2019 01 13

„Žalgirio“ kančios baigėsi laimingai – per plauką palaužė „Lietkabelį“

Kauno „Žalgiris“ (16-2) vos nenugrimzdo dar giliau. Lietuvos čempionai praėjusį savaitgalį pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“, tada dukart suklupo Eurolygoje, o sekmadienio vakarą tik per plauką 73:69 (12:20, 17:15, 18:13, 26:21) Panevėžyje palaužė „Lietkabelį“ (10-8).
Nathanas Woltersas
Nathanas Woltersas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Rungtynės iškart prasidėjo puikiu „Lietkabelio“ žaidimu ir užstrigusiu „Žalgirio“ puolimu. Dėl to aikštės šeimininkai iškart įgijo dviženklį pranašumą 14:4 jau 7-ąją mačo minutę.

Vėliau Lietuvos čempionai pabudo, bet aikštės šeimininkai pranašumą išlaikė iki pat didžiosios pertraukos.

Dar iki jos įvyko du labai nemalonūs epizodai. Pirmajame susidūrė Aaronas White’as ir Simas Jasaitis. Amerikietis kiek pašlubčiojęs galėjo tęsti susitikimą, o štai lietuvis buvo išgabentas į ligoninę – teko siūti prakirstą lūpą. Kitoje situacijoje ant grindų tėškėsi Derrickas Waltonas. Gynėjas veidu pabučiavo parketą ir ilgokai nesistojo ant kojų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Derrickas Waltonas

Po pertraukos „Žalgiris“ į aikštę grįžo agresyvesnis, trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 11:2 ir išsiveržė į priekį. Tiesa, užsikabinti kauniečiams nepavyko, o prieš lemiamą kėlinį „Lietkabelis“ vėl pirmavo (48:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje techninėmis pražangomis buvo nubaustas Nenadas Čanakas, „Lietkabelio“ atsarginių suolas ir Stefanas Sinovecas. Beje, į aikštę tiesiai iš ligoninės grįžo ir S.Jasaitis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Simas Jasaitis

Tačiau tai aikštės šeimininkų nepalaužė ir intriga rungtynėse išsilaikė iki pačių paskutinių sekundžių. Vis tik jas sėkmingiau sužaidė „Žalgiris“ ir iškovojo labai sunkią pergalę.

Puikias rungtynes sužaidė po traumos vis labiau atsigaunantis pagrindinis Lietuvos čempionų įžaidėjas Nate'as Woltersas. Jis pelnė 18 taškų (3/9 dvit., 2/3 trit., 6/9 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko net 32 naudingumo balus.

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ pergalė 2019-siais. Kitas rungtynes kauniečiai žais jau antradienį, kai Karaliaus Mindaugo taurės rungtynėse susitiks su „Šiauliais“. Penktadienį Š.Jasikevičiaus auklėtinių laukia Atėnų „Panathinaikos“ išbandymas.

„Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos rungtynėse kitą savaitę susitiks su Bambergo „Brose“.

„Lietkabelis“: P.Valinskas (6 rez. perd.) ir J.Wilsonas po 12, Ž.Dimecas (9 atk. kam.) ir V.Kariniauskas po 10.

„Žalgiris“: N.Woltersas 18 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), M.Grigonis 14, B.Daviesas ir P.Jankūnas po 11, A.White'as 8 (7 atk. kam.).

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“

Likus 2,3 sek. E.Ulanovas sumetė baudų metimus ir nukalė pergalę kuniečiams.

Likus 3 sek. Šeimininkai įkrėtė tritaškį, Šaras paprašė minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ priekyje – 71:69.

40 min. B.Daviesas padidino skirtumą iki 3 taškų, panevėžiečiai neužpuolė, o N.Woltersas sumetė baudų metimus.

39 min. M.Grigonis sumažino atsilikimą iki vieno taškelio, o kitoje atakoje ir išvedė „Žalgirį“ į priekį – 67:66.

37 min. M.Čakarevičius ir N.Woltersas pataikė baudų metimus. Šeimininkai vis dar pirmauja – 66:63.

35 min. J.Wilsonas dviem dvitaškiais grąžino „Lietkabelį“ į pirmaujančių poziciją – 64:61.

34 min. D.Tarolis išvedė panevėžiečius į priekį, tačiau žalgiriečiams pranašumą sugrąžino N.Woltersas – 59:58.

