2020 02 01

„Žalgiris“ vos nenudegė Pasvalyje: pergalę išplėšė paskutinių sekundžių dramoje

Pastaruoju metu puikią bangą Eurolygoje pasigavęs Kauno „Žalgiris“ (19-2) vietiniame fronte turi vargti net prieš „Betsafe-LKL“ čempionato autsaiderius. 21-ojo turo rungtynėse Pasvalyje kauniečiai paskutinių sekundžių dramoje 77:74 (27:24, 14:22, 13:14, 23:14) palaužė „Pieno žvaigždžių“ (6-15) pasipriešinimą ir iškovojo 19-ąją pergalę.
„Pieno žvaigždės“ - „Žalgiris“
„Pieno žvaigždės“ - „Žalgiris“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Įdomu tai, kad pirmąsias dvi akistatas LKL čempionams pasvaliečiai pralaimėjo bendru 78 taškų skirtumu, tačiau visai neseniai penkių pralaimėjimų seriją nutraukęs klubas namų arenoje sužaidė vieną geriausių sezono mačų.

Rungtynių pradžioje abi ekipos palaikė didžiulį tempą ir per pirmą ketvirtį kartu sudėjus pelnė net 51 tašką.

„Žalgiris“ pirmame ketvirtyje toli gražu nespindėjo gynyboje, tačiau bent surasdavo būdų pelnyti taškus prie varžovų krepšio. Visgi antrajame ketvirtyje kauniečių puolimas sustojo – per jį buvo pelnyti tik 14 taškų, o solidžiai iš žaidimo atakavusios „Pieno žvaigždės“ prieš ilgąją pertrauką spurtavo 12:3 ir įgijo penkių taškų pranašumą (46:41).

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Pieno žvaigždės“ – „Žalgiris“

Situacija nesikeitė ir po pertraukos – svečiams krepšys buvo tarsi užrištas, o šansą nugalėti geriausią Lietuvos komandą apčiuopę pasvaliečiai toliau kūrė sensaciją (60:52).

„Žalgiriui“ grėsė trečiasis pralaimėjimas LKL pirmenybėse per pastaruosius penkis mačus, tačiau lemiamame ketvirtyje kauniečiai mobilizavosi gynyboje, o daugiausiai Th.Walkupo ir Z.LeDay pastangomis puolime inicijavo spurtą 18:4 ir pirmavo 72:67.

Tačiau likus dviems minutėms šeimininkų viltis atgaivino Miha Lapornikas. Slovėnas realizavo abi baudas, o netrukus pridėjo ir tritaškį – rezultatas vėl tapo lygus (72:72).

Tuomet „Žalgiriui“ gyvybiškai svarbų tritaškį pataikė Nigelas Hayesas (75:72). Šeimininkai sumažino skirtumą iki minimumo ir ėmėsi pražangų taktikos.

Svarbiausiomis akimirkomis drebėjo Th.Walkupo ranka – amerikietis pataikė 2 baudų metimus iš 4. Pasvalio ekipa paskutinėmis sekundėmis turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau M.Laporniko metimas skriejo pro šalį.

Kauniečiams šiame mače koją kišo prastas pataikymas iš toli – realizuota 11 tritaškių iš 31. Pavyzdžiui, Artūras Milaknis pataikė tik 1 iš 6.

Pasvaliečiams pritrūko didesnių atsarginių krepšininkų indėlio – jie tepelnė 4 taškus, o starto penketo krepšininkai rungtyniavo nuo 28 iki 36 minučių.

Nugalėtojų gretose pirmaisiais smuikais griežė keturi amerikiečiai, pelnę 48 taškus iš komandos 77.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 15 (3/5 trit.), KC Riversas 13 (3/8 trit.), Zachas LeDay ir Thomasas Walkupas (5 rez. perd.) po 10, Lukas Lekavičius 9.

„Pieno Žvaigždės“: Miha Lapornikas 20, Michaelas Bruesewitzas 17 (5/8 trit.), Paulius Petrilevičius 12, Johnas Gillonas 11, Edgaras Lasenbergas 10 (5 rez. perd.).