2015 10 31 /18:52

Roko Giedraičio šūviai išgelbėjo „Lietuvos rytą“ nuo staigmenos Klaipėdoje

35 minutes Klaipėdos „Neptūnas“ nė karto neleido išsiveržti svečiams į priekį, bet Roko Giedraičio šūviai buvo neatremiami. Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas LKL čempionate uostamiestyje nutraukė dviejų nesėkmių iš eilės seriją ir palaužė „Neptūną“ 72:62 (11:23, 14:13, 22:13, 25:13).
„Lietuvos rytas“ -„Avtodor“
„Lietuvos rytas“ -„Avtodor“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Du kėlinius „Neptūnas“ pirmavo dviženkliu skirtumu ir kontroliavo žaidimo eigą, bet rimtas pokalbis per ilgąją pertrauką pakeitė „Lietuvos ryto“ veidą.

„Pradėjome įdėti daugiau pastangų. Rūbinėje gavome velnių, – po rungtynių pasakojo R.Giedraitis. – Gavome šaltą dušą. Bet pradėjome žaisti ir viskas sekėsi labai gerai.“

Dar iki ketvirtojo kėlinio „Lietuvos rytas“ priartėjo 47:49, o Nicolas Laprovittola dvitaškiu su pražanga pirmą kartą išvedė vilniečius į priekį likus žaisti 5 minutes (54:53).

Lemiamu metu paskutines „Neptūno“ viltis į šipulius daužė Roko Giedraičio  ir N.Laprovittolos tritaškiai, padėję „Lietuvos rytui“ susikrauti pergalingą persvarą.

„Tiesiog gavau kamuolį, mečiau ir pataikiau. Viskas“, – šypsojosi R.Giedraitis.

Prieš šias rungtynes gerokai braškėjo Marcelo Nicolos kėdė. Tačiau antroji rungtynių dalis Klaipėdoje išgelbėjo argentiniečio ir „Lietuvos ryto“ krepšininkų kailį.

Statistika. „Lietuvos rytas“: N.Laprovittola 22 (9 rez. perd.), R.Giedraitis 20, K.Lavrinovičius 10, J.Jucikas 6, G.Orelikas 5, A.Kavaliauskas 4, A.Juškevičius ir Ž.Janavičius po 2, D.Gailius 1.

„Neptūnas“: D.Ewingas 13, J.Grantas 11, M.Mažeika 10, A.Šikšnius 7, M.Girdžiūnas, R.Baderis, S.Galdikas ir D.Zavackas po 4, A.Butkevičius 3, V.Šarakauskas 2.

10. Alytaus „Dzūkija“ 1/6

Nepatenkintas. G.Orelikas pradėjo rungtynes starto penkete, bet po „Neptūno“ spurto mačo pradžioje, prabėgus vos porai minučių sėdo ant suolo ir nuo jo nepakilo iki antrojo kėlinio vidurio.

Vienas „Lietuvos ryto“ lyderių aikštėje praleido tik 14 minučių.

Reabilitacija. Su „Lietuvos ryto“ atstovais bendravęs rungtynių komentatorius Linas Kunigėlis užsiminė, kad vilniečių „centras“ Artūras Gudaitis dėl čiurnos traumos gali nežaisti dar porą savaičių.

Sugrįžimas. D.Gailius sužaidė pirmąsias oficialias rungtynes „Švyturio“ arenoje nebe kaip „Neptūno“, o „Lietuvos ryto“ žaidėjas. Klaipėdietis buvusios komandos neskriaudė – per 9 minutes pelnė 1 tašką.

Rungtynių eiga:​

17:22

Rungtynes „Neptūnas“ pradėjo 6:0. M.Nicola prabėgus vos pusantros minutės nepatenkintas ir skėsčiodamas rankomis prašė minutės pertraukėlės.

17:24

„Lietuvos rytas“ įsibėgėjo puolime, tačiau „Neptūnas“ tvirtai kontroliavo žaidimo eigą. Po šešių minučių „Neptūnas“ buvo priekyje 17:5.

17:24

Komentatoriaus Lino Kunigėlio teigimu, „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Artūras Gudaitis dėl traumos nežais dar maždaug porą savaičių.

17:27

I kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 22:11.

17:31

Penktasis iš eilės N.Laprovittolos taškas priartino „Lietuvos rytą“ prie šeimininkų 18:25.

17:32

13-ąją minutę A.Kavaliauskui įrašyta jau trečioji asmeninė pražanga.

17:33

Rungtynes starto penkete pradėjęs G.Orelikas jau po dviejų pirmųjų minučių buvo pakeistas ir ilgam užsisėdėjo ant suolo.

17:36

Antrasis „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas J.Jucikas taip pat gavo antrąją asmeninę pražangą. „Neptūnas“ pirmavo 29:20.

17:38

G.Orelikas grįžo į aikštę. Po krepšiu jis sudarė tandemą su K.Lavrinovičiumi.

17:39

M.Nicola skėsčioja rankomis, o „Neptūnas“ tolsta dviženkliu skirtumu 31:20.

17:42

D.Gailius antrojo kėlinio pabaigoje baudų metimu pelnė pirmąjį tašką į „Neptūno“ krepšį kaip „Lietuvos ryto“ žaidėjas. 19-ąją minutę „Neptūnas“ pirmauja 33:23.

17:43

M.Mažeika pašokdina N.Laprovittola ir... trys taškai (36:23).

17:45

J.Jucikas užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą. Vidurio puolėjui tam aikštėje užteko nepilnų 5 minučių.

17:48

II kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 36:25.

18:06

„Lietuvos rytas“ padarė išvadas per ilgąją pertrauką ir trečiojo kėlinio pradžioje ėmė vytis šeimininkus 32:38.

18:12

Trečiojo kėlinio viduryje „Neptūnas“ dar pirmavo 43:34.

18:14

„Neptūnas“ taip pat turėjo problemų su asmeninėmis pražangomis. J.Grantas gavo ankstyną ketvirtąją pražangą, S.Galdikas turėjo tris.

18:16

R.Giedraitis kala tritaškį, gniaužia kumštį ir verčia D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės 40:44.

18:18

Klaida „Lietuvos ryto“ aikštės pusėje ir du greiti N.Laprovittolos taškai mažina skirtumą 42:44.

18:19

Įspūdingas blokas N.Laprovittolai, bet R.Giedraitis čiumpa atšokusį kamuolį ir tritaškiu iš dešiniojo kampo kerpa atsilikimą iki 45:46.

18:21

J.Grantas ir jo beprotiškai svarbūs du taškai su pražanga į „Lietuvos ryto“ krepšį. A.Kavaliauskui ketvirtoji asmeninė pražanga, o „Neptūnas“ vėl kiek atitolsta 49:45.

18:23

III kėlinys. „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 49:47.

18:27

Pirmą kartą nuo mačo pradžios (0:0), rezultatas vėl buvo lygus 31-ąją minutę (49:49).

18:28

Tačiau D.Ewingas žaibiškai išveda „Neptūną“ į priekį dvitaškiu su pražanga – 52:49.

18:28

„Lietuvos ryto“ lyderis R.Giedraitis (14 tšk.) po ketvirtosios M.Lukauskio klaidos užsidirbo 4-ąją asmeninę pražangą.

18:32

„Lietuvos rytas“ naudoja spaudimą ir jis pasiteisina. 33-iąją minutę „Neptūnas“ pirmauja tik vienu tašku (52:51).

18:34

„Lietuvos ryto“ gynyba veikia labai veiksmingai. „Neptūnas“ arba klysta, arba atakuoja paskutinėmis atakų sekundėmis.

18:35

J.Grantą gelbėja puolime atkovoti kamuoliai. J.Grantas ne pirmą kartą karaliauja „Lietuvos ryto“ baudos aikštelėje. K.Lavrinovičius nesutinka su pražanga, bet teisėjų sprendimas nepakeičiamas. Likus žaisti 6 minutes J.Grantas prameta abi baudas, bet kamuolį sugriebia V.Šarakauskas.

18:37

„Neptūnas“ prametė tris baudų metimus iš eilės. Švaistomos brangios progos. Likus žaisti 6 min. „Neptūnas“ pirmauja 53:51.

18:37

M.Lukauskis galėjo persverti rezultatą, bet prametė laisvas iš toli.

18:37

Čia pat A.Šikšniaus tritaškis spjaunamas iš krepšio.

18:38

„Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 35-ąją minutę. N.Laprovittola pelnė du taškus su pražanga ir penktąją asmeninę uždirbo „Neptūno“ vidurio puolėjui S.Galdikui. „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 54:53.

18:39

J.Grantas vėl gaudo kamuolį puolime ir „Neptūnas“ vėl priekyje 55:54.

18:42

R.Giedraitis smeigia labai svarbų tritaškį ir išveda „Lietuvos rytą“ į priekį 57:55.

18:42

Lieka žaisti 3:33.

18:42

R.Giedraitis – dar vienas mirtinas jo šūvis (60:55).

18:43

K.Lavrinovičiaus dėjimas, skirtumas didėja 62:55 ir D.Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.

18:45

N.Laprovittola likus žaisti 2 min. 15 sek. tvirtina „Lietuvos ryto“ pergalę 65:55.