2015 10 01

Kauno „Žalgirį“ į pirmąją pergalę Šiauliuose vedė naujokas iš Australijos

Kauno „Žalgiris“ pergalingai pradėjo LKL sezoną. Kauniečiai išvykoje 78:64 (25:19, 22:19, 18:13, 13:13) nugalėjo „Šiaulių“ krepšininkus.
Mantas Kalnietis
Šiaulių areną sudrebino LKL dvikova tarp Šiaulių „Šiaulių“ ir Kauno „Žalgirio“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Gintaras Leonavičius nuo rungtynių pradžios tempė „Šiaulių“ ekipą ir inicijavo ankstyvą spurtą 10:4, tačiau tai buvo nedidelis blyksnis. Žalgiriečiai greitai įsižaidė ir užtikrintai laimėjo rungtynes.

Kauno klubui australas Brockas Motumas pelnė 15 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Siimas Sander-Vene pridėjo 13 taškų, Olivier Hanlanas – 12.

G.Leonavičius buvo rezultatyviausias ir surinko 21 tašką. D.Dudzinskis ir A.Marei pridėjo po 12 taškų.

„Žalgiris“: B.Motumas 15 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), S.Vene 13 (4/5 dvit.), O.Hanlanas 12, M.Kalnietis 10 (7 rez. perd.), R.Seibutis 9, E.Ulanovas 7, I.Vougioukas 4, R.Javtokas 4 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 2, V.Lipkevičius 2, P.Jankūnas 0, K.Vecvagaras 0 (2 per. kam.).

„Šiauliai“: G.Leonavičius 21 (3/6 trit.), D.Dudzinskis 12, A.Marei‘us 12 (8 atk. kam., 2 per. kam.).

Sužaidus 4 minutes pirmajame kėlinyje, „Šiauliai“ pirmavo 10:4 ir privertė Gintarą Krapiką prašyti pasitarimo. Įsibėgėjęs „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio pirmavo 25:19. Šiaulių klubą tempė 10 taškų pirmajame kėlinyje pelnęs Gintaras Leonavičius.

Antrojo kėlinio viduryje ketvirtąją pražangą užsidirbo „Šiaulių“ legionierius Mike'as Scottas. Prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ jau pirmavo devyniais taškais – 47:38.

Lietuvos čempionate žalgiriečiai startavo be Martyno Pociaus.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai toliau didino pranašumą, tačiau ketvirtajame spurtą surengė „Šiauliai“. 12:6 atkarpą laimėję šiauliečiai sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų.

Ketvirtajame kėlinyje šiauliečiai dar bandė kabintis, tačiau kauniečiai persvaros neišvaistė ir šventė užtikrintą pergalę.

Lietuvos čempionate žalgiriečiai startavo be Martyno Pociaus. Krepšininkas paskutinėse draugiškose rungtynėse susimušė šoną.

Antrąsias LKL rungtynes Kauno „Žalgiris“ žais jau šeštadienį su Prienų-Birštono „Vytautu“.