2018 04 13

Su dėjimu – Kauno „Žalgiris“ nusodino trumpai besispardžiusį „Lietuvos rytą“

„Nusilenkit Žalgirio šlovei ir didybei“, – skelbė žaliai baltų sirgalių plakatas Kauno „Žalgirio“ arenoje. Nors Vilniaus „Lietuvos rytas“ į Kauną atvyko su solidžia sirgalių palyda, tačiau aikštėje intrigos buvo mažiau nei buvo galima tikėtis. Lietuvos čempionai antrą kartą šį sezoną 77:66 (18:9, 15:14, 21:23, 23:20) LKL nugalėjo „Lietuvos rytą“ ir sustiprino savo pozicijas laimėti reguliarujį sezoną. Vyšnią ant torto uždėjo galingas Aarono White'o dėjimas rungtynių pabaigoje.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ pirmavo visų rungtynių metu, tačiau Vilniaus „Lietuvos rytas“ sugebėjo įžiebti intrigą. Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečių pranašumas buvo išaugęs iki 19 taškų, tačiau sužvėrėjęs „Lietuvos rytas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje sumažino skirtumą iki 7 taškų.

Tai siutino Šarūną Jasikevičių, kuris trečiojo kėlinio pabaigoje užsidirbo techninę pražangą už teisėjų auklėjimą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mindaugo Girdžiūno tritaškis ir Arno Butkevičiaus blokas Pauliui Jankūnui dar labiau suaštrino intrigą, tačiau Artūro Milaknio tolimas metimas pakėlė iš vietų „Žalgirio“ areną ir praktiškai nulėmė rungtynių pabaigą.

Kauniečiai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 36:27.

Brandonas Daviesas buvo rezultatyviausias Kauno klube su 14 taškų.

Rezultatyviausi Vilniaus ekipos žaidėjai Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis pelnė po 11 taškų.

27-ąją pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris“ yra vienvaldis LKL lyderis. „Lietuvos rytas“ su 25 pergalėmis gerokai sumažino savo šansus laimėti reguliarųjį sezoną.

Pirmąją akistatą 70:67 Vilniuje laimėjo Kauno „Žalgiris“. Po ilgos pertraukos „Lietuvos rytui“ pavyko net dukart iš eilės įveikti „Žalgirį“ – namuose 75:68 ir išvykoje 65:63.

„Žalgiris“ atsigriebė Karaliaus Mindaugo taurės finale Klaipėdoje, kur pasiekė pergalę 81:62.

„Žalgiris“: B.Daviesas 14, E.Ulanovas 13, P.Jankūnas ir A.White'as po 12, V.Micičius 9, A.Kavaliauskas ir B.Udrihas po 6, A.Milaknis 3, K.Pangosas 2.

„Lietuvos rytas“: M.Girdžiūnas ir R.Giedraitis po 11, A.Butkevičius 8, M.Echodas ir T.Petersonas po 7, C.Krameris ir L.Mavrokefalidis po 6, J.Baronas 5, B.Madgenas 3, E.Mockevičius 2.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 77:66

40 min. Nuostabus A.White'o dėjimas išsprendė visus klausimus.

39 min. A.Butkevičius pataikė antrą tritaškį – 70:59.

38 min. Rungtynių pabaigoje dominavo baudų metimai. Intriga Kaune jau buvo išnykusi – 70:54.

35 min. Intriga blėso. Žalgiriečiai pataikė keturis baudos metimus iš eilės – 65:51.

34 min. P.Jankūnas atsigriebė pataikydamas baudas, bet R.Giedraitis surengė rezultatyvų reidą. A.Milaknis tritaškiu sugrąžino pasitikėjimą žalgiriečiams – 61:51.

33 min. M.Girdžiūnas smeigė tritaškį, o A.Butkevičius blokavo P.Jankūno metimą – 56:49.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Milaknis

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 54:46

30 min. B.Udrihas prikėlė šeimininkų tribūnas. Tačiau netrukus Š.Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą ir skirtumas sumažėjo iki 8 taškų.

29 min. A.Butkevičius vilniečius bandė pažadinti tritaškiu. M.Girdžiūnas baudos metimu sumažino skirtumą iki 9 taškų – 52:43.

28 min. „Žalgiris“ padarė dvi klaidas iš eilės. M.Echodas baudos metimais sumažino skirtumą iki 13 taškų – 50:37.

27 min. C.Krameris pelnė taškus po pertraukėlės, bet E.Ulanovas pataikė pirmąjį žalgiriečių tritaškį ir buvo rezultatyviausias su 11 taškų – 50:31.

26 min. Sunku patikėti, bet tik dabar taškus pelnė „Žalgirio“ lyderis K.Pangosas. Galingu reidu vilniečius baudė ir V.Micičius. A.Kavaliauskas pataikė iš po krepšio ir jau R.Kurtinaičiui reikėjo duoti pylos savo auklėtiniams – 47:29.

25 min. Po dar vieno graiko reido po Kauno ekipos krepšiu, Šaras prašė pertraukėlės – 41:29.

24 min. Žalgiriečių pranašumas buvo išaugęs iki 18 taškų, bet J.Baronas pelnė pirmuosius vilniečių taškus šiame kėlinyje. Netrukus pasižymėjo L.Mavrokefalidis – 41:27.

23 min. P.Jankūnas didino „Žalgirio“ persvarą iki 16 taškų – 39:23.

22 min. Kėlinį sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai. B.Daviesas buvo rezultatyviausias su 10 taškų, o P.Jankūnas pataikė šuolio metu. Vilniečiai svaidė pro šalį – 37:23.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 33:23

20 min. E.Ulanovas buvo taiklus mesdamas baudas, o R.Giedraitis pelnė pirmuosius taškus. A.White'as pataikė iš po krepšio, o R.Giedraitis pataikė dar kartą, šįkart su pražanga. Paskutinę sekundę A.Jomantui teisėjai paskyrė pražangą. Po pirmosios rungtynių pusės komandas skyrė 10 taškų.

18 min. V.Micičius padidino žalgiriečių pranašumą iki 10 taškų – 28:18.

16 min. B.Daviesas pelnė jau 8 taškus. M.Girdžiūnas pataikė paskutinę atakai skirto sekundę – 26:18.

15 min. V.Micičius ir L.Mavrokefalidis atidarė savo taškų sąskaitą, o B.Daviesas išrašė nuostabų bloką graikui – 22:16.

14 min. Pasižymėjo ir A.Butkevičius, kuriam tai pirmas LKL principinių varžovų mūšis – 20:14.

12 min. Pirmuosius taškus pelnė P.Jankūnas. J.Baronas atsakė pirmuoju tritaškiu – 20:12.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Žalgirio“ sirgaliai

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ 18:9

10 min. Pirmuosius taškus pelnė A.White'as. E.Mockevičius prametė abu baudos metimus. B.Udrihas mesdamas baudas neklydo. Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai turėjo 9 taškų pranašumą.

8 min. E.Ulanovas išmaudė vilniečių gynybą. Pirmos žiežirbos kilo po B.Madgeno ir A.White'o susidūrimo – 14:9.

7 min. Po puikaus V.Micičiaus perdavimo A.Kavaliauskas pataikė darkart. E.Mockevičius aikštėje debiutavo rezultatyviai. B.Madgenas pataikė metimą su pražanga – 12:9.

5 min. E.Ulanovas taškų sąskaitą atsidarė baudų metimais. Iš po krepšio vilniečių gynybos apsuptyje pataikė A.Kavaliauskas – 10:4.

3 min. C.Krameris nutraukė vilniečių taškų tylą – 6:4.

2 min. B.Daviesas pataikė dar du baudos metimus ir buvo vienintelis žalgiriečių gretose su taškais savo sąskaitoje. R.Kurtinaitis nusprendė nieko nelaukdamas imti minutės pertraukėlę – 6:2.

1 min. Jau pirmoje atakoje B.Daviesas iš po krepšio pelnė pirmuosius taškus. Kitoje aikštės pusėje rezultatą išlygino M.Echodas – 2:2.

Startiniai penketai

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Kevinas Pangosas, Brandonas Daviesas, Vasilije Micičius.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Martynas Echodas, Travisas Petersonas, Chrisas Krameris.