2019 11 16

LKL – lengvas „Ryto“ pasivaikščiojimas prieš Prienų jaunimą

Savaitės viduryje iškovojus žūtbūtinę pergalę Europos taurės turnyre, Vilniaus „Ryto“ (7-2) krepšininkams į pergalių kelią pavyko sugrįžti Lietuvos krepšinio lygoje. Šalies vicečempionai „Jeep“ arenoje 88:64 (26:15, 14:16, 26:15, 22:18) išrašė naudingų pamokų Prienų „CBet“ (4-6).
Marek Blaževič
Marekas Blaževičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Praėjusią savaitę skaudų antausį Kėdainiuose gavę sostinės krepšininkai šįkart nusprendė nejuokauti ir žaidimo vadžias į savo rankas perėmė jau pirmajame kėlinyje.

Antrajame ketvirtyje prieniškiams pavyko kiek stabilizuoti situaciją ir prisiartinti iki šešių taškų (26:32), tačiau „Rytas“ dar kartą spurtavo. Įspūdingu dėjimu kėlinio pabaigoje pasižymėjo Martynas Echodas, kuriam alley-oop greitoje atakoje užmetė Eimantas Bendžius.

Ambicinguosius Prienų jaunuolius vilniečiai galutinai palaužė po ilgosios pertraukos – trečiąjį kėlinį laimėjo identišku rezultatu kaip ir pirmąjį (26:15).

Ketvirtajame kėlinyje tiek Dainius Adomaitis, tiek ir su moterų rinktine išvykusį Mantą Šernių pavadavęs Dainius Šalenga į aikštę išleido įprastai mažiau pasireikšti gaunančius krepšininkus: Mareką Blaževičių, Karolį Giedraitį (abu – „Rytas“) bei Ernestą Mankauską („CBet“).

Rungtynės prieš buvusią komandą labai nenusisekė Mindaugui Lukauskiui. 40-metis puolėjas prametė visus keturis metimus, prasižengė penkis kartus ir surinko -8 naudingumo balus.

Prasčiausias sezono rungtynes sužaidė ir kitas „CBet“ narys – Arnas Velička. Gynėjas per 21 minutę pelnė 9 taškus ir surinko 7 naudingumo balus.

Prienų klubui tai buvo ketvirtoji nesėkmė iš eilės.

„Ryto“ gretose šiame mače dėl nugaros skausmų nežaidė Evaldas Kairys.

Kovą dėl atšokusių kamuolių aikštės šeimininkai laimėjo 40:28. Jų varžovams koją kišo ženkliai per didelis klaidų skaičius (24 prieš 12).

Vilniaus „Rytas“: Dovis Bičkauskis 16, Marekas Blaževičius 15, Cameronas Bairstow 14, Deividas Sirvydis 12.

Prienų „CBet“: Karolis Guščikas ir Keras Kriisa po 14, Skylaras Spenceris 11 (9 atk. kam.).