2020 01 04

Saldus revanšas – „Rytas“ namuose išrašė meistriškumo pamokų „Nevėžiui“

Neabejotinai pačią skaudžiausią nesėkmę pirmajame „Betsafe LKL“ čempionato rate Kėdainiuose patyręs Vilniaus „Rytas“ (12-5) „Jeep“ arenoje visus reikalus išsprendė dar pirmajame kėlinyje bei 90:71 (32:17, 20:19, 14:14, 24:21) parklupdė Kėdainių „Nevėžį“ (5-12).
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Vilniečiai vietiniame fronte laimėjo ketvirtą kartą paeiliui, tačiau Naujuosius metus pradėjo netikėtu kluptelėjimu Karaliaus Mindaugo taurėje – Utenoje sostinės krepšininkai pralaimėjo 81:85.

Šeštadienio pavakarę mače prieš „Nevėžį“ LKL vicečempionai pamatus pergalei pasidėjo per pirmąsias 10 minučių, ketvirtį laimėdami net 32:17.

Antrasis bei trečiasis kėliniai kiek priminė pirmojo rato dvikovą Kėdainiuose, kuomet „Nevėžis“ varžovams pasiūlė klampų, gynybinį krepšinį.

Visgi „Rytui“ pavyko išsaugoti susikurtą pranašumą, o rungtynes sostinės krepšininkai galutinai perlaužė ketvirtajame kėlinyje.

Vos 18% procentų taiklumu tritaškius (4/22) pirmajame mače metęs „Rytas“ savo namų arenoje tinklelį plėšė žymiai dažniau – pataikė 40% metimų iš tolimojo nuotolio (9/22).

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

„Ryto“ vyriausiasis treneris šiame mače neregistravo vieno iš lyderių Francisco Cruzo, o aikštelėje laiko surado visiems 11 registruotų krepšininkų – žaidėjai minutes pasiskirstė tolygiai (nuo 11 iki 21)

Susitikimo nugalėtojai kėdainiškius sėkmingai baudė po jų klaidų – pelnė 25 taškus.

Akį rėžia ir taškų, pelnytų iš baudos aikštelės, skirtumas – vilniečiai dominavo 48:24.

Vilniaus „Rytas“: Marekas Blaževičius 13, Mindaugas Girdžiūnas (4/5 trit.) ir Martynas Echodas (6/7 dvit.) po 12 (abu - po 16 naud. bal.), Arnas Butkevičius 10 (17 naud. bal.), Cameronas Bairstow 8 (7 atk. kam.), Karolis Giedraitis ir Evaldas Kairys po 7.

Kėdainių „Nevėžis“: Grantas Vasiliauskas 11, Georgios Kalaitzakis 10 (2/10 met.), Viny Okouo (7 atk. kam.), Laurynas Bieliauskas ir Kristupas Žemaitis po 8, Julius Kazakauskas (9 atk. kam., 21 naud. bal.) 7.