2020 01 22

Holivudinis krepšinio trileris Vilniuje: „Rytas“ nukovė „Monaco“

Vilniaus „Rytas“ toliau sėkmingai žygiuoja Europos taurės „Top 16“ etape. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai trečiadienio vakarą Vilniuje po nuostabios permainingos kovos 80:75 (15:12, 18:19, 25:24, 22:20) nugalėjo „Monaco“ ekipą ir įsirašė antrąją pergalę iš eilės per trejas rungtynes.

Šiame susitikime „Rytas“ vertėsi be vidurio puolėjo Martyno Echodo, kuris per savaitgalio rungtynes su Klaipėdos „Neptūnu“ patyrė traumą.

Pirmasis kėlinys buvo fiziškas ir sunkus abiems komandoms. Vyravo kieta gynyba, tad tiek „Rytas“, tiek „Monaco“ strigo puolime. Vilniečius į priekį timptelėjo taiklūs Mindaugo Girdžiūno ir Dovio Bičkauskio tritaškiai. Po pirmųjų 10-ties minučių sostinės komanda buvo priekyje 15:12.

Antrasis ketvirtis taip pat buvo gan klampus. Nors „Monaco“ komanda vienu metu buvo išsiveržusi į priekį, vilniečius paskutinėmis sekundėmis vėl į priekį išvedė Deividas Sirvydis, įskraidinęs tritaškį iš aikštės krašto – 33:31.

Po pertraukos į aikštę sėkmingiau grįžo gausiai užpildytos „Siemens“ arenos šeimininkai. „Rytas“ žingsnis po žingsnio didino atotrūkį nuo Norriso Cole’o tempiamų varžovų. Ketvirtį puikiai užbaigė D.Sirvydis, įšveitęs tritaškį, o kitoje atakoje pridėjęs dvitaškį. Deja, bet per paskutinę kėlinio minutę varžovai įskraidino du tolimus metimus ir devynių taškų „Ryto“ pranašumą nukirpo iki vos trijų (58:55).

Lemiamas ketvirtis tapo tikru nervų karu. „Monaco“ ekipa buvo persvėrusi rezultatą, bet tuomet Pako Cruzo tritaškis ir Mareko Blaževičiaus dvitaškis su pražanga grąžino pranašumą „Rytui“. Varžovų gretose toliau spindėjo dukart NBA čempionas N.Cole’as.

Likus žaisti tris minutes, rezultatas dar buvo lygus 73:73, bet E.Bendžius švystelėjo iš toli, M.Blaževičius pridėjo baudos metimą ir vilniečių persvara pasiekė keturis taškus (77:73).

Likus žaisti 33 sek., A.Butkevičius nebeturėjo ką daryti su kamuoliu, todėl metė iš toli ir susprogdino „Siemens“ areną, mat kamuolys krito į krepšį – 80:73.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Rytas“ – „AS Monaco“

Po šio dūrio varžovai nebeatsitiesė.

„Rytas“ dvitaškius pataikė 56 proc. (14/25), tritaškius – 45 proc. taiklumu (14/31).

Kovą dėl kamuolių vilniečiai laimėjo 29:23.

Tu Holloway buvo rezultatyviausias su 13 taškų, P.Cruzas pelnė 12 taškų, D.Sirvydis (3/5 trit.) ir A.Butkevičius (6 rez. perd., 22 naud. bal.) pridėjo po 11.

Pralaimėjusiems Jaleelas O'Brienas pelnė 23 taškus, 21 pridėjo N.Cole'as.

„Rytas“: T.Holloway 13, P.Cruzas 12, A.Butkevičius ir D.Sirvydis po 11.

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Monaco“

40 min. Rungtynės baigėsi! Pergalė!

40 min. A.Butkevičius pataikė fantastišką tritaškį!

38 min. E.Bendžius pataikė tritaškį – 76:73.

37 min. Keletas sėkmingų svečių iš puolių iš eilės ir „Ryto“ persvara vėl ištirpo – 73:73.

35 min. Maaarekaaas Blaževičiuuus! Du taškai ir pažanga! „Rytas“ šovė į priekį – 71:65.

34 min. P.Cruzas! Trys taškai – 68:65.

33 min. T.Holloway smeigė iš toli ir išlygino rezultatą – 63:63.

32 min. Oi... Trys Y.Ouattara taškai su D.Sirvydžio pražanga ir vilniečiai jau atsiliko – 58:60.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Monaco“ 58:55

30 min. D.Sirvydis! Jei ne trys, tai du taškai po prasiveržimo – 58:49.

29 min. D.Sirvydis kalė jau trečią tritaškę vinį į svečių krepšį šiandien – 56:49.

27 min. D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės po greitos varžovų atakos, tačiau „Rytas“ vis dar priekyje – 51:47.

25 min. N.Cole'as ėmėsi iniciatyvos ir vertė taškus į „Ryto“ krepšį trijose atakose paeiliui. T.Holloway pataikė iš toli – 47:43.

24 min. Atneškite gesintuvą! A.Butkevičius liepsnoja po antro tritaškio iš eilės – 44:40.

23 min. A.Butkevičius! Trys taškai – 41:38.

22 min. A.Clemmonsas pataikė tritaškį, bet šūviu iš toli varžovui atsakė P.Cruzas. Greitoje atakoje taškus pelnė C.Bairstow, o S.Obradovičius šaukė pasitarimą – 38:34.

21 min. E.Buckneris patyrė traumą jau pirmoje antrosios rungtynių pusės atakoje. Kiti du išpuoliai baigėsi dviem blokuotais metimais abiejose aikštės pusėse.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Monaco“ 33:31

20 min. D.Sirvydis kėlinį uždarė tritaškiu iš aikštės kampo!

19 min. D.Bičkauskis išprovokavo pražangą ir taškus rinko baudų metimais – 30:29.

18 min. Koks P.Cruzo reidas į baudos aikštelę ir du kūrybingi taškai – 28:27.

17 min. Kelios sėkmingos „Monaco“ atakos privertė D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Jo auklėtiniai jau atsiliko 24:25.

Pasitarimas davė vaisių. M.Blaževičius iškart pelnė du taškus su pražanga – 26:25.

15 min. E.Kairys sugriebė kamuolį puolime ir pelnė lengvus taškus – 24:21.

14 min. Kamuolys nenoriai, pašokinėjęs, bet skrodė tinklelį po D.Sirvydžio metimo iš toli – 22:19.

13 min .T.Holloway puikiais klaidinančiais judesiais išprausė varžovų aukštaūgį W.Yeguete ir pelnė taškus – 17:17.

12 min. Pirmą savo tritaškį D.Bičkauskis pataikė, tačiau antrojo kėlinio pradžioje jo tolimas metimas skriejo labai netaikliai, nors Dovis buvo visiškai laisvas. Varžovai išlygino rezultatą – 15:15.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Monaco“ 15:12

10 min. M.Girdžiūnas puikiai prasižengė prieš į greitą ataką išskubėjusius varžovus. Tai buvo tik ketvirtoji komandinė šeimininkų nuobauda.

9 min. M.Blaževičius puikiai pamušė kamuolį ir padėjo nusiimti kamuolį puolime, o pastangas trimis taškais pavertė D.Bičkauskis – 15:10.

8 min. M.Girdžiūnas smeigė tritaškį per rankas – 12:10.

7 min. Oi... D.Bičkauskis norėjo pagauti ir taip į užribį nuo varžovo skriejantį kamuolį, bet pats išmušė jį į užribį. Laimei, D.Bostas per penkias sekundes įrankio į žaidimą negrąžino – 9:10.

4 min. Pulti nėra lengva. „Monaco“ gynyba atrodo kieta. Tikėkimės, kad atakas atgaivins aikštėje pasirodęs E.Bendžius – 9:8.

3 min. Ta yra blogai. M.Blaževičius užsidirbo dvi žaibiškas pražangas. M.Echodo nėra, tad D.Adomaitis metė į aikštę pražangų taip pat mėgstantį prisirinkti E.Kairį.

2 min. C.Bairstow greitoje atakoje pelnė lengvus taškus, kitoje atakoje pridėjo dar du – 7:4.

1 min. N.Cole'as pelnė pirmuosius rungtynių taškus, jam tritaškiu atsakė T.Holloway – 3:2.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Pako Cruzas, Tu Holloway, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow, Marekas Blaževičius.

„Monaco“: Dee Bostas, Kimas Tillie, Paulas Lacombe, Ericas Buckneris, Norrisas Cole'as.

Likus 10 min. Vienas jaunasis „Ryto“ sirgalius vos nepridarė bėdų varžovams. Jis, pagavęs kamuolį, parideno jį tiesiai po apšilimą darančių svečių krepšiu. Laimei, vienas „Monacco“ žaidėjų spėjo sušukti komandos draugams, kad šie neužliptų ant kamuolio ir nesusižeistų. Tai atrodė labai pavojingai.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius