2015 11 30

Sensacija LKL: Kėdainių „Nevėžis“ parklupdė Kauno „Žalgirį“

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene ir pirmadienį oficialiai paminėjo praėjusią Kariuomenės dieną, tačiau kareiviškos aprangos sėkmės neatnešė. Šalies čempionai sensacingai savoje aikštėje 82:88 (25:24, 23:19, 18:19, 16:24) nusileido Kėdainių „Nevėžiui“ ir LKL pirmenybėse patyrė pirmąją nesėkmę.
Ianas Vougioukas
Ianas Vougioukas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiame mače kauniečiai į aikštę išbėgo kamufliažinių spalvų aprangomis. Didelę trispalvę salės viduryje iškleidę kariai sugiedojo šalies himną, o jiems pritarė kariuomenės orkestras.

Tokią pat šventę „Žalgiris“ mūsų šalies kariams sukūrė ir praėjusiais metais.

Kauniečiai iki šios dvikovos buvo laimėję visus 10 susitikimų ir žengė turnyro lentelės viršuje, tuo tarpu „Nevėžis“ savo sąskaitoje turėjo keturias pergales ir šešis pralaimėjimus bei rikiavosi aštuntas.

Kėdainiečiai puikiai pradėjo dvikovą ir pirmajame kėlinyje net turėjo 7 taškų pranašumą (17:10), tačiau šalies čempionai sugebėjo mobilizuotis ir ketvirtį baigė turėdami minimalią persvarą – 25:24.

Kauniečių pasiūlytą spartą Ramūno Cvirkos auklėtiniai išlaikė ir beveik visą antrą kėlinį (40:40), tačiau prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečiai surengė nedidelį spurtą – 48:43.

„Nevėžis“ ir toliau žaidė tarsi ant sparnų. Įpusėjus ketvirtam kėliniui, Tayloras Kingas pataikė tritaškį ir truktelėjo svečius į priekį – 79:74. Paulius Jankūnas pataikė sunkų metimą iš po krepšio, ataką rezultatyviai užbaigė Renaldas Seibutis ir žalgiriečiai vėl priartėjo – 78:79.Trečiajame ketvirtyje „Žalgiriui“ nebuvo lengva taip pat. „Nevėžis“ ir toliau kvėpavo savo kur kas tituluotesniems varžovams į nugaras. Kėlinio pradžioje šeimininkai buvo padidinę atotrūkį iki 9 taškų, tačiau „Nevėžis“ greitai atsitiesė ir netgi buvo susigrąžinęs pranašumą. Po trijų kėlinių „Žalgirio“ persvara – 66:62.

Darius Gvezdauskas dar kartą atitolino „Nevėžį“, o Mantas Kalnietis pataikė tik vieną baudos metimą. Kitos atakos metu puikias rungtynes žaidęs Saah Nimley įmetė dar du taškus – 84:79.

Pakvipo sensacija ir šis kvapas taip ir neišsisklaidė iki pat finalinės sirenos.  Prasidėjus paskutinei minutei, Luko Lekavičiaus metimas buvo netaiklus, tačiau pataikyti nepavyko ir „Nevėžiui“. Likus 26 sek. R.Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą, tačiau tuo pačiu atsakė ir T.Kingas – 85:80. Kitos atakos metu R.Seibutis sumetė abu baudų metimus, o Grantas Johnsonas – tik vieną, tačiau Renaldo skubotas tritaškis buvo netaiklus. ir „Nevėžis“ iškovojo sensacingą pergalę – 88:82.

Pirmąją šių komandų tarpusavio dvikovą Kėdainiuose žalgiriečiai buvo laimėję triuškinančia persvara 90:67.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 22 taškai (4 rez. perd.), I.Vougioukas 14 (2 per. kam.), R.Seibutis 13, R.Javtokas 10 (5/5 dvit.), M.Kalnietis 7 (8 rez. perd.), M.Pocius 4, B.Motumas 4, P.Jankūnas 4 (6 atk. kam.), S.Vene 2, O.Hanlanas 2, E.Ulanovas taškų nepelnė.

„Nevėžis“: S.Nimley 19 (4/8 trit., 4 rez. perd.), M.Kupšas 15 (6/10 dvit.), G.Johnsonas 11, T.Kingas 11 (8 atk. kam.).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Kauno „Žalgiris“ 11 10 1 933:749
2. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 11 9 2 952:801
3. Prienų-Birštono „Vytautas“ 11 7 4 903:817
4. Utenos „Juventus“ 12 7 5 905:963
5. Klaipėdos „Neptūnas“ 11 5 6 820:827
6. Kėdainių „Nevėžis“ 11 5 6 806:884
7. Šiaulių „Šiauliai“ 12 5 7 951:953
8. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 10 4 6 755:813