2016 04 30

„Lietuvos ryto“ pergalė – A.Gudaičio dvigubas dublis ir išvarytas K.Brownas

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Panevėžyje antrą kartą 85:66 (23:14, 22:19, 17:14, 23:19) nugalėjo „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.
Kendrickas Brownas
Kendrickas Brownas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 24:13, tačiau antrąjį kėlinį sėkmingai pradėjo „Lietkabelis“. Visgi po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 45:33. Daugiausia prie to prisidėjo pirmajame mače nė taško nepelnęs Antanas Kavaliauskas. Panevėžyje komandos kapitonas per 20 minučių surinko 14 taškų.

„Lietuvos rytui“ priklausantis Žygimantas Janavičius per du kėlinius pataikė tris tritaškius.

Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 7:0. Aikštėje pasirodęs Mille Iličius padėjo „Lietkabeliui“ išlyginti kėlinio rezultatą, tačiau panevėžiečių entuziazmą greitai numalšino Gedimino Oreliko tritaškis.

Prieš lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ turėjo 15 taškų pranašumą. Ketvirtajame kėlinyje susikibo buvę komandos draugai Ž.Janavičius ir K.Brownas. Legionierius gavo net dvi nesportines pražangas ir likus žaisti septynias minutes, paliko aikštę.

Sostinės klubas užtikrintai 44:19 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių.

Artūras Gudaitis šiose rungtynėse pasižymėjo dvigubu dubliu – 16 taškų ir 12 atkovotų kamuolių. 16 taškų pridėjo ir Antanas Kavaliauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Gudaitis

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pavyzdingai kovėsi su Vilniaus „Lietuvos rytu“, tačiau pralaimėjo pirmąsias LKL ketvirtfinalio serijos rungtynes 74:79 (18:19, 21:24, 22:18, 13:18). Pergalę vilniečiams išplėšė drąsus Kendricko Browno tritaškis ir paskutinę sekundę Mindaugo Lukauskio perimtas kamuolys.

Trečiosios serijos rungtynės antradienį vyks Vilniuje.

„Lietkabelis“: Ž.Janavičius 15, M.Iličius 11, J.Kazakauskas 9.

„Lietuvos rytas“: A.Gudaitis ir A.Kavaliauskas po 16, M.Lukauskis ir G.Orelikas po 9, A.Juškevičius 8, A.Jomantas 6, D.Gailius ir D.Lukašovas po 5, K.Lavrinovičius ir A.Lapeta po 4, K.Brownas 3.