2018 04 28 /19:16

Neatsilaikę prieš „Neptūną“ prieniškiai beveik palaidojo viltis pakilti nuo LKL dugno

Prienų-Birštono „Vytautas“ (8-26) nesugebėjo įveikti Klaipėdos „Neptūno“ (24-11) ir dar labiau komplikavo šansus pakilti nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dugno. Rungtynes Prienuose „Neptūnas“ laimėjo 89:76 (21:19, 18:16, 22:26, 28:15).
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Vytautas“ privalo laimėti likusias dvejas rungtynes su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir Kauno „Žalgiriu“ bei tikėtis dviejų Alytaus „Dzūkijos“ pralaimėjimų.

Dzūkams liko žaisti namuose su Utenos „Juventus“ ir svečiuose su „Neptūnu“.

Kazys Maksvytis mače Prienuose drąsiai rėmėsi jaunimo paslaugomis, rungtynes praleido Renaldas Seibutis.

„Norėjosi pataupyti lyderius, leisti pasireikšti jaunimui ir, aišku, tuo pačiu laimėti rungtynes. Pavyko nušauti abu zuikius“, – po rungtynių sakė K.Maksvytis.

Tai buvo paskutinės „Vytauto“ rungtynės, kurias Prienų arenoje stebėjo LiAneglo, LaMelo bei iš Los Andželo atvykęs Lonzo Ballas.

Amerikiečiai kitą savaitę paliks Lietuvą.

Simas Galdikas galingai pradėjo rungtynes ir akimirksniu tapo rimta grėsme „Vytauto“ gynybai, tačiau „Neptūno“ vidurio puolėją pristabdė dvi greitos pražangos.

Vytautas Šulskis ėmėsi „Neptūno“ lyderio vaidmens, o prieniškius į priekį tempė Egidijus Dimša ir Eigirdas Žukauskas.

Didžiąją laiko dalį iki pertraukos pirmavo „Neptūnas“, tačiau klaipėdiečių pranašumas nė karto nebuvo didesnis nei 5 taškai.

Įpusėjus mačui „Neptūnas“ priekyje 39:35.

„Reikia labiau pasistengti gynyboje ir protingesnių sprendimų puolime“, – per didžiąją pertrauką sakė E.Dimša.

„Vytautas“ per du kėlinius pataikė tik 3 tolimus metimus iš 14-ikos.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ ėmė tolti – Edgaras Želionis padidino klaipėdiečių pranašumą iki 52:43. „Vytautas“ bandė pabusti.

Rashaunas Broadusas atsakė tolimu šūviu, iš toli pataikė ir Eigirdas Žukauskas (53:49), viso per trečią kėlinį pelnęs 8 taškus.

Kėlinio pabaigoje savo žodį tarė Martynas Linkevičius – jo 5 taškai iš eilės išlygino rezultatą 61:61.

M.Linkevičius pratęsė sėkmingą žaidimą ir ketvirto kėlinio pradžioje – pelnė du taškus su pražanga ir „Vytautas“ išsiveržė į priekį 64:61.

S.Galdiko grąžinimas į aikštę sudėliojo viską atgal į savo vietas. Fantastiškai dominuodamas baudos aikštelėje S.Galdikas leido „Neptūnui“ susigrąžinti persvarą, o Tomo Delininkaičio tritaškis padidino ją iki dviženklės ribos (77:66).

Per likusį laiką „Vytautas“ atrodė išsikvėpęs ir grąžinti intrigos nepajėgė.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 17, Martynas Linkevičius 15, Justas Sinica 13, Edvinas Šeškus 12, Egidijus Dimša 10.

„Neptūnas“: Vytautas Šulskis 19, Simas Galdikas 15, Tomas Delininkaitis 13, Laimonas Kisielius ir Edgaras Želionis po 7.