2020 01 17

Taškų lenktynės Atėnuose: „Žalgiris“ paskutinių sekundžių trileryje krito prieš „Panathinaikos“

Neeilinė dviguba Eurolygos savaitė, kuomet abejos rungtynės žaidžiamos išvykoje, Kauno „Žalgiriui“ baigėsi pralaimėjimu. Trečiadienį Lietuvos čempionai užgesino Belgrado „Crvena Zvezda“ pragarą, bet penktadienį OAKA arenoje įsivėlė į taškų lenktynes ir 94:96 (27:18, 22:28, 17:25, 28:25) krito prieš Atėnų „Panathinaikos“ ekipą.

Prieš rungtynes, per didžiąją pertrauką ir po finalinės sirenos 15min feisbuke kviečiame stebėti karštą įvykių aptarimą laidoje „Karštom pėdom“.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo tiesiog puikiai – draskė varžovų gynybą prasiveržimais ir pataikė iš toli. Zachas LeDay pakilo nuo suolo ir surengė nuostabią atkarpą. Iš pradžių centras galingai įkrovė kamuolį iš viršaus per varžovą, o tuomet smeigė tritaškį. Nei vieno dvitaškio iš aštuonių per kėlinį neprametęs „Žalgiris“ po pirmųjų 10-ties minučių pirmavo 27:18.

Antrajame ketvirtyje PAO priartėjo, tačiau į priekį išsiveržti taip ir nesugebėjo. Kauniečiai toliau žaidė itin rezultatyviai, bet daugėjo problemų ginant savo krepšį. Thomaso Walkupo čiurnas iškraipė Tyrece’as Rice’as, paguldęs gynėją ant parketo ir smeigęs iš toli.

Beje, OAKA arena buvo itin nepatenkinta teisėjų darbu. Arbitrus, išeinančius į pertrauką, „Panathinaikos“ sirgaliai palydėjo kurtinančiu švilpimu ir net spjūviais.

Po pasitarimo iš rūbinės sėkmingiau išėjo „Panathinaikos“ – trečiajame kėlinyje jau išsiveržė į priekį, o „Žalgiriui“ toliau sunkiai įmenama mįsle liko T.Rice’as. Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą PAO pirmavo 71:66.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ laiku nesirinko pražangų, o Atėnų komanda tiesiog darė tai, ką labiausiai mėgsta – bėgo į priekį ir rinko pigius taškus. Įpusėjus kėliniui PAO susikrovė jau ir dviženklę persvarą (82:72), o Lietuvos čempionų spurtui neįkvėpė ir minutės pertraukėlės.

Pačioje mačo pabaigoje kauniečiai dar priartėjo prie varžovų, bet šie pergalės iš rankų nepaleido.

Thomasas Walkupas buvo efektyviausias iš žalgiriečių. Amerikietis per 25 minutes pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Thomasas Walkupas

Taip pat 16 taškų pelnė ir Lukas Lekavičius, žaidęs prieš savo buvusią komandą. Jį OAKA arena susitikimo metu sutiko plojimais.

„Žalgiris“ pataikė gerai: realizavo 65 proc. dvitaškių (22/34) ir 46 proc. (10/22) tritaškių.

„Panathinaikos“ taiklumas taip pat turėjo tenkinti R.Pitino: 55 proc. dvitaškių (23/42) ir 46 proc. tritaškių (11/24).

Lietuvos čempionai su 6 pergalėmis ir 14 pralaimėjimų Eurolygoje šiuo metu užima 16-ąją vietą.

Kitas rungtynes Š.Jasikevičiaus auklėtiniai sausio 24-ąją namuose žais prieš Berlyno ALBA komandą su Roku Giedraičiu.

„Panathinaikos“: T.Rice'as (6 rez. perd., 26 naud. bal.) 20, D.Thomasas 16 (8 atk. kam.), N.Calathesas 14 (11 rez. perd.), G.Papagiannis 13, J.Fredette'as 11, I.Papapetrou 10.

„Žalgiris“: L.Lekavičius ir Th.Walkupas (7 rez. perd.) po 16, KC Riversas 13, J.Landale'as 11 (7 atk. kam.), Z.LeDay ir E.Ulanovas po 10, N.Hayesas 9, A.Milaknis 7.

„Žalgiris“ STATISTIKA „Panathinaikos“
22/34 (65 proc.) Dvitaškių pataikymas 23/42 (55 proc.)
10/22 (46 proc.) Tritaškių pataikymas 11/24 (46 proc.)
20/23 (84 proc.) Baudų metimų pataikymas 17/19 (90 proc.)

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“

40 min. „Žalgiris“ perėmė kamuolį, tačiau atakos surengti nespėjo.

Likus žaisti 7 sek. N.Hayesas smeigė tritaškį – 94:96.

Likus žaisti 14 sek. J.Fredette'as pataikė baudų metimus – 96:91.

39 min. L.Lekavičius sumetė baudų metimus, J.Landaleas pridėjo tritaškį – 86:91.

38 min. Skirtumas buvo sumažėjęs iki penkių taškų, bet D.Thomasas smeigė du tritaškius ir „Žalgirio“ atsilikimas vėl išaugo. Jį kiek apkarpė J.Landale'as – 81:89.

37 min. Štai! Milas sumetė baudų metimus, L.Lekavičius pridėjo dvitaškį po perimto kamuolio – 76:82.

Ir L.Lekavičius, ir Th.Walkupas jau turi po keturias pražangas.

36 min. Negelbsti ir minutės pertraukėlė...

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, Eurolyga.lt redaktorius Atėnuose

Šaras prieš minutės pertraukėlę čiumpa už rankos Zachui LeDay. Milas atsistojęs skelia kalbą komandos susibūrime. Kritinis momentas „Žalgiriui“. Bet susidaro įspūdis, kad prakiurusi „Žalgirio“ gynyba gali būti nebesulopoma.

35 min. Na štai, dviženklis deficitas ir dar viena minutės pertraukėlė – 72:82.

34 min. Th.Walkupas visiškai laisvas nepataikė iš aikštės krašto, o N.Calathesas toliau puikiai rado komandos draugus – 72:80.

32 min. PAO bėga į greitą puolimą ketvirtojo kėlinio pradžioje. To leisti negalima. Oi negalima...

31 min. Blogas ženklas. Iš toli pataikė ir W.Johnsonas, bet Th.Walkupas jau pelnė 4 taškus šiame kėlinyje – 70:76.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 66:71

30 min. D.Thomasas smeigė tritaškį, dvitaškį pridėjo N.Calathesas.

28 min. Oi... I.Papapetrou pataikė iš toli po puolime atkovoto kamuolio, bet jam tuo pačiu atsakė Th.Walkupas – 64:64.

27 min. T.Rice'as išprovokavo L.Lekavičiaus pražangą mesdamas iš toli. Šaras mojo ranka. Kol kas kauniečiai niekaip neišsprendžia PAO mažylio problemos ir jau atsilieka – 59:61.

26 min. T.Rice'as tempia toliau į priekį PAO komandą. Žalgiriečiai vis dar pirmauja – 59:58.

25 min. Dar vienas KC Riverso tolimas šūvis – 57:51.

23 min. KC Riversas pataikė iš toli, Th.Walkupas pridėjo dvitaškį – 54:51.

21 min. J.Fredette'as pataikė iš toli jau pirmoje antrosios pusės atakoje – 49:49.

Ilgas pasitarimas PAO stovykloje. Žaidėjai grįžta ant parketo likus vos porai minučių iki pertraukos pabaigos. Bet ilgai tarėsi ir „Žalgiris“. Šaras turėjo pilną teisę pykti už tuos net 28 antrame ketvirtyje praleistus taškus. Pražangos iki metimo stadijos, pražangos turint keturias komandines, į stipriąją pusę praleisti PAO lyderiai, taškai po antrųjų šansų – Šaro asistentų protokolai turėjo draskyti akis nuo raudonų įrašų.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 49:46

Teisėjai palieka parketą su 3-4 apsauginių pagalba. Baigiantis antrajam kėliniui skamba Jordi Bertomeu keikianti skanduotė. Laukiam Dimitrio instagramo postų apie Eurolygos mafiją. Juokai juokais, bet dėl arbitrų sveikatos iš tiesų neramu. Keli gaubtuvais veidus užsidangstę sirgaliai šoka prie turėklų ir keiksmais ir spjūviais palydi tris vyrukus su švilpukais į rūbines. Jų galvas dangsto apsaugos darbuotojai. Pažiūrėsime, kaip teisėjai atlaikys šį psichologinį spaudimą antroje mačo pusėje.

20 min. Pradėjo, panašu, L.Lekavičius kreipti dėmesį ir pelnė du taškus, o kitoje atakoje išprovokavo N.Calatheso pražangą. Jau aišku, kad viskas spręsis antroje rungtynių pusėje.

17 min. „Lekavičiau, pradėk kreipt dėmesį į ką nors!“, – šaukė Šaras per minutės pertraukėlę.

17 min. W.Johnsonas smeigė tritaškį ir nubraukė „Žalgirio“ pranašumą – 41:40.

16 min. Z.LeDay jau ne pirmą kartą šiandien nesudirbo gynyboje. Šįkart – du N.Calatheso taškai su jo pražanga.

15 min. Oioioi... Th.Walkupą išmaudė T.Rice'as ir smeigė tritaškį, jam dvitaškiu atsakė E.Ulanovas – 37:32.

Kvieskite daktarą! Thomasui Walkupui lūžo čiurnos. N-18.

14 min. „Žalgiris“ nežaidžia nuostabiai gynyboje, bet puola išties puikiai. Šaras prašė nesportinės pražangos prieš Th.Walkupą, bet jos negavo. Vis tik kauniečiai toliau pirmauja – 35:29.

11 min. J.Landale'as gavo į barzdą nuo D.Thomaso, bet teisėjai pažeidimo nefiksavo. KC Riversas gražiai sužaidė vienas prieš vieną – 29:20.

Tvarkingas kėlinukas. Maloniai stebino Landale'o žaidimas nugara į krepšį. Fantastiškas LeDay įėjimas į aikštę, istorines Lietuvos krepšinio pamokas Rautiniui dėstantis Milaknis, reaktyvinis Lukas ir turim labai rezultatyvų pirmą kėlinį. Jeigu ne kelios vis besikartojančios „Žalgirio“ gynybos klaidos (laiku nepadaryta pražanga ar prarasta LeDay koncentracija), rezultatas galėjo būti netgi dar didesnis. Tik man pasirodė, kad su Jokubaičio išėjimu „Žalgiris“ truputį išsiderino. Sprendimas mesti į aikštę jaunąjį žalgirietį jau pirmojo kėlinio viduryje labai nustebino.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 27:18

10 min. KC Riversas smeigė tikslų tritaškį. Kėlinys buvo puikus – pataikyti visi 8 mesti dvitaškiai.

9 min. Rungtynes stebi ir abiejose komandose žaidęs Jonas Mačiulis, šiuo metu atstovaujantis Atėnų AEK ekipai. Kol kas priekyje jam širdžiai artimesnis klubas – 24:18.

8 min. Z.LeDay dar pridėjo ir tritaškį! Puikus amerikiečio įsiliejimas į rungtynes – 24:16.

7 min. Z.LeDay! O dangauuu! Koks jo dėjimas! Varžovas atsidūrė plakate – 21:11.

6 min. A.Milknis! Tryyys taškai – 15:11.

5 min. Oi... Th.Walkupas prasižengė prieš dvitaškį pataikiusį I.Papapetrou ir pranašumas sumažėjo iki vieno taškelio – 12:11.

4 min. Gražus E.Ulanovo įsiveržimas į baudos aikštelę, dar vieną dvitaškį pridėjo J.Landale'as – 12:6.

3 min. Kaip pramiegojo varžovai A.Milaknio įbėgimą į baudos aikštelę – 8:6.

2 min. Per pirmas dvi minutes „Žalgiris“ atrodė agresyviai ir pirmavo – 6:4.

OAKA arenos pranešėjas per komandų pristatymą į „Žalgirio“ sudėtį įtraukė ir pristatė Marių Grigonį. Būtų gerai... Bet Marius traumuotas dabar reabilituojasi, berods, kažkur pajūryje. Sveikatos, Mariau!

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Jockas Landale'as, Paulius Jankūnas.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas, Konstantinos Mitoglu, Jimmeris Fredette'as, Ioannis Papapetrou, Georgios Papagiannis.

Linkėjimai iš Atėnų! Linkėjimus Šarui siunčia ir „Panathinaikos“ aistruoliai, kurie triukšmingais plojimais pasveikina Kauno „Žalgirio“ trenerį. Šaras dėkingai mojuoja. Šiandien bus įdomu stebėti triukšmo lygį tribūnose, nes PAO sirgaliai protestuoja prieš klubo savininką Dimitrį Giannakopoulą. Bosą suerzino nuolatinės Eurolygos baudos, skriejančios į Atėnų klubo pašto dėžutę už sirgalių sukeltus pažeidimus. Viešai prieš chuliganus išstojęs Dimitris sulaukė tylaus „Gate 13” protesto. Jau keletą rungtynių jie labai pasyviai stebi rungtynes, nebetraukia savo dainų, o į mačą su „Bayern“ trečiadienį susirinko tik 8 tūkst. aistruolių. Šįvakar jų turėtų būti šiek tiek daugiau – vis tik penktadienis. Bet būtų gerai, jeigu PAO neturėtų savo šeštojo žaidėjo.