2018 10 10

Sublizgėjęs 18-metis „Ryto“ neištempė: vilniečiai krito Kazanėje

Pirmoji Europos taurės išvyka Vilniaus „Rytui“ baigėsi nesėkmingai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Kazanėje 73:86 (20:19, 12:22, 20:17, 21:28) krito prieš UNIKS, tačiau šiose rungtynėse sužibo nauja žvaigždė – Deividas Sirvydis.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

18-metis talentas, D.Adomaičio sprendimu, pasirodė „Ryto“ starto penkete, o mačo pradžioje svečiai niekuo nenusileido vieniems Europos taurės favoritų.

UNIKS persvarą pradėjo krautis antrojo kėlinio pabaigoje, kuomet išsiveržė į priekį 9 taškais (41:32).

Antrosios rungtynių dalies pradžioje Rusijos ekipos persvara perkopė dviženklę ribą, tačiau tuomet tritaškį pataikė ir du puikius reidus surengė D.Sirvydis, kuris atgaivino „Ryto“ puolimą, o deficitas ėmė mažėti.

Ketvirtajame kėlinyje D.Sirvydžio šou tęsėsi. Greitai jis tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju, o „Rytas“ toliau laikėsi prieš varžovus.

Alfredo Pliadžio nuotr./Deividas Sirvydis

Vis dėlto varžovų puolimo vilniečiai taip ir nesustabdė bei patyrė pirmąją nesėkmę Europos taurėje.

D.Sirvydis per 30 minučių surinko net 17 taškų atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir mačą užbaigė turėdamas 20 naudingumo balų.

UNIKS Statistika „Rytas“
22/46 (48 proc.) Dvitaškiai 16/37 (43 proc.)
10/22 (46 proc.) Tritaškiai 8/16 (50 proc.)
12/13 (92 proc.) Baud. met. 17/28 (61 proc.)
34 Atk. kam. 24
16 Rez. perd. 17
12 Klaidos 13

UNIKS: J.Smithas 19, M.Šeleketo 15 (4/4 trit.), T.Lockettas 13 (9 atk. kam., 3/10 dvit.), P.Henry 10 (7 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Rytas“: D.Sirvydis 17 (3/3 dvit., 3/4 trit., 2/4 baud. met.), D.Suttonas 14, E.Bendžius 12 (3/5 trit.), M.Echodas 10 (6 atk. kam.), DJ Seeley (2/7 dvit.) ir M.Girdžiūnas (5 kl.) po 6, E.Kairys 5 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 3 (7 atk. kam.).

Rungtynių eiga. UNIKS – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. UNIKS – „Rytas“

40 min. Laikas ištiksėjo, svečiai į pergalę kabintis jau nesugebėjo.

39 min. E.Bendžius įsmeigė dar vieną tritaškį – 82:72.

38 min. D.Suttonas toliau neprisitaiko nuo baudų metimo linijos. Laikas tirpsta, o tai naudinga UNIKS komandai – 80:67.

37 min. E.Bendžiaus tritaškis įpūtė gyvybės, tačiau T.Lockettas atsakė tuo pačiu –78:66.

36 min. P.Henry sėkmingai sužaidė vienas prieš vieną. D.Suttonas įsigudrino peržengti baudų metimo liniją – 72:61.

34 min. Jau ketvirtas M.Šeleketo tritaškis ir UNIKS tolsta – 68:60.

32 min. Tai yra D.Sirvydžio vakaras. Du taškai iš po krepšio, tritaškis ir lyderio vaidmuo Kazanėje – 61:57.

31 min. E.Kairys skaudžiai krito ant parketo, tačiau panašu, kad rimčiau nesusižeidė.

Trečias kėlinys. UNIKS – „Rytas“ 58:52 (19:20, 22:12, 17:20)

29 min. Du UNIKS tritaškiai iš eilės, greita ataka ir skirtumas vėl išaugo – 58:49.

27 min. E.Bendžius pataikė pirmąjį savo tritaškį šį vakarą – 50:49.

26 min. E.Bendžius pakabino kamuolį virš lanko M.Echodui, kuris įkrovė iš viršaus – 50:45.

25 min. Du puikūs D.Sirvydžio prasiveržimai ir deficitas mažėja – 47:43.

24 min. D.Sirvydis įkalė labai svarbų tritaškį ir nutraukė „Ryto“ taškų badą, du taškus pridėjo E.Kairys – 47:39.

22 min. M.Šeleketo vėl pataikė iš toli. Šįkart – su DJ Seeley pražanga – 45:34.

21 min. Abi ekipos kėlinio pradžioje vaikiškai suklydo, o pirmuosius taškus pelnė D.Suttonas – 41:34.

Antras kėlinys. UNIKS – „Rytas“ 41:32 (19:20, 22:12)

20 min. M.Šeleketo smeigė tritaškį ir D.Adomaitis vėl prašė pasitarimo. Aikštės šeimininkų persvara prieš pertrauką padidėjo iki 9 taškų – 41:32.

19 min. M.Echodas nutraukė nesėkmingų atakų seriją. Po minutės pertraukėlės tas pats M.Echodas po krepšiu prasižengė taip, kad teisėjai fiksavo nesportinę nuobaudą – 36:31.

18 min. D.Suttonas ir A.Butkevičius dvi atakas iš eilės užbaigė prasižengdami puolime.

17 min. J.Smithas tritaškiu pelnė jau 11-ąjį savo tašką, nepatenkintas D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės – 30:29.

16 min. DJ Seeley pataikė akrobatinį dvitaškį – 27:29.

15 min. M.Girdžiūnui varžovai leidžia šaudyti iš toli. Deja, gynėjas prametė jau tris kartus paeiliui – 27:27.

13 min. E.McCollumas individualiai pelnė taškus, o A.Butkevičius atsakė dvitaškiu su pražanga – 25:26.

12 min. D.Sirvydis demonstruoja drąsą. Jaunasis gynėjas pasiėmė kamuolį, nubėgo nuo savo krepšio iki varžovų ir išprovokavo pražangą metimo metu. Tiesa, tikslą pasiekė vienas metimas iš dviejų – 21:23.

11 min. Aikštėje – ir E.Kairys, ir M.Echodas. Šis duetas iškart garantuoja taškus iš po krepšio – 21:22.

Pirmas kėlinys. UNIKS – „Rytas“ 19:20

10 min. Martynas Echodas! Paskutinę kėlinio sekundę aukštaūgis dėjo į krepšį, gavo per rankas, tačiau sugebėjo pelnyti taškus su oponento pražanga – 19:20.

8 min. M.Girdžiūnas prametė antrąjį baudos metimą, tačiau pirmas prie kamuolio buvo ir taškus pelnė M.Echodas. Kitoje atakoje „centras“ vėl išniro po krepšiu ir išvedė svečius į priekį – 15:16.

6 min. D.Suttonas pataikė tritaškį nuo lentos – 13:11.

5 min. Kol kas varžovai gan dažnai prasižengia, DJ Seeley sumetė abi baudas. UNIKS įkrėtė pirmąjį savo tritaškį, M.Girdžiūnas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio –11:8.

3 min. Pirmuosius svečių taškus tolimu metimu pelnė M.Girdžiūnas – 4:3.

2 min. Pirmos keturios susitikimo atakos nebuvo rezultatyvios. Pirmuosius taškus nuo baudų metimo linijos pelnė M.Ndouras.

0 min. Dainius Adomaitis nusprendė, kad mače su Kauno „Žalgiriu“ apšaudytas jaunasis D.Sirvydis pradės rungtynes starto penkete.

Startiniai komandų penketai:

UNIKS: Trentas Lockettas, Maurice'as Ndouras, Jamaras Smithas, Maksimas Šeleketo, Pierria Henry.

„Rytas“: Deividas Sirvydis, Mindaugas Girdžiūnas, DJ Seeley, Dominique'as Suttonas, Evaldas Kairys.

Prieš rungtynes. Europos taurės reporterio kalbintas Dainius Adomaitis tikino žinantis, kad teks kautis su viena geriausių turnyro komandų, tačiau koncentracija ir mažos detalės gali lemti pergalę. Apie komandą užklupusias traumas „Ryto“ treneris sakė: „Žinote, traumos yra mūsų darbo dalis, niekas nežino būti tokioje situacijoje, bet stengsimės su tuo susitvarkyti.“