2019 05 30

Be intrigos: „Žalgiris“ smogė „Rytui“ ir jo tvirtovėje

Intriga vėsta. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė dar vieną solidų mačą ir ketvirtadienio vakarą Vilniuje antrą sykį 85:67 paguldė ant menčių vietos „Rytą“. LKL finalo serijoje Šarūno Jasikevičiaus vyrai išsiveržė į priekį 2-0. Tai reiškia, kad visus formalumus kauniečiai gali sutvarkyti jau šeštadienį, kai serija dar kartą sugrįš į „Žalgirio“ tvirtovę.
LKL finalas: „Rytas“ - „Žalgiris“
Brandonas Daviesas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šansų šeimininkams LKL čempionai nepaliko jau pirmajame kėlinyje. Nuostabiai rungtyniavusio Edgaro Ulanovo įkvėpti žalgiriečiai uraganiniu puolimu labai greitai įgijo dviženklę persvarą ir staigiai pabėgo į priekį. Jis vien per pirmą kėlinį pelnė 16 taškų, o po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai jau turėjo 12 taškų pranašumą.

„Rytui“ sunkiai sekėsi stabdyti greitą varžovų puolimą, vilniečiai ryškiai pralaimėjo kovą po krepšiais, o E.Ulanovas nors ir buvo pristabdytas, bet iš jo lyderio vaidmenį puolime puikiai perėmė kiti žalgiriečiai.

Rasti išsigelbėjimo šiaudo „Rytui“ taip ir nepavyko. Iki vienženklės žymos „Žalgiris“ savo varžovų taip ir neprisileido, ramiai padėdamas antrą ir bene svarbiausią žingsnį link titulo.

Šiame mače vilniečiai žaidė be čiurną pirmajame mače susižeidusio D.J.Seeley, o „Žalgirio“ gretose nebuvo kapitono Pauliaus Jankūno.

Trečiasis serijos mačas vyks šeštadienį „Žalgirio“ arenoje. Jei „Rytas“ sugebės nustebinti, tuomet serija vėl persikeltų į Vilnių.

„Rytas“: Arnas Butkevičius (6 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 14, Martynas Echodas 11.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 16 (6 atk. kam.), Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas po 13, Aaronas White'as 12.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 67:85 (18:30, 15:16, 18:21, 16:18).

40 min. Vilniečiai mačo pabaigoje dar bandė paspausti varžovus, bet skirtumas – pernelyg didelis. Intriga nepakvipo.

39 min. Dainius Adomaitis kelia baltą vėliavą. Aikštėje pasirodo jaunasis Einaras Tubutis. Baudos metimu jis pelno pirmąjį tašką LKL finalo serijoje.

36 min. Marius Grigonis pataiko nuo lentos. Pirmą kartą žalgiriečių persvara pasiekia 20 taškų ribą (75:55).

35 min. Arciomas Parachouskis sumeta baudas, vilniečiai bando gaudyti paskutinį vilties šiaudą, bet Aaronas White'as švysteli taiklų tritaškį. Aikštėje ketvirtadienio vakarą dominuoja viena komanda. „Žalgiris“ priekyje 73:55.

33 min. Blankų mačą žaidžiantis Derekas Needhamas pagaliau pataikė iš toli.

31 min. Leo Westermannas pataiko iš toli. „Žalgirio“ persvara jau didėja iki 19 taškų (70:51). Žaidimas baigtas.

III kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 51:67 (18:30, 15:16, 18:21).

29 min. Arno Butkevičiaus galingas dėjimas iš vietos kelia mačą stebintį Vilniaus merą Remigijų Šimašių.

28 min. Vilniečiu spurtukas 6:0, bet „Žalgiris“ jį nutraukia Thomaso Walkupo tritaškiu.

25 min. Brandonas Daviesas sumeta baudas. Rekordinis „Žalgirio“ pranašumas – 60:42.

24 min. Mindaugo Girdžiūno tritaškis, bet Marius Grigonis labai greitai atsako dviejų taškų vertės metimu.

23 min. Intriga nekvimpa. Brandonas Daviesas pataiko iš baudos aikštelės – 52:36.

21 min. Vienas įspūdingiausių mačo epizodų. Brandonas Daviesas blokuoja į krepšį dedantį Arciomą Parachouskį.

II kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 33:46 (18:30, 15:16).

18 min. Ketvirtas „Žalgirio“ tritaškis rungtynėse. Šį kartą Marius Grigonis (46:29).

16 min. Keturis iš eilės žaibiški Mariaus Grigonio taškai, pasinaudojus varžovų klaidomis – 41:25.

15 min. Arciomas Parachouskis pataiko sunkų metimą atsilošęs. Atsigavimo ženklai, bet „Žalgirio“ atotrūkis dar didelis (37:23).

13 min. Antanas Kavaliauskas imasi iniciatyvos. Po jo metimo – 35:20.

12 min. Rokas Stipčevičius už vaidybą gauna techninę pražangą. Kroatas „neria“ tarsi Neymaras, bet varžovo pražangos neišpeša.

11 min. Martynas Echodas sumeta baudas ir mažina deficitą iki 10 taškų, bet „Ryto“ aukštaūgiams labai sunkiai sekasi grumtis po krepšiais. Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimi triuškinančia persvara 9:2.

I kėlinys. „Rytas“ – „Žalgiris“ 18:30.

9 min. Edgaras Ulanovas dar kartą „išprausia“ Eimantą Bendžių, po to sumeta ir baudas. Žalgirietis jau pelnė 16 taškų. Visa „Ryto“ komanda – 15. 30:15 užtikrintai pirmauja svečiai.

8 min. Dar vienas Edgaro Ulanovo tritaškis, kauniečiai priekyje – 23:11.

7 min. Vilniečių taškų badą nutraukia iš toli pataikantis Arnas Butkevičius. Pirmas taiklus „Ryto“ metimas „iš žaidimo“.

6 min. Maksimalus „Žalgirio“ intensyvumas. Edgaras Ulanovas pataikė iš toli, o „Rytas“ dar sugeba ir prasižengti. Gilus nokdaunas jau pirmosiomis dvikovos minutėmis.

5 min. Marius Grigonis skrenda link krepšio ir stabdomas pražangomis. Baudų metimai skrodžia tinklelį. Sunki pradžia vilniečiams. „Žalgiris“ bėga – 13:4.

4 min. Žalgiriečiai trukteli į priekį. Brandono Davieso dar vienas dėjimas ir jau 9:4.

2 min. Deividas Sirvydis sumeta baudas, bet kitoje aikštės pusėje Aaronas White'as įkrovė iš viršaus. Skolingas neliko ir Arciomas Parachouskis, bet į tai A.White'as atsakė tritaškiu. 5:4 priekyje „Žalgiris“.

„Žalgirio“ starto penketas: Leo Westermannas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

„Ryto“ starto penketas: Derekas Needhamas, Deividas Sirvydis, Eimantas Bendžius, Arnas Butkevičius, Arciomas Parachouskis.

Vilniuje ažiotažo nėra. „Siemens“ arenoje rungtynes stebi apie 5 tūkst. aistruolių.