2020 11 18

„Lietkabelis“ privertė paprakaituoti nuostabių lietuvių vedamą „Lokomotiv“

Pirmą kartą šį mėnesį ant parketo išbėgę Panevėžio „Lietkabelio“ (1-5) krepšininkai iš karto pakliuvo prieš traukinį, bet sugebėjo neprisidaryti gėdos ir netgi metė rimtą iššūkį kur kas pajėgesnei komandai. Koronaviruso paliktas žaizdas išsilaižęs Aukštaitijos klubas svečiuose nusileido vieniems Europos taurės favoritų Krasnodaro „Lokomotiv“ (6-2) su dviem lietuviais – 90:94 (18:29, 20:23, 24:20, 28:22).
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Paskutines rungtynes panevėžiečiai žaidė dar spalio 27-ąją, kai Andoroje pralaimėjo Europos taurės susitikimą prieš „MoraBanc“ klubą.

Be to, į Krasnodarą Nenadas Čanakas neišsivežė dviejų naudingiausių savo žaidėjų Gyčio Masiulio ir Marino Maričiaus.

Tad ir pasipriešinti prieš talentingus varžovus, kuriems pirmajame mače namuose nusileido net 76:105, „Lietkabelis“ neturėjo daug šansų, nors tą galiausiai padarė pagirtinai.

Jau pirmajame kėlinyje „Lokomotiv“ nurūko į priekį ir pirmavo 21:8, antrajame ketvirtyje jų pranašumas išaugo iki 17 taškų – 52:35.

Sėkmingiau svečiai iš Lietuvos sužaidė trečiąjį kėlinį, kurio metu sugebėjo sušvelninti skirtumą iki 10 taškų, o ketvirtojo ketvirčio pradžioje jie atsiliko tik 70:77.

Nors be didesnių problemų kelius link „Lietkabelio“ krepšio radę Rusijos klubo krepšininkai spurtavo 13:3 ir vėl susikrovė solidų pranašumą (90:73), „Lietkabelis“ dar sykį privertė jaudintis beveik tūkstantį Krasnodaro arenoje susirinkusių žiūrovų paskutinėmis minutėmis, kai iš didžiulio skirtumo likus 18 sekundžių liko tik 4 taškai – 88:92.

Nugalėtojų gretose eilinį kartą tarp ryškiausiai spindėjusių buvo abu Lietuvos rinktinės krepšininkai, sukūrę ir bene gražiausią rungtynių epizodą.

Pirmajame kėlinyje po perimto kamuolio abu lietuviai nurūko į priekį, o Mantas Kalnietis atliko fantastišką perdavimą nuo lentos Mindaugui Kuzminskui, kuriam teliko įgrūsti kamuolį į krepšį.

M.Kuzminskas prieš panevėžiečius sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes. Vilnietis per 23 minutes sumetė 20 taškų (4/5 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Iki karjeros rezultatyvumo rekordo Europos taurėje Kuziai pritrūko tik taško.

Jo tautietis M.Kalnietis vėl išdalino šūsnį rezultatyvių perdavimų. Lietuvos rinktinės kapitonas per 25 minutes pelnė 6 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit.) ir nepagailėjo 11 saldainių komandos draugams. Įžaidėjas dar atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo tris kartus ir surinko 15 naudingumo balų.

M.Kuzminskas pagal naudingumą komandoje buvo pirmas, M.Kalnietis – trečias.

„Lietkabelio“ gretose geriausias karjeros rungtynes sužaidė Margiris Normantas. Gynėjas per 27 minutes sumetė 23 taškus (5/8 dvit., 4/5 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, keturis sykius suklydo ir surinko net 30 naudingumo balų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Margiris Normantas

Jau penktadienį „Lietkabelio“ lauks dar vieni Europos taurės favoritai Bolonijos „Virtus“ žaidėjai. Bolonijoje panevėžiečiai žais dėl COVID-19 atvejų jų komandoje nukeltas rungtynes, turėjusias įvykti dar lapkričio 4-ąją.

„Lokomotiv“: Mindaugas Kuzminskas 20 (3/5 trit.), Jordanas Crawfordas 17 (3/8 trit.), Stanislavas Ilnitskis 13 (3/3 trit.), Willas Cummingsas ir Reggie Lynchas (5/5 dvit.) po 10.

„Lietkabelis“: Margiris Normantas 23 (4/5 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 30 naud. bal.), Paulius Valinskas 19 (3/5 trit., 6 kld.), Kyle'as Vinalesas (3/11 metimai) ir Gabrielius Maldūnas (6/7 dvit.) po 12.