2020 02 17

Buenos Airėse – pirmasis norvego Caspero Ruudo karjeros ATP titulas

Pirmoji Norvegijos raketė Casperas Ruudas (ATP-45) „Argentina Open“ turnyre ne tik laimėjo pirmą karjeros ATP trofėjų, bet ir įsirašė į savo šalies teniso istoriją tapdamas pirmuoju tenisininku, triumfavusiu ATP ture.
Casperas Ruudas
Casperas Ruudas / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Finale, kurio prieš turnyro startą nuspėti negalėjo niekas, C.Ruudas 6:1, 6:4 sudorojo portugalą Pedro Sousą (ATP-145).

Šis pirmadienis 21-erių norvegui bus ypatingas ir dėl dar vienos progos. Christianas Ruudas, jaunuolio tėtis ir buvęs profesionalus tenisininkas, aukščiausiai ATP reitinge 1995 metais buvo palypėjęs iki 39-osios pozicijos. Visgi šviesią ateitį turintis Casperas tikrai atsidurs ant 34-ojo laiptelio ir dar būdamas labai jaunas pralenks tėtį.

Norvegas taip pat tapo ir jauniausiu „Argentina Open“ turnyro čempionu. Jo kelyje stovėjo varžovas, kurio pagrindinėse varžybose net neturėjo būti.

Lucky looser statusą vienam iš tenisininkų prieš turnyrą pasitraukus įgavęs P.Sousa įveikė pirmuosius tris barjerus, o pusfinalyje sulaukė dovanėlės iš turnyro favorito Diego Schwartzmano, kuris dėl šlaunies traumos nusprendė nežaisti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pedro Sousa ir Casperas Ruudas

31-erių portugalui, kurio karjera praeityje taip pat buvo pristabdyta dėl traumų, tai buvo debiutas ATP turnyro finale. Jis tapo tik trečiuoju Portugalijos tenisininku, žaidusiu ATP turnyro finaliniame mače „Open Era“ laikotarpyje.

Turnyro nugalėtojas užsidirbo ne tik 250 ATP reitingo taškų, bet ir 102 525 JAV dolerių čekį.

Vicečempionui atiteks 150 ATP reitingo taškų ir 56 760 JAV dolerių.

„Tai geriausia savaitė mano gyvenime. Pirmasis finalas, kuris galbūt yra ir paskutinis, – šmaikštavo Sousa. – Į Buenos Aires ruoštis atrankos varžyboms atvykau prieš kokias dvi savaites, tačiau štai aš vis dar čia. Negaliu būti laimingesnis. Casperas žaidė užtikrintai ir nusipelnė būti čempionu.“