2019 06 08

Moterų finalas – be intrigos: Ashleigh Barty tapo „Roland Garros“ čempione

Staigmenomis nusėtos moterų „Roland Garros“ varžybos pagaliau pasiekė savo finišo tiesiąją – turnyrą laimėjo 23-ejų australė Ashleigh Barty (WTA-8).
Ashleigh Barty
Ashleigh Barty / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aštuntoji pasaulio raketė A.Barty per 1 valandą ir 10 minučių 6:1, 6:3 nugalėjo keturiais metais jaunesnę čekę Marketą Vondrousovą (WTA-38) ir laimėjo pirmą karjeros „Didžiojo kirčio“ trofėjų.

Finalinis moterų susitikimas prasidėjo vėliau nei planuota, kadangi centriniame korte vyko dėl lietaus nukeltas antrasis vyrų pusfinalis.

Nežymia favorite prieš mačą laikyta australė pirmoji susitvarkė su spaudimu ir iš karto truktelėjo į priekį – pirmajame sete pirmavo 4:0.

Čekei nepavyko pademonstruoti teniso, kuris jaunuolę atvedė iki pat „Roland Garros“ finalo. Antrajame sete M.Vondrousova taip pat pralaimėjo pačią pirmą padavimų seriją ir nors pastarosios žaidimas gerėjo, prisivyti oponentės tenisininkė nebesugebėjo.

​   ​

A.Barty tapo pirmąja savo šalies tenisininke nuo Samanthos Stosur (2011 metai), kuriai pavyko laimėti „Didžiojo kirčio“ turnyrą.

Įdomu tai, kad 2014 metais australė nusprendė pailsėti nuo teniso ir pradėjo kriketo profesionalės karjerą.

Po dviejų metų sugrįžusi prie teniso A.Barty žaidė tik dvejetų susitikimus ir tapo tikra šio žaidimo meistre (praėjusiais metais laimėjo „US Open“ dvejetų turnyrą).

Tačiau nuo 2017-ų metų Australijos tenisininkė įsijungė į vienetus, o per pastaruosius metus padarė milžinišką pažangą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marketa Vondrousova ir Ashleigh Barty

Turnyro nugalėtoja tapusi žaidėja uždirbs net 2,3 milijono eurų ir 2000 WTA reitingo taškų. Pirmadienį naujai išleistame WTA reitinge A.Barty užims antrą vietą.

M.Vondrousova uždirbs 1,18 milijono eurų ir 1300 WTA reitingo taškų. Čekė reitinge pakils net per 22 pozicijas ir pirmadienį rikiuosis 16-a.