2017 09 11

Stebuklingą 13-metės žygį „US Open“ finale sustabdė kita amerikietė

Jungtinių Amerikos Valstijų teniso gerbėjai džiaugiasi neeiliniais metais „US Open“ čempionate. Po Sloane Stephens triumfo moterų varžybose, merginų turnyro nugalėtoja taip pat tapo amerikietė – Amanda Anisimova. Ji finale nugalėjo tikra turnyro sensacija tapusią Cori Gauff, kuriai dar tik 13-a metų, bet ji jau vadinama viena geriausių pasaulyje jaunųjų tenisininkių.
Amanda Anisimova ir Cori „Coco“ Gauff
Amanda Anisimova ir Cori „Coco“ Gauff / „Scanpix“ nuotr.

A.Anisimova pirmą setą laimėjo vos po 21-ą minutę trukusios kovos. Nors rezultatas to ir neatspindi, tačiau antras setas buvo daug atkaklesnis.

Praėjusią savaitę vos 16-os metų sulaukusi A.Anisimova antrame sete turėjo 10 progų tašku laimėti susitikimą.

„Paskutinis geimas buvo beprotiškas. Ko gero pats ilgiausias mano karjeroje“, – emocijų apimta kalbėjo A.Anisimova.

„US Open“ turnyro merginų varžybų čempionė paskelbė, kad tai buvo paskutinis jos jaunių teniso turnyras ir nuo šiol ji žais tik WTA serijos profesionalių varžybose.

A.Anisimova moterų turnyruose jau spėjo uždirbti 89 tūkstančius dolerių. Pasauliniame reitinge ji jau užima 182-ą vietą.

Moksleivė C.Gauff galėjo tapti vos trečia jauniausia tenisininke per visą istoriją laimėjusia jaunių „Didžiojo kirčio“ čempionatą. Martina Hingis tai padarė būdama 12-os metų, Jennifer Capriati – 13-os. Abi jos laimėjo „French Open“ jaunių varžybų karūnas.

„Aš tikrai čia dar sugrįšiu“, – po nenusisekusio finalo šypsodamasi pareiškė C.Gauff.