2015 01 11

LKL: Utenos „Juventus“ po dramatiškos kovos palaužė „Šiaulius“

LKL čempionate „Šiauliai“ (9-11) namuose po atkaklios kovos 76:77 (15:26, 22:22, 22:15, 18:13) nusileido „Juventus“ (15-7) ekipai.
Rashaunas Broadusas
Rashaunas Broadusas / utenosjuventus.lt/Algimanto Čižo nuotr.

Nerezultatyvią rungtynių pradžią šiek tiek sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie po Juliaus Juciko dėjimo pirmavo (6:2). Įpusėjus ketvirčiui po Simo Buterlevičiaus taškų rezultatas tapo lygus (6:6). Savo taškų sąskaitą dvitaškiu metimu atidarė Vytautas Šulskis, baudas realizavo Raynas Olanderis ir aikštelės šeimininkai vėl išsiveržė į priekį (13:9). Dainius Adomaitis buvo nubaustas technine pražanga, o šia situacija pasinaudoję šiauliečiai padidino atotrūkį (20:12). Po pirmojo kėlinio „Šiauliai“ pirmavo 26:15.

Antrą kėlinį spurtu 5:0 pradėję aikštelės šeimininkai dar labiau padidino skirtumą (31:15). Simas Buterlevičius tritaškiu metimu šiek tiek sumažino deficitą (33:21), tačiau Jonathanas Lee atsakė greita ataka ir šiauliečiai toliau kontroliavo žaidimo eigą (37:22). Pagirtinai kovodami dėl atšokusių kamuolių „Juventus“ krepšininkai panaikino dviženklį deficitą (37:29). Vis dėlto kėlinį sėkmingiau baigė Saulės miesto atstovai ir pirmavo (48:37).

Valdas Dabkus trečiajame kėlinyje sužaidus keturias minutes dvitaškiu su pražanga sumažino deficitą (53:50). Rokas Giedraitis į tai atsakė tritaškiu, dar du taškus pridėjo Vytautas Šulskis (58:50). Tačiau V.Dabkus ir toliau ėmėsi iniciatyvos ir dviem taškais iš po krepšio priartino savo ekipą (59:57), o Rashaunas Broadusas baudų metimais išlygino rezultatą (59:59). Po trijų kėlinių aikštelės šeimininkai pirmavo (63:59).

Du Gintaro Leonavičiaus tritaškiai ketvirto kėlinio pradžioje šiauliečiams leido nutolti (69:62). Persvara aikštelės šeimininkai džiaugėsi neilgai, svečiai spurtavo 8:0 ir persvėrė rezultatą (69:70). V.Šulskis pataikė iš toli, o puolime pražangą užsidirbo Arvydas Šikšnius (74:70). R.Broadusas dvitaškiu sumažino deficitą (74:72), o S.Buterlevičius pataikė tik vieną baudos metimą (74:73). Likus žaisti 25 sekundes iki ketvirto kėlinio pabaigos R.Broadusas dvitaškiu persvėrė rezultatą savo komandos naudai (74:75). Vieną paskutiniųjų savo atakų šiauliečiai patikėjo Rokui Giedraičiui, kuris dėjimu sugrąžino minimalų pranašumą aikštelės šeimininkams (76:75). Po minutės pertraukėlės svečiai atsakė greitais R.Broaduso taškais (76:77). Per likusias sekundes šiauliečiai taškų pelnyti nesugebėjo ir pergalę iškovojo „Juventus“ 77:76.

„Šiauliai“: Gintaras Leonavičius 15 tšk., Rokas Giedraitis 14 tšk., (5 at. kam.), Raynas Olanderis 9 tšk. (4 at. kam.).

„Juventus“: Rashaunas Broadusas 17 tšk., Simas Buterlevičius 13 tšk., Saulius Kulvietis 13 tšk. (7 at. kam.).