2015 03 28

„Lietkabelis“ mačo pabaigoje sugebėjo palaužti „Prienus“ 76:74

BEKO-LKL čempionate sunkią pergalę šeštadienį iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (10/22) krepšininkai. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai namuose 76:74 (23:18, 20:28, 19:13, 14:15) įveikė „Prienų“ (6/28) atstovus.
Evaldas Žabas
Evaldas Žabas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynėse pirmuosius taškus pelnė Paulius Ivanauskas (2:0). Tačiau „Lietkabelio“ krepšininkai įmetė 5 taškus paeiliui ir persvėrė rezultatą savo naudai 5:2. „Prienams“ pavyko šiek tiek sumažinti deficitą ir įpusėjus kėliniui komandas skyrė 2 taškai – 9:7. Tada aikštės šeimininkai surengė dar vieną spurtą ir susikrovė 8 taškų persvarą (17:9). Likus minutei svečiai turėjo 4 taškų deficitą (20:16). Po pirmųjų dešimties minučių – 23:18.

Antrąjį kėlinį prieniškiai pradėjo 4 taškais iš eilės ir sumažino skirtumą iki minimalaus. Po keletos atakų rezultatas tapo lygus – 25:25. Po penkių minučių komandas skyrė 5 taškai – 36:31, o prieš ilgąją pertrauką aikštės šeimininkai turėjo 3 taškų deficitą – 43:46.

Prieš ketvirtąjį kėlinį aikštės šeimininkai jau turėjo turėjo 3 taškų persvarą – 62:59.

Ketvirtąjį kėlinį 5 taškais pradėjo M.Linkevičius, taip išvesdamas savo komandą į priekį. Prabėgus beveik 4 minutėms, pirmuosius taškus kėlinyje panevėžiečiams pelnė Jurica Žuža – 64:64.

Šeštąjį tritaškį rungtynėse pataikė M.Kazonas, tačiau „Prienai“ atsakė spurtu 6:0 ir persvėrė rezultatą 72:71. M.Kazonas baudų metimais suteikė „Lietkabelio“ krepšininkams vieno taško pranašumą (73:72). Dainius Šalenga ir Gediminas Maceina sumetė baudų metimus, o paskutinė „Prienų“ ataka buvo nesėkminga ir pergalę šventė aikštės šeimininkai – 76:74.

„Lietkabelis“: M.Kazonas 23 tšk., A.Labuckas 18 tšk., J.Žuža (6 atk. kam.) 15 tšk., E.Žabas 9 tšk., N.Dahlmanas 6 tšk., D.Šalenga 5 tšk.

„Prienai“: D.Milka (8 atk. kam.) 23 tšk., D.Šeškus ir M.Linkevičius (6 atk. kam.) po 15 tšk., P.Ivanauskas 9 tšk., G.Maceina 8 tšk.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja praėjusio sezono bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (27/4), lenkiantis čempiono titulą ginantį Kauno „Žalgirį“ (27/4) ir vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ (26/5).

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):