2018 03 03

Lygioje kovoje „Lietuvos rytas“ palaužė neįprastai žaidusį „Vytautą“

Prienų-Birštono „Vytautas“ (5-19) pataikė vos keturis tolimus metimus, tačiau iki pat ketvirto kėlinio vidurio lygiai kovėsi su Vilniaus „Lietuvos rytu“ (20-4). Vis dėlto Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Prienuose „Lietuvos rytas“ (20-4) pasiekė pergalę 83:76 (17:23, 30:20, 18:15, 21:15).
LKL rungtynės: Prienų – Birštono „Vytautas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“
LKL rungtynės: Prienų – Birštono „Vytautas“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ / Aliaus Koroliovo / 15min nuotr.

„Vytautas“ atrodė kitaip nei per pastaruosius kelis mėnesius. Nežaidė tritaškiais paremto chaotiško krepšinio, ir tai pasiteisino.

Šešiais taškais be atsako „Vytautas“ pradėjo rungtynes, o baigiantis pirmajam kėliniui įgijo ir 8 taškų persvarą (23:15).

Antrajame kėlinyje jau dominavo „Lietuvos rytas“, ketvirtį laimėjęs 10-ies taškų skirtumu.

„Vytautas“ per du kėlinius atliko tik 7 tolimus metimus (1/7).

Po pertraukos toliau virė kova taškas į tašką – puikiai žaidęs LiAngelo Ballas neleido „Lietuvos rytui“ atitrūkti, nors toliašaudė „Vytauto“ artilerija ir toliau šlubavo (2/7 trečiajame kėlinyje).

Gelo pataikė akrobatinį metimą per Martyną Echodą, o netrukus perdavimu į greitą puolimą pabėgusiam Rashaunui Broadusui perskrodė kone visą aikštę. „Lietuvos ryto“ persvara ištirpo iki minimumo (57:58).

Loukas Mavrokefalidis keturiais taškais iš eilės patraukė vilniečius į priekį, bet „Lietuvos ryto“ tai neišjudino.

Ketvirto kėlinio pradžioje Kervinas Bristolis išvedė jau „Vytautą“ į priekį (63:62).

Šeimininkus pristabdė per kelias minutes R.Broaduso ir Deniso Lukašovo patirtos traumos. „Lietuvos rytas“ pasinaudojo varžovų sutrikimu ir po Roko Giedraičio tritaškio šovė į priekį (66:73).

Per likusį laiką prieniškiams atsitiesti nepavyko.

„Vytautas“ pataikė tik 4 tolimus metimus iš 22 (18 proc.), tačiau po „Lietuvos ryto“ krepšiu atkovojo net 17 kamuolių ir trigubai daugiau taškų nei varžovai pelnė greitose atakose (21).

Prienų-Birštono komandai šįkart nepadėjo traumuotas LaMelo Ballas, tačiau LiAngelo žaidė naudingai – per 30 minučių pelnė 18 taškų (2/5 trit.) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Lietuvos ryto“ gynėjas Jimmy Baronas pataikė daugiau tritaškių (5/7) nei visa „Vytauto“ ekipa, o M.Echodas spindėjo abiejose aikštės pusėse – ne tik pelnė 17 taškų, bet ir atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rez. perdavimus, blokavo 4 metimus ir 4 kamuolius perėmė (30 naud.).

Tai trečia „Lietuvos ryto“ pergalė prieš „Vytautą“ šį sezoną. Spalio 5 dieną vilniečiai Prienuose laimėjo 75:69, o sausio 6 dieną sostinės klubas savo arenoje triumfavo 113:56.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 18, Tomas Dimša 11, Denisas Lukašovas ir Kervinas Bristolis po 9.

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 20, Loukas Mavrokefalidis 19, Martynas Echodas 17, Rokas Giedraitis 14.