2015 01 18

„Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas: „Rungtynės susideda ne tik iš ketvirto kėlinio“

Šiaulių „Šiauliai“ LKL čempionato rungtynėse namuose pralaimėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai 72:88. Po dviejų „Šiauliams“ nieko nežadančių kėlinių rodėsi, kad tuoj bus stebuklas. Šiauliečiai paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis didžiulėmis pastangomis išlygino rezultatą 60:60, tačiau, dar nenuskambėjus sirenai, vilniečiai įmetė tris taškus. Nuo tos sekundės visos „Šiaulių“ pastangos laimėti ar bent neatsilikti buvo šuniui ant uodegos.
Gediminas Petrauskas. LKL čempionatas: Šiaulių „Šiauliai“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

„Šiaulių“ treneris Gediminas Petrauskas po varžybų priminė: „Rungtynės susideda ne iš ketvirto kėlinio. Pirmas kėlinys pakišo koją. Pradėjome ne taip, kaip tikėjomės žaisti. Antroje varžybų pusėje mes sugrįžome į rungtynes.“

Kas nutiko ketvirtame kėlinyje? Treneris mato ne tik žaidėjų klaidas. Pripažįsta ir savąsias: „Ketvirtame kėlinyje pabijojau truputį dažniau keisti žaidėjus. Gal dėl to labiau pavargome.“

G.Petrausko nuomone, žaidžiant su „Lietuvos rytu“ neužtenka vien gerai kovoti: „Reikia ir taktiškai sužaisti, ir mažiau klysti. Pridarėme daug klaidų, kurių nederėtų daryti su tokio lygio komanda. Ten bet kuris žaidėjas, pakilęs  nuo suolo, gali nulemti rungtynes.“

„Lietuvos ryto“ strategas Virginijus Šeškus negailėjo keiksmų ir emocijų net tuomet, kai jo komanda turėjo dviženklę persvarą. Ką emocingas treneris komandai sakė po trečio kėlinio, kuomet tą persvarą „Šiauliai“ buvo atėmę?

„Pasakiau komandai, kad negalima atsipalaiduoti, – kalbėjo jau nurimęs ir pergale patenkintas treneris. – Mums ši pergalė iš tiesų buvo reikalinga kaip atsispyrimo taškas. Nebuvo lengva mums. „Neptūnui“ ir „Žalgiriui“ su „Šiauliais“ taip pat nebus lengva žaisti.“

Alvydo Januševičiaus nuotr./LKL čempionatas: Šiaulių „Šiauliai“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“

V.Šeškaus nuomone, „Lietuvos rytas“ atspėjo šiauliečių gynybą, todėl varžybų pradžioje ir buvo išsiveržta į priekį: „O mūsų gynyba jiems, manyčiau, buvo netikėta. Visas rungtynes gynėmės kitokia sistema, kuri šiuo atveju pasitvirtino.“