2018 11 12

M.Grigonio šou – lyderius namie palikęs „Žalgiris“ nušlavė „Dzūkiją“

Kauno „Žalgiris“ net ir be dviejų startinio penketo žaidėjų – Pauliaus Jankūno ir Nate'o Wolterso – LKL rungtynėse Alytuje užtikrintai 94:65 (23:9, 25:17, 27:22, 19:17) nugalėjo „Dzūkiją“. Geriausias sezono rungtynes sužaidė Marius Grigonis.
LKL rungtynės: Alytaus „Dzūkija” - Kauno „Žalgiris”
LKL rungtynės: Alytaus „Dzūkija” - Kauno „Žalgiris” / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Lietuvos čempionai dominavo visų rungtynių metu ir palaipsniui didino atotrūkį nuo „Dzūkijos“. Niekada istorijoje „Žalgirio“ nenugalėjusi ekipa turėjo verstis be pagrindinio savo vidurio puolėjo Egidijaus Dimšos, kuris traumuotas. Dzūkai pelnė tik 65 taškus ir sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes.

„Žalgirio“ ekipos lyderiu buvo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs M.Grigonis, surinkęs 25 taškus ir net 32 naudingumo balus.

Antrajame kėlinyje techninę pražangą gavo Šarūnas Jasikevičius. Kauno „Žalgirio“ treneris paprašė minutės pertraukėlės, bet vėliau jos norėjo atsisakyti. Galiausiai ją vis tiek skyrė teisėjas, o Šarui pradėjus agresyviai ginčytis, buvo paskirta techninė pražanga.

„Žalgiris“ į Alytų išvyko be kapitono Pauliaus Jankūno ir Nate‘o Wolterso – treneris suteikė jiems poilsio.

Šaras suteikė šansą Rokui Jokubaičiui, kuris sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir pelnė 7 taškus.

Pirmajame čempionato rate „Žalgiris“ namie pranoko „Dzūkiją“ 88:75. Per 23 tarpusavio rungtynes Lietuvos čempionate žalgiriečiai dar nė karto nėra pralaimėję „Dzūkijai“.

Devintą pergalę iškovojęs Kauno klubas LKL pirmąją vietą dalijasi su Klaipėdos „Neptūnu“.

Alytaus „Dzūkija“ patyrė šeštą pralaimėjimą ir rikiuojasi penkta.

Penktadienį „Žalgirio“ namuose laukia Eurolygos rungtynės su „Barcelona“.

„Dzūkija“: D.Domarkas 14, M.Jogėla 11.

„Žalgiris“: M.Grigonis 25, D.Waltonas 12, B.Daviesas ir Th.Walkupas po 10, A.Milaknis ir R.Jokubaitis po 7, A.Kavaliauskas ir E.Ulanovas po 6, L.Birutis ir A.White'as po 4, L.Westermannas 3.