33 min. V.Kariniauskas baudų metimais išlygino rezultatą – 56:56.

32 min. N.Čanakas gavo techninę pražangą. Atrodė, kad treneris bus išsiųstas į rūbinę, tačiau prieš tai skirta nuobauda buvo ne treneriui, o suoleliui.

Vis tik dar vieną techninę pražangą teisėjai skyrė S.Sinovecui.

„Žalgiris“ vis dar pirmauja – 56:54.

31 min. P.Jankūnas išvedė žalgiriečius į priekį, o prieš tai N.Čanakas užsidirbo techninę pražangą – 51:50.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 48:47 (20:12, 15:17, 13:18)

30 min. A.White'as sugrūdo kamuolį į krepšį, tačiau dviem taškais su pražanga atsakė P.Valinskas, kuris rezultatą išlygino.

N.Woltersas prasiveržė iki krepšio, o paskutinę kėlinio sekundę vėl sužino P.Valinskas, smeigęs labai sudėtingą tritaškį. Prieš lemiamą ketvirtį priekyje „Lietkabelis“ – 48:47.

27 min. Koks pasiaukojimas! S.Jasaitis grįžo iš ligoninės ir žengė į aikštę! Jo komanda atsilieka vienu tašku – 39:40.

24 min. A.White'as dėjimu išvedė „Žalgirį“ į priekį pirmą kartą šiose rungtynėse – 38:37.

22 min. M.Grigonis pelnė 4 taškus iš eilės. Kauniečiai sumažino atsilikimą iki 2 taškelių, bet tada Th.Walkupas užsidirbo nesportinę pražangą.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 35:29 (20:12, 15:17)

20 min. Į didžiąją pertrauką komandos patraukė panevėžiečiams pirmaujant 6 taškais.

19 min. Trauma... D.Waltonas tėškėsi veidu į grindis ir ilgai nekilo. „Lietkabelis“ dukart iš eilės pataikė tritaškius ir atstatė 10 taškų pranašumą – 35:25.

17 min. M.Grigonis ir A.White'as pataikė po tritaškį. „Lietkabelio“ persvara tirpo – 29:25.

16 min. S.Jasaitis, pasak komentatorių, išvežtas į ligoninę, nes prakirstą lūpą reikia siūti.

15 min. Panevėžiečiai pradėjo vis daugiau klysti, o „Žalgiris“ kiek apkarpė deficitą. Neilgam. Ž.Dimecas padidino pranašumą iki 9-ių – 26:17.

13 min. Ž.Dimecas taip lupo per rankas Th.Walkupui, kad net nepriekaištavo dėl skirtos nesportinės pražangos.

12 min. D.Tarolis puikiai skirsto kamuolį, o skirtumas vėl padidėjo iki dviženklio.

Susižeidė A.White'as, tačiau pakilo nuo parketo ir tęsė rungtynes. Nukentėjo ir S.Jasaitis, jam amerikietis prakirto lūpą.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ 20:12

10 min. Kėlinį V.Kariniauskas baigė dvitaškiu. Panevėžio klubas kol kas priekyje – 20:12.

9 min. N.Woltersas pataikė tritaškį ir sumažino deficitą – 9:16.

7 min. M.Kupšas dviejose iš eilės atakose blokavo M.Grigonio ir D.Thompsono metimus. V.Kariniauskas dar padidino savo komandos persvarą – 14:4.

6 min. Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio. D.Thompsonas pelnė pirmąjį savo tašką LKL, tačiau šeimininkai vis dar priekyje – 12:3.

5 min. S.Kulvietis smeigė dar vieną tolimą savo komandos bombą. „Lietkabelis“ bėgo į priekį – 10:2.

4 min. Šaras nepatenkintas N.Wolterso veiksmais puolime ir kelia nuo suolo R.Jokubaitį. Taip pat ant parketo žengė ir D.Thompsonas. Panevėžiečiai po J.Wilsono tritaškio priekyje – 7:2.

2 min. B.Daviesas įkrovė kamuolį iš viršaus po puikaus N.Wolterso perdavimo – 2:2.

1 min. Rungtynių taškų sąskaitą atidarė Ž.Dimecas – 2:0.

Startiniai penketai:

„Lietkabelis“: Saulius Kulvietis, Paulius Valinskas, Jamaras Wilsonas, Žiga Dimecas, Marko Čakarevičius.

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.