2018 01 06

Pasaulio dėmesio centre atsidūręs „Vytautas“ sutriuškintas Vilniuje

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (14-4) nepasigailėjo pasaulio dėmesio centre atsidūrusio Prienų-Birštono „Vytauto“ (4-14). Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes Vilniuje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai laimėjo 113:56 (31:11, 20:22, 36:16, 26:7).
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Prienų-Birštono „Vytautas“
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Vytautas“ į sostinę atvyko be naujokų LiAngelo ir LaMelo Ballų, ir, neskaitant Tomo Dimšos individualių pastangų antrajame kėlinyje, neturėjo jokių argumentų prieš galingą „Lietuvos ryto“ puolimą.

„Lietuvos rytas“ jau pirmosiomis minutėmis užkūrė svečiams tikrą pirtį. Spurtavo 11:0 ir vis didino skirtumą.

Baigiantis pirmajam kėliniui komandas jau skyrė 21 taškas (31:10).

„Lietuvos ryto“ australas Benas Madgenas per pirmą kėlinį pataikė net 4 tritaškius (4/5), o „Vytautas“ atrodė bejėgis.

Vis dėlto antro kėlinio pradžioje brolių Ballų komandos draugai atkuto.

T.Dimša pelnė 9 taškus iš eilės, padėdamas „Vytautui“ spurtuoti 12:0. Skirtumas sumažėjo (31:22), bet laikinai.

Nors „Lietuvos ryto“ snaiperiai ėmė švaistyti pro šalį, šeimininkus į priekį truktelėjo Martynas Echodas.

Greitai bandęs žaisti „Lietuvos rytas“ neišvengė chaoso, tačiau aštuoniese į Vilnių atvykusiems „Vytauto“ krepšininkams atlaikyti milžinišką tempą darėsi sunku.

Po įspūdingo Arno Butkevičiaus dėjimo „Lietuvos ryto“ persvara šoktelėjo iki 46:27, o ilsėtis krepšininkai nupėdino švieslentėje degant 51:33.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ arenoje prapliupo tritaškiais.

Mindaugas Girdžiūnas pataikė tris tolimus metimus, dukart iššovė Artūras Jomantas, taikliai atakavo ir Rokas Giedraitis, Jimmy Baronas bei B.Madgenas.

Baigiantis trečiajam kėliniui „Lietuvos ryto“ pranašumas jau siekė 40 taškų (83:43), o ketvirtis baigėsi rezultataui esant 87:49.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Prienų-Birštono „Vytautas“

Ketvirtas kėlinys prasidėjo dar vienu vilniečių spurtu (10:0). M.Girdžiūno tritaškis paskutinėmis mačo sekundėmis, už kurį „paplojo“ ir Virginijus Šeškus, pakėlė „Lietuvos ryto“ persvarą iki rekordinės žymos ir baigė rungtynes – 113:56.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 21, Benas Badgenas 19 (6/9 trit.), Artūras Jomantas 16 (10 atk. kam., 3 rez. perd., 27 naud.), Martynas Echodas ir Rokas Giedraitis po 15, Jimmy Baronas 12.

„Vytautas“: Tomas Dimša 17, Regimantas Miniotas 10, Edvinas Šeškus 9.

Tai rezultatyviausios „Lietuvos ryto“ rungtynės šį sezoną. Iki šiol jų pelnytų taškų rekordas buvo į „Šiaulių“ krepšį įmesti 103 taškai.

Be to, „Lietuvos rytas“ pagerino sezono atkovotų kamuolių (65) ir pakartojo pataikytų tolimų metimų (17/32) rekordą.

Pastarasis iki šiol priklausė „Vytautui“, tačiau šįkart prieniškiai pataikė tik 6 tritaškius iš 25.

Per devynis sezonus „Lietuvos rytas“ su „Vytauto“ ekipa, kuri anksčiau vadinosi „Rūdupiu“, „Prienais“, „Tonybet“, sužaidė 30 rungtynių ir iškovojo 26 pergales.