2018 01 28 /19:24

Į halę sugrįžęs „Žalgiris“ pranoko „Pieno žvaigždes“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį vakarą LKL pirmenybėse šventė jau 19-ąją pergalę. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo aikštėje neturėjo problemų su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ – 91:80 (22:17, 26:17, 18:22, 25:24).
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šis mačas vyko legendinėje Kauno sporto halėje. Čia Lietuvos čempionai šį sezoną iš viso sužais ketverias rungtynes.

Rungtynes ištampius varžovų gynybą tritaškiu pradėjo jaunasis Gytis Masiulis, rezultatyviai prasiveržimą užbaigė Edgaras Ulanovas, tačiau užtikrintai startavo ir pasvaliečiai – 5:5.

Tuomet plastiškai po krepšiu keletą kartų sužaidė Brandonas Daviesas, o žalgiriečius į priekį 12:11 išvedė Vasilije Micičius. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę baudų stojo mesti Kevinas Pangosas, gerą pasirodymą tęsė B.Daviesas, bet paleisti Lietuvos čempionų svečiai nesiruošė – 16:15.

Tiesa, kėlinuko pabaigoje „Žalgiris“ atitrūko iki 22:17, kuomet metimus iš distancijos susmeigė V.Micičius, o savalaikį Beno Udriho perdavimą baudų metimais pavertė Antanas Kavaliauskas.

Antrajame kėlinyje kauniečių puolimą į savo rankas paėmė penkis taškus paeiliui surinkęs B.Udrihas, pranašumą iki 30:21 augino pastarojo papildomą perdavimą tritaškiu įtvirtinęs Aaronas White‘as.

Po varžovų minutės pertraukėlės „Žalgirio“ pranašumą augino abejose aikštės pusėse siautęs B.Daviesas bei naudingumo balus rinkęsis B.Udrihas – 36:25. Nors vienu metu skirtumas buvo sumažėjęs iki 36:29, galingai pirmą rungtynių pusę užbaigė sudėtingą reidą realizavęs Axelis Toupane'as, septynis taškus vos per keletą atakų pelnęs V.Micičius ir keturiais baudų metimais vieną didžiausių persvarų sukūręs K.Pangosas – 48:34.

Trečiojo kėlinio pradžia priklausė „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams, kurie vos per trejetą minučių artėjo iki 45:48. Ilgai lauktus taškus po didžiosios pertraukos galų gale tritaškiu iš krašto pelnė E.Ulanovas, netrukus baudas sumetė Martynas Sajus, o praktiškai visą išbarstytą persvarą, po perimto kamuolio ir gražaus E.Ulanovo perdavimo nuo žemės dėjimu grąžino A.White‘as – 57:45.

Tiesa, rungtynės vėl išgyveno amerikietiškus kalnelius, tad čia pat komandas teskyrė keturi taškai – 58:54. Ketvirčiui einant į pabaigą ledus pralaužė Artūras Milaknis, nepaisydamas pražangos pasižymėjo V.Micičius, o sėkmingai pacentravus A.Kavaliauskui ir G.Masiuliui, prieš lemiamą mačo dalį „Žalgiris“ pirmavo 66:56.

Ketvirtąjį kėlinį dėjimu atidarė G.Masiulis, mindamas tritaškio liniją taikliai krepšį atakavo A.Toupane'as, tačiau iš toli pataikius Martynui Varnui pranašumas menko iki 70:63.

Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės, šįkart jau nemindamas tritaškio linijos iššovė A.Toupane'as, bloką gynyboje svečiams išrašė A.Kavaliauskas – 73:63.

Svečiams vis dar bandant kabintis į rungtynes, puikiai puolimui dirigavo pats taškus rinkęs ir 7-ąjį rezultatyvų perdavimą A.Milaknio tritaškiui atlikęs B.Udrihas – 79:67. Ramią pabaigą Lietuvos čempionams garantavo šaltakraujiškai laiką prie baudų metimų linijos leidęs G.Masiulis ir tolimais metimais iš skirtingų pusių visas intrigas sklaidęs A.Toupane'as – 86:74.

Per likusį laiką formalumus sutvarkė jaunasis G.Masiulis, įsmeigęs tritaškį ir pergalę rezultatu 91:80 vainikavęs triuškinančiu dėjimu.

„Žalgiris“: Vasilje Micičius 16, Gytis Masiulis 13, Axelis Toupane'as 12, Brandonas Daviesas 11 (5 atk .kam.), Beno Udrihas 10 (5 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: Viačeslavas Bobrovas 24 (5 atk. kam.), Jahennas Manigatas 10, Osvaldas Olisevičius 9 .