2014 12 28 /18:27

Dramatiškose LKL rungtynėse „Neptūnas“ po pratęsimo palaužė „Lietuvos rytą“ 94:90

LKL rungtynėse Vilniuje Klaipėdos „Neptūnas“ sekmadienį Vilniuje po pratęsimo nugalėjo „Lietuvos rytą“ 94:90 (20:26, 19:10, 19:25, 23:20, 13:9). Pirmoje šių klubų akistatoje vilniečiai šventė pergalę 73:65. Pajūrio klubas, pasitraukęs iš Eurolygos ir kartu su šios dienos oponentais kovosiantis Europos taurės varžybose, dabar nustūmė „Lietuvos rytą“ į trečiąją turnyro lentelės vietą. Nors abu klubai savo sąskaitoje turi po 15 pergalių, „Lietuvos rytas“ šiandien pralaimėjo trečią kartą, o klaipėdiečiai turi tik dvi nesėkmes.
Antanas Kavaliauskas
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Vilniuje sekmadienį paaiškėjo, kam atiteks kol kas antroji Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinės lentelės vieta. Šiuos metus antroje pozicijoje baigs „Neptūno“ krepšininkai, sugebėję varžovams iš Vilniaus įrašyti trečiąją nesėkmę čempionate.

„Mes norėjome reabilituotis už nevykusią pabaigą Eurolygoje ir atsirevanšuoti „Lietuvos rytui“ už pralaimėjimą namie“, – po mačo aiškino „Neptūną“ į pergalę vedęs Deividas Gailius. Jis varžovams įmetė net 27 taškus.

Nors rungtynių pradžioje sekmadienį sėkmingiau kovojo Vilniaus krepšininkai, o po G.Oreliko ir A.Juškevičiaus tritaškių pabėgo 14:8, „Neptūnas“ neskubėdamas siekė pasivyti šeimininkus. Tai pasisekė padaryti antrojo ketvirčio viduryje, kai jie laimėjo atkarpą 8:2 ir išsiveržė į priekį 34:30. Po dviejų kėlinių neptūniečiai turėjo vieno tolimo metimo persvarą – 39:36 ir buvo aišku, kad viską lems likusios 20 minučių, o gal net ir paskutinės mačo sekundės.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ įgijo didžiausią turėtą persvarą – 45:38, tačiau po dviejų techninių pražangų M.Shakurui, „Lietuvos rytas“ ne tik pasivijo, bet ir persvėrė rezultatą 50:47.

Po 30 min. varžybų šeimininkai pirmavo 61:58, o lemiamo kėlinio pradžioje po G.Oreliko taškų „Lietuvos rytas“ galėjo jaustis ramesnis – 63:58. Tačiau trapus pranašumas ilgai nesilaikė ir ekipos žaidė taškas į tašką – 72:72. Maža to – likus kovoti 2 min. „Neptūnas“ po M.Mažeikos tolimo metimo išsiveržė į priekį 75:74.

Į paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę abi komandos „įžengė“ lygiu rezultatu – 81:81. Nors abiejų klubų žaidėjai turėjo galimybių persverti rezultatą, jis nepakito, tad ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Jo metu „Neptūno“ komanda šovė į priekį 87:81. Nors po M.Lukauskio tritaškio ir A.Juškevičiaus dvitaškio vilniečiai beveik pasivijo svečius – 88:89, vis dėlto, uostamiesčio komandos lyderis D.Gailius padarė viską, kad „Neptūnas“ laimėtų. Galutinis mačo rezultatas 94:90 klaipėdiečių naudai.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 24 (5 atk. kam.), M.Gecevičius 16, K.Lavrinovičius 15, M.Lukauskis 13, A.Juškevičius 11, A.Kavaliauskas 9 (4/10 dvit., 7 atk. kam.), Ž.Janavičius 2.

„Neptūnas“: D.Gailius 27 (9/9 dvit.), M.Mažeika 19 (5/13 dvit., 8 atk. kam.), V.Šarakauskas (6 atk. kam.) ir M.Shakuras (6 atk. kam.) po 10, A.Butkevičius 7, K.Bensonas (6 atk. kam.) ir M.Girdžiūnas po 6, J.Sinica 3, S.Galdikas, D.Zavackas ir V.Vasylius po 2.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ – 16 pergalių ir 1 pralaimėjimas.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.„Mažeikiai“ 19 0 19 1302:1596

Į atkrintamąsias LKL varžybas pateks aštuonios geriausios komandos.

Rungtynės

Pratęsimas: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“  90:94 (26:20, 10:19, 25:19, 20:23, 9:13).

Sėkmingai pratęsimą pradėję „Neptūno“ žaidėjai 2 min. pabėgo 86:81. Likus žaisti 2 min. klaipėdiečiai  pridėjo dar tašką, bet M.Lukauskis atsakė tritaškiu – 87:84 pirmavo svečiai. Po A.Juškevičiaus taiklių baudos metimų skirtumas beveik ištirpo – 87:86. D.Gailius atstatė persvarą, bet A.Juškevičius ir vėl sumažino atotrūkį – 89:88.

