2022 05 15

A.Sireika nemelavo: su ugnimi žaidę „Šiauliai“ patiesė „Rytą“

Pirmą kartą per 10 metų į Saulės miestą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalį sugrąžinę „Šiauliai-7bet“ savų sirgalių nenuvylė. Įspūdingą atkarpą pirmoje rungtynių pusėje sužaidę šiauliečiai žaidė su ugnimi mačo pabaigoje, bet namuose 84:72 (21:21, 31:14, 16:16, 16:21) paguldė reguliariojo sezono nugalėtoją Vilniaus „Rytą“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1-1.
Martynas Varnas, Donatas Sabeckis
Martynas Varnas, Donatas Sabeckis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pamatysit, kad pasikeis“, – po pirmųjų pralaimėtų LKL pusfinalio serijos rungtynių apie savo komandos žaidimą pareiškė „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika.

Pirmąją akistatą penktadienio vakarą sostinėje „Rytas“ laimėjo 97:75, o rungtynių pradžioje Šiauliuose neatrodė, kad vaizdas aikštėje bus kitoks.

Vilniečiai vos per daugiau nei pusę kėlinio pataikė penkis tritaškius, iš kurių tris smeigė Arnas Butkevičius, bei pirmavo 21:10.

Bet aikštėje pasirodęs ukrainietis Issufas Sanonas prikėlė šiauliečius kovai. Šeimininkai per paskutines keturias pirmojo kėlinio minutes nepraleido nė taško, o tritaškiu su sirena pirmą mačo dalį uždaręs I.Sanonas išlygino rezultatą – 21:21.

Fantastiškas „Šiaulių“ žaidimas persikėlė ir į antrąjį kėlinį. Iš viso daugiau nei 11 minučių atkarpą A.Sireikos komanda laimėjo net 38:7 ir antrojo kėlinio pabaigoje mėgavosi triuškinančia persvara prieš sutrikusius „Ryto“ krepšininkus – 48:28.

„Ryto“ šviesuliu pirmoje aikštės pusėje buvo tik A.Butkevičius, pelnęs net 21 tašką per du kėlinius, bet „Šiauliai“ įpusėjus mačui vis tiek pirmavo 52:35.

Šiauliečiai kontroliavo padėtį ir po ilgosios pertraukos. „Rytas“ buvo priartėjęs iki 13 taškų, bet šeimininkai vis susigrąžindavo 19-20 taškų pranašumą ir po trijų kėlinių užtikrintai valdė situaciją 68:51.

Viskas apsivertė aukštyn kojomis ketvirtajame kėlinyje. „Rytas“, jo pradžioje dar atsilikęs 19 taškų, ėmė spausti varžovus, kurie sutriko ir leido svečiams spurtuoti net 21:4 – po Speedy Smitho dviejų tritaškių „Rytas“ likus trims minutėms atsiliko vos 72:74.

Vis dėlto svarbiausiu metu „Šiaulių“ taškų badą nutraukė Arminas Urbutis, keturis taškus iš eilės pelnė Donatas Sabeckis ir 10:0 rungtynes užbaigę šiauliečiai išvengė katastrofos.

Tai – pirmoji „Šiaulių“ pergalė LKL pusfinalyje nuo 2012 metų ir vos antroji klubo istorijoje. Iki šių rungtynių Saulės miesto komanda LKL pusfinaliuose buvo iškovojusi vos vieną pergalę ir patyrusi net 31 nesėkmę.

Apskritai net 15 kartų iki šiol pusfinalio serijose žaidę šiauliečiai dar niekada nėra jos laimėję ir žengę į finalą.

Savo ruožtu „Rytui“ tai pirmas pralaimėjimas LKL pusfinalyje nuo 2017-2018 m. sezono. 2019 ir 2021 metais vilniečiai pusfinalį įveikė be kluptelėjimų, o 2020 m. LKL sezonas buvo nutrauktas dėl pandemijos.

„Šiaulių“ klubas „Rytą“ nugalėjo po 34 nesėkmingų rungtynių iš eilės – pastarąjį kartą Saulės miesto komanda sostinės ekipą nugalėjo prieš aštuonerius metus.

Trečiąjį mačą komandos Vilniuje žais trečiadienį.

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 17 (7/10 dvit.), Isaiah Armwoodas 15, Issufas Sanonas 11, Martynas Varnas 10, Jonathanas Elmore'as (5 rez. perd.), Arminas Urbutis (6 atk. kam.) ir Paulius Danusevičius (6 atk. kam.) po 8.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 23 (4/4 dvit., 4/6 trit., 6 atk. kam., 30 naud. bal.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Ivanas Buva ir Jarvis Williamsas po 8, Speedy Smithas 6 (8 rez. perd., 5 kld.).

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Šiauliai“ – „Rytas“ 84:72 (21:21, 31:14, 16:16, 16:21)

40 min. „Šiauliai“ užbaigė rungtynes pelnydami 10 taškų iš eilės ir švenčia istorinę pergalę – vos antrą LKL pusfinalyje per klubo istoriją.

39 min. D.Sabeckis dar sykį gelbėja „Šiaulių“ ataką ir Saulės miesto sirgaliai jau užuodžia pergalę (80:72).

39 min. D.Sabeckio gražus epizodas prieš Vaidą Kariniauską (78:72).

38 min. Svarbūs Armino Urbučio taškai (76:72).

37 min. „Šiauliai“ daro košmariškas klaidas, o Speedy pataikė įspūdingą tritaškį (74:72).

36 min. Šiaulių arenoje – kapų tyla, kol „Rytas“ žaibiškai tirpdo deficitą (74:69).

36 min. S.Smitho tritaškis dar labiau didina intrigą (74:67).

35 min. „Rytas“ naudojasi „Šiaulių“ klaidomis ir skirtumas jau tik 10 taškų (74:64).

35 min. „Rytas“ turėjo šansus priartėti dar labiau, bet niekaip nesugeba užpulti, o galiausiai nesusitvardė ir techninę pražangą gavo Mindaugas Girdžiūnas (74:60).

33 min. Šeši iš eilės vilniečių taškai (70:57).

31 min. M.Varnas drebina „Ryto“ krepšį (70:51).

III kėlinys. „Šiauliai“ – „Rytas“ 68:51 (21:21, 31:14, 16:16)

30 min. Sėkmingiau kėlinį užbaigę šiauliečiai išlieka padėties šeimininkais (68:51).

29 min. „Rytas“ tarp arti šiauliečių nebuvo senokai (64:51).

28 min. J.Elmore'as ir G.Radzevičius apsikeitė tritaškiais (64:48).

25 min. D.Sabeckis lengvai įveikia „Ryto“ gynybą, o persvara lieka stabili (61:43).

22 min. J.Elmore'o tritaškis su atakos laikrodžio sirena grąžina „Šiauliams“ 20 taškų persvarą (57:37).

II kėlinys. „Šiauliai“ – „Rytas“ 52:35 (21:21, 31:14)

20 min. A.Butkevičius vienas tempia „Rytą“ – kapitonas pelnė jau 21 tašką. Bet po dviejų kėlinių „Šiauliai“ įtikinamai pirmauja (52:35).

20 min. A.Butkevičius pelno pirmus „Ryto“ taškus po daugiau nei keturių minučių, bet „Šiauliai“ toliau lyg ant sparnų (50:30).

19 min. A.Sireikos komanda ima triuškinti „Rytą“ – 48:28.

18 min. Kas darosi Šiauliuose? Šeimininkų persvara nenustoja augti, o „Rytas“ atrodo visiškai pasimetęs (43:28).

16 min. Po Pauliaus Danusevičiaus taškų pirmą kartą „Šiauliai“ turi dviženklę persvarą (38:28).

15 min. „Šiauliai“ buvo laimėję atkarpą 21:2, bet A.Butkevičius tempia „Rytą“, pelnydamas jau 16-ą tašką (33:28).

13 min. „Šiauliai“ ima tolti, o Giedrius Žibėnas prašo pauzės (29:23).

13 min. I.Sanonas tampa sunkiai išsprendžiama mįsle „Rytui“ – jo sąskaitoje jau 9 taškai (27:23).

11 min. Ukrainietis I.Sanonas tritaškiu pradeda ir antrą ketvirtį (24:21).

I kėlinys. „Šiauliai“ – „Rytas“ 21:21

10 min. Issufas Sanonas pataikė tritaškį su sirena, o „Šiauliai“ kėlinį užbaigė įspūdingu spurtu 11:0 bei išlygino rezultatą (21:21).

8 min. Įspūdinga „Šiaulių“ ataka, pasibaigusi I.Armwoodo dėjimu (14:21).

7 min. A.Butkevičiaus dvitaškis su pražanga didina „Ryto“ spurtą iki 12:0, o persvarą – iki dviženklės (10:21).

7 min. Šiauliuose lyja tritaškiais – pataikė A.Butkevičius ir M.Normantas (10:18).

5 min. Tritaškį pataiko ir A.Butkevičius (10:12).

4 min. G.Radzevičiaus tritaškis ir „Rytas“ pirmą kartą priekyje (8:9).

3 min. „Ryto“ taškų sąskaitą sudėtingu metimu atidaro A.Butkevičius (4:2).

1 min. Pirmuosius mačo taškus pelno I.Armwoodas (2:0).

„Šiaulių“ starto penketas: Donatas Sabeckis, Jonathanas Elmore'as, Martynas Varnas, Isaiah Armwoodas, Giedrius Staniulis.

„Ryto“ starto penketas: Speedy Smithas, Margiris Normantas, Arnas Butkevičius, Gytis Radzevičius, Ivanas Buva.