2016 01 08

Be prošvaisčių: „Žalgirio“ viešnagė Bamberge baigėsi pažeminimu

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iki šiol buvo laimėję visas aštuonerias Eurolygos dvikovas prieš varžovus iš Bambergo, tačiau penktadienio vakarą viskas apsivertė aukštyn kojomis. Savo aikštėje rungtyniavę „Brose Baskets“ krepšininkai tiesiog į skutelius sutaršė kauniečių gynybą ir šventė pirmąją savo pergalę „Top 16” etape – 96:63 (24:13, 25:16, 22:23, 25:11).
Martynas Pocius
Martynas Pocius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Istorinei pergalei pasiekti vokiečiams prireikė net 22 bandymų, tačiau šiose rungtynėse Andrea Trinchieri vyrai savo pranašumu abejoti neleido nė akimirkos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Po beviltiško „Žalgirio“ pralaimėjimo Ianas Vougioukas nevyniojo į vatą: „Gėda“

Bamberge supykdytas Gintaras Krapikas: „Žaidėjai nesuvokia, kad čia kitoks krepšinis“

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Brose Baskets“ šovė į priekį 8:0 ir nors po to svečiai dar bandė rodyti gyvybės ženklus ir sugebėjo priartėti (7:11), klaidos gynyboje ir bedantis puolimas sugriovė bet kokias iliuzijas.

„Brose Baskets“ didino persvarą ir prieš pat didžiąją pertrauką jau turėjo 20 taškų persvarą – 49:29.

Vaizdas aikštėje nepasikeitė ir antroje rungtynių pusėje. Į bet kokias kauniečių pastangas vokiečiai atsakydavo uraganišku puolimu ir visiškai pelnytai šventė triuškinančią pergalę.

Šiose rungtynėse ant parketo jau pasirodė traumą išsigydęs Renaldas Seibutis, tačiau jo sugrįžimas svečiams buvo menka paguoda.

„Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 96:63 (24:13, 25:16, 22:23, 25:11).

„Brose Baskets“: Janis Strelniekas 19 taškų (3/3 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud., 22 n. b.), Nikas Zisis 18 (5 rez. perd., 26 n. b.), Nicolo Melli 15 (10 atk. kam., 25 n. b.), Darius Milleris 13, Patrickas Heckmannas 11, Danielis Theisas 10 (8 atk. kam.).

„Žalgiris“: Olivier Hanlanas 17 (4/11 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), Ianas Vougioukas 12 (3 blk.), Brockas Motumas 9, Mantas Kalnietis 8 (8 rez. perd.), Paulius Jankūnas 6 (7 išpr. praž.), Edgaras Ulanovas 5 (7 atk. kam.), Martynas Pocius 4, Lukas Lekavičius ir Renaldas Seibutis taškų nepelnė, Kasparas Vecvagaras nežaidė.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 23/36 (63 proc.) ir 18/47 (38 proc.), tritaškiai – 11/18 (61 proc.) ir 4/15 (26 proc.), baudos – 17/21 (80 proc.) ir 15/16 (93 proc.), atkovoti kamuoliai – 37 ir 24, perimti kamuoliai – 5 ir 2, klaidos – 10 ir 8, rezultatyvūs perdavimai – 27 ir 11, blokuoti metimai – 1 ir 3.

Rungtynių eiga:

20:59

Rungtynes kauniečiai pradeda tokiu starto penketu: Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Ianas Vougioukas.

21:04

Šeimininkai sėkmingiau pradeda dvikovą. Po Niko Zisio ir Nicolo Melli taiklių metimų – 4:0.

21:06

Dar dvi rezultatyvios vokiečių atakos ir „Brose Baskets“ pavojingai tolsta – 8:0.

21:09

Žalgiriečių taškų sąskaitą atidaro Edgaras Ulanovas, o vėliau tritaškį pataiko Mantas Kalnietis. Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės žalgiriečiai laimi atkarpą 5:0.

21:11

Ianas Vougioukas pataiko abu baudų metimus. Žalgiriečiai priartėja 7:11.

21:11

Aikštėje po ilgos pertraukos pasirodo traumą išsigydęs Renaldas Seibutis.

21:15

Pajutę alsavimą į nugaras, vokiečiai trukteli į priekį. Po Nicolo Melli metimo su pražanga – 18:9.

21:21

Paulius Jankūnas aštrina žaidimą ir išprovokuoja Leono Radoševičiaus pražