtynių pradžia buvo pašėlusi: abi komandos neįtikėtinai pataikė iš toli. Tikslą pasiekė pirmi šeši tiek „Lietkabelio“, tiek „Vytauto“ tritaškiai.

Dar pirmajame kėlinyje aikštėje pasirodė 16-metis LaMelo Ballas. Jo debiutas LKL apkarto: jaunėlis prametė visus tris metimus. Tiesa, viename epizode sėkmingai kyštelėjo ranką ir prisidėjo prie perimto kamuolio.

Antrojo kėlinio viduryje į aikštę Virginijus Šeškus metė ir 19-metį LiAngelo Ballą. Jis per pirmą savo pasirodymą prametė vienintelį tritaškį ir suklydo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Per pirmus du kėlinius „Lietkabelis“ pataikė net 11 tritaškių iš 14 (78 proc.). Vienu metu aikštės šeimininkai jau turėjo 21 taško pranašumą, bet jį varžovams pavyko sumažinti.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje skirtumas sumažėjo ir iki 6 taškų, tačiau tada nesportinę pražangą užsidirbo Edvinas Šeškus, o techninę nuobaudą gavo jo tėvas Virginijus Šeškus. „Lietkabelis“ po šio epizodo padidino pranašumą ir jo nebepaleido.

Panevėžiečiai šiose rungtynėse tiesiog puikiai pataikė iš toli: tikslą pasiekė net 17 tritaškių iš 26 (65 proc.).

LaMelo Ballas per 5 minutes taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 2 kamuolius, perėmė kamuolį ir kartą prasižengė. Jis surinko -2 naudingumo balus.

LiAngelo Ballas žaidė 9 minutes ir taip pat nepelnė taškų (0/1 dvit., 0/2 trit.) bei kartą suklydo. Vyresnysis Ballas susitikimą baigė su -4 naudingumo balais.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Adas Juškevičius, kuris sumetė 18 taškų (0/1 dvit., 5/7 trit., 3/3 baud. met.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Lietkabelis“: A.Juškevičius 18 (5/7 trit., 4 rez. perd.), Ž.Peineris 17 (4/10 dvit., 7 rez. perd.), G.Leonavičius 14, S.Jasaitis 12 (4/5 trit.).

„Vytautas“: T.Dimša 26 (5/6 dvit., 3/6 trit., 7/10 baud. met.), J.Sinica (5/7 trit.) ir R.Miniotas (8 atk. kam.) po 17, E.Šeškus 14.

Rungtynių eiga. Panevėžio „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“

39 min. E.Šeškus nubaustas nesportine pražanga, V.Šeškus gavo techninę nuobaudą ir rungtynės, panašu, tuo ir užsibaigė – 88:79.

38 min. Rungtynės artėjo link pabaigos, tačiau „Vytautui“ priartėti per kovinį atstumą nepavyko – 85:75.

34 min. Aikštėje pasirodęs LiAngelo Ballas prametė iš toli – 83:65.

32 min. Ž.Peinerio tritaškis ir G.Leonavičiaus dvitaškis vėl didino skirtumą iki solidesnio – 81:65.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 76:63

30 min. Jaunesnysis Ballas perėmė kamuolį ir atliko gerą perdavimą. Kitoje aikštės pusėje 16-metis stabdė G.Leonavičių, o teisėjai nusprendė, kad pražanga buvo nesportinė – 76:63.

Paskutinę trečiojo kėlinio sekundę LaMelo pabėgo vienas prieš krepšį, bet nespėjo įdėti iš viršaus – laikas jau buvo pasibaigęs.

29 min. „Vytautas“ ėmė daug kamuolių po varžovų krepšiu, T.Dimša pelnė du taškus su pražanga – 71:61.

Aikštėje vėl pasirodė LaMelo Ballas ir iš karto prametė tritaškį.

25 min. T.Dimšos taškų serija neleido „Lietkabeliui“ didinti persvaros – 66:54.

23 min. A.Juškevičiaus ir S.Jasaičio tritaškiai vėl padidino „Lietkabelio“ atotrūkį, tačiau J.Sinica atsakė penktu savo tolimu metimu – 62:49.

21 min. E.Šeškaus tritaškis sumažino skirtumą iki 10 taškų. Brolių Ballų aikštėje kol kas nebuvo – 54:44.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 54:41

20 min. Aikštėje vyravo chaosėlis, kuriuo geriau naudojosi „Vytautas“. LiAngelo Ballas prametė tritaškį. Kėlinys užsibaigė geresne svečių atkarpa – 54:41.

17 min. LiAngelo pataikė tritaškį, tačiau prieš tai užmynė ant linijos ir metimas įskaitytas nebuvo – 52:34.

15 min. Į aikštę Virginijus Šeškus meta ir LiAngelo Ballą. Jo broliui pirmas išėjimas į aikštę nesusiklostė. „Lietkabelis“ ir toliau krauna milžinišką taškų kraitį – 49:31.

13 min. J.Sinica nubaustas technine pražanga. Kol kas „Vytautas“ yra pataikęs 1 dvitaškį iš 7 bandymų – 42:26.

11 min. LaMelo Ballas prametė tritaškį, tada pats atsikovojo kamuolį ir nepataikė iš vidutinio nuotolio. „Lietkabelis“ pataikė dar vieną tritaškį. Kol kas panevėžiečiai yra pataikę 9 tolimus metimus iš 10, jų varžovai – 8 iš 12.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 36:26

10 min. Kėlinys baigėsi sėkminga „Lietkabelio“ atkarpa. Aikštėje – puolimu grįstas krepšinis – 36:26.

9 min. Aikštėje pasirodė LaMelo Ballas. Ž.Skučas jaunėlį pasitiko tritaškiu. 16-metis gynyboje kyštelėjo ranką ir perėmė kamuolį. Pirmas jaunesniojo Ballo tritaškis skriejo labai netaikliai – 29:23.

7 min. R.Miniotas įskraidino dar du tritaškius, A.Juškevičius pataikė vieną – 22:21.

Per pirmas penkias minutes abi komandos išmetė po 5 tritaškius ir visi šie metimai pasiekė tikslą.

5 min. E.Šeškus pataikė tritaškį, J.Sinica pridėjo dar du ir „Vytautas“ neleido bėgti aikštės šeimininkams. Iš toli pataikė ir L.Aukštikalnis bei K.Lavrinovičius – 16:12.

2 min. Pirmos abiejų komandų atakos buvo sėkmingos, tačiau R.Minioto tritaškis nublanko prieš A.Juškevičiaus ir S.Jasaičio tolimus šūvius – 8:3.

Starto penketai:

„Lietkabelis“: Adas Juškevičius, Lukas Aukštikalnis, Simas Jasaitis, Kšištofas Lavrinovičius, Vaidas Čepukaitis.

„Vytautas“: Edvinas Šeškus, Denisas Lukašovas, Eigirdas Žukauskas, Regimantas Miniotas, Kervinas Bristolis.