D.Gailius po baudos metimų dar labiau padidino skirtumą iki 92:88. Sostinės krepšininkai bandė gelbėtis prasižengdami, tačiau tai jiems nepadėjo.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 81:81 (26:20, 10:19, 25:19, 20:23).

Lemiamo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Lietuvos rytas“ spurtavo ir pirmavo 63:58. Bet M.Gecevičius gavo techninę pražangą ir D.Gailius po tolimo metimo galiausiai išlygino rezultatą 63:63. Esant rezultatui 65:65, tritaškį pataikė G.Orelikas ir 5 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 68:65.

Likus žaisti 4 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 70:69. Bet po M.Mažeikos tolimo metimo, likus kovoti 2 min., „Neptūnas“ ir vėl išsiveržė į priekį 75:74. Priešpaskutinę kėlinio minutę prasidėjo nervų karas – tai viena, tai kita komanda pirmavo 1 taško skirtumu. Esant rezultatui 81:81 ir likus žaisti 28 sek. „Neptūnas“ ir „Lietuvos rytas“ padarė po klaidą – tad komandos turėjo po vieną ataką. D.Gailius puolime prasižengė ir „Lietuvos rytas“ turėjo šansą išplėšti pergalę. Tačiau jų ataka užklimpo varžovų gynyboje  ir teko žaisti pratęsimą.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“  61:58 (26:20, 10:19, 25:19).

M.Mažeika pirmosiomis kėlinio minutėms padidino skirtumą iki 5 taškų, kurį D.Gailius dar labiau padidino – 45:38. 4 min. vilniečiams pasisekė sumažinti atsilikimą iki 44:47, o po G.Oreliko taiklių baudų – 46:47. Gavę iš eilės net dvi technines pražangas, klaipėdiečiai prarado pirmaujančios komandos vaidmenį ir jau privalėjo 7 min. vytis „Lietuvos rytą“ – 47:50.

Ir tai „Neptūnui“ pasisekė padaryti – 8 min. jau svečiai pirmavo 53:52. Komandos suskubo mesti kuo daugiau taškų ir per 2 min. sumetė 11 taškų – 59:58 pirmavo šeimininkai.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 36:39 (26:20, 10:19).

Po dviejų iš eilės tritaškių 3 min. „Neptūnas“ išlygino rezultatą – 26:26. Nors vilniečiai ir vėl pabėgo – 30:26, po traumos atsigavęs V.Šarakauskas tolimu metimu 5 min. sumažino ekipos atsilikimą iki 29:30.

6 min. „Neptūnas“ pirmą kartą po M.Shakuro taškų išsiveržė į priekį 31:30. Svečiai turėjo ir net 4 taškų pranašumą 34:30, bet M.Lukauskis visą tą persvarą nubraukė – 34:34. Paskutinę kėlinio minutę klaipėdiečiai pirmavo 37:34, o po dviejų kėlinių pirmavo 39:36.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 26:20.

Rungtynių pradžioje komandos dar kurį laiką dar bandė rengti savotiškas žvalgytuves, tačiau „Lietuvos rytas“ greičiau apsiprato su namų sienomis ir pirmavo 6:2, 8:6. Tačiau po dviejų iš eilės tritaškių – taikliai atakavo A.Juškevičius ir G.Orelikas – „Lietuvos rytas“ atitrūko 14:8.

Nors „Neptūnas“ suskubo mažinti skirtumą – 13:16, vilniečiai neperleido iniciatyvos – 20:13. Paskutinėmis kėlinio minutėmis abi komandos taikliai atakavo, o tašką ketvirtyje padėjo Ž.Janavičius – 26:20 pirmavo šeimininkai.

-------------------------

Pirmosios komandų rungtynės Klaipėdoje pasibaigė „Lietuvos ryto“ pergale. Laimėjęs septyniskart iš eilės, „Neptūnas“ spalio pradžioje vis dar buvo BEKO-LKL lyderis, tačiau pergalingą sezono startą abiem komandoms neįprastai nerezultatyviose rungtynėse sustabdė vilniečiai, iškovoję pergalę rezultatu 73:65.

Sėkmingai mačą pradėjęs ir varžovus gynybos pančiuose sukaustęs „Lietuvos rytas“ žaidimo sąlygas diktavo visus keturis kėlinius, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje intrigos neišvengė. Vis dėlto, atlaikyti paskutinį „Neptūno“ šturmą vilniečiams pavyko.

Rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė šešis tritaškius pataikęs Gediminas Orelikas, kuris iš viso surinko 21 tašką ir atkovojo 6 atšokusius kamuolius. Bene geriausias savo sezono rungtynes prieš klaipėdiečius sužaidė Artūras Valeika, pelnęs 14 taškų, sugriebęs 6 atšokusius kamuolius bei išprovokavęs 6 varžovų pražangas.

Travisas Leslie buvo trečiasis „Lietuvos ryto“ žaidėjas, surinkęs dviženklį taškų skaičių. Amerikietis į varžovų krepšį įmetė 11 taškų ir išprovokavo 5 pražangas.