2022 05 06

Po pralaimėjimo supyko: „Rytas“ namuose nupūtė „Dzūkiją“

Vilniaus „Rytas“ atsitiesė po itin skaudaus ir netikėto dūrio LKL atkrintamosiose. Ketvirtfinalio trečiosiose rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai 87:59 (13:14, 30:16, 21:14, 23:15) namuose nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.
Kennethas Smithas
LKL atkrintamosios: „Rytas“ – „Dzūkija“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Rytas“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1. Itin netikėtas buvo antrojo mačo rezultatas, kai dzūkai namuose triumfavo 80:73. Ketvirtosios rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį, 16 val. Alytuje.

Kovingas buvo ir pirmasis kėlinys Vilniuje penktadienio vakarą, kurį 14:13 laimėjo „Dzūkija“, tačiau antrąją 10-ties minučių atkarpą „Rytas“ dominavo 30:16 ir į didžiąją pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami 13 taškų.

Daugiausiai prie spurto 18:2 prisidėjo Speedy Smithas, pataikęs keturis tritaškius ir užkūręs strigusį „Ryto“ puolimą.

Po pertraukos vilniečiai nemažino apsukų ir greitai pranašumas perkopė 20-ties taškų ribą. Nugalėtojų klausimas „Jeep“ arenoje buvo išspręstas.

Vilniečiams 18 taškų pelnė Ivanas Buva, kuris aikštėje praleido vos kiek mažiau nei 17 minučių. Vidurio puolėjas surinko 22 naudingumo balus.

„Rytas“ pataikė 57 proc. dvitaškių (20/35), 44 proc. tritaškių (11/25), kovą dėl kamuolių laimėjo 41:25 ir atliko 21 rezultatyvų perdavimą, kai varžovai – tik 4.

„Rytas“: I.Buva 18, S.Smithas 12, T.Leissneris 10.

„Dzūkija“: T.Zigmantavičius 14, A.Arnitovičius 12, J.Furmanavičius 10.