Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 06 30

SAM: guldant į ligoninę ne visada reikės atlikti tyrimą dėl koronaviruso

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo liepos 1 d. įsigalioja nauja pacientų, guldomų į ligoninę planiniam gydymui, tyrimo dėl koronaviruso (COVID-19) tvarka. Nuo trečiadienio tyrimai bus atliekami ne visiems pacientams, kaip iki šiol, o tik tiems, kurie atitiks epidemiologinius ar klinikinius kriterijus dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.
Koronavirusas paveikia kvėpavimo takus
Koronavirusas / 123RF.com nuotr.

Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, tai reiškia, kad tyrimai bus atliekami tiems, kurie karščiuos, kosės, jiems bus pasunkėjęs kvėpavimas, pasireikš staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas, arba jie 14 dienų laikotarpyje iki pasireiškiant simptomams bus turėję artimą sąlytį su patvirtintu koronaviruso infekcijos atveju, bus dirbę ar gydęsi slaugos ar globos namuose. Jei kartu su pacientu gydymo įstaigoje jo prižiūrėti ar slaugyti liks kitas žmogus, jei jis atitiks epidemiologinius ar klinikinius kriterijus, jam taip pat bus atliekamas koronaviruso infekcijos tyrimas. Naujoji tyrimų tvarka galios ir dienos stacionaro bei dienos chirurgijos paslaugoms.

Šie pokyčiai nustatyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakyme.

Svarbu paminėti, kad planuotas paciento gydymas turi būti pradėtas nedelsiant, t. y. nelaukiant tyrimo atsakymo. Siekiant išvengti galimo infekcijos plitimo, kol negautas tyrimo rezultatas, pacientas turės būti izoliuotas atskiroje palatoje. Kad tokia izoliacija neužtruktų ir atsakymas būtų gautas greičiau, tyrimai bus atliekami toje pačioje gydymo įstaigoje, kurioje gydomas pacientas.

Pacientams, kurie suteikus pagalbą toliau gydytis išleidžiami namo, tyrimas atliekamas tuo atveju, jeigu jiems yra pasireiškę bent vienas koronaviruso infekcijai būdingas simptomas arba pacientas atitinka epidemiologinius kriterijus.

Siekiant išvengti galimo koronaviruso plitimo, į ligoninę guldomi pacientai turės pasirašyti sutikimą būti izoliuoti atskiroje palatoje tol, kol bus gauti tyrimo rezultatai. Pacientui nepasirašius šio sutikimo jam bus taikomas būtinasis hospitalizavimas ar būtinasis izoliavimas, t. y. pacientas bus izoliuojamas priverstinai saugant ligoninės pacientus ir medikus nuo galimo užsikrėtimo.

Nustatyta, kad jei pacientui nėra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai, darbuotojai turėtų naudoti ne žemesnio kaip II lygio asmens apsaugos priemones. Tais atvejais, kai žmogaus sveikatos būklės negalima nustatyti ar jam yra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai – turi būti naudojamos ne žemesnio kaip III saugumo lygio asmens apsaugos priemonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius