2020 10 14

Bavarai demonstruoja raumenis – išplėšė pergalę Tel Avive

Prieš sezono pradžią prie Eurolygos autsaiderių priskirtas Miuncheno „Bayern“ (2-1) klubas paneiginėja prognozes. Andrea Trinchieri vadovaujami bavarai išvykoje netikėtai 85:82 (15:15, 19:10, 26:30, 25:27) patiesė Tel Avivo „Maccabi“ (1-2) ir laimėjo jau antrą kartą iš eilės.
Nickas Weileris-Babbas
Nickas Weileris-Babbas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Bayern“ sezoną pradėjo dramatiška nesėkme po pratęsimo namuose prieš Milano „Olimpia“ (79:81), bet atsitiesė praėjusią savaitę, kai Berlyne įtikinamai (90:72) nugalėjo ALBA.

Savo ruožtu „Maccabi“ ekipai tai buvo antra nesėkmė iš eilės – praėjusią savaitę Izraelio komanda svečiuose nusileido ir Maskvos CSKA (72:76).

„Bayern“ pirmavo beveik visų rungtynių Tel Avive metu ir ne sykį turėjo dviženklę persvarą, tačiau „Maccabi“ mačo pabaigoje sugebėjo įskelti kibirkštį.

Šeimininkai su siautėjusiu Scottie Wilbekinu priešakyje likus dviem minutėms sumažino skirtumą iki vieno metimo (74:77), o prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei atsiliko tik 82:84.

Nickas Weileris-Babbas likus 4 sekundėms pataikė tik vieną baudos metimą ir suteikė „Maccabi“ šansą, bet S.Wilbekinas 30-ojo savo taško nepelnė ir šeimininkai turėjo nuleisti galvas – pergalę išplėšė Miuncheno klubas.

„Bayern“ gretose S.Wilbekinui bandė prilygti karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs Vladimiras Lučičius. Nuostabiai pataikęs serbas pelnė 26 taškus (3/3 dvit., 4/5 trit., 8/9 baud.) ir surinko 29 naudingumo balus, taip sužaisdamas dar ir naudingiausias savo gyvenimo rungtynes pajėgiausiame žemyno turnyre.

Kitoje aikštės pusėje S.Wilbekinas pelnė 27 taškus (3/6 dvit., 4/8 trit., 9/10 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir mačą užbaigė su 30 naudingumo balų. Tiesa, jo beveik nepriekaištingą statistikos eilutę kiek pagadino penkios klaidos.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 27 (4/8 trit., 7 rez. perd., 30 naud. bal.), Ante Žižičius 19 (8/9 dvit., 6 atk. kam.), Tyleris Dorsey 9.

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 26 (7/8 metimai, 29 naud. bal.), Paulis Zipseris 16 (3/8 trit.), Jalenas Reynoldsas 14 (6/8 dvit.), Wade'as Baldwinas 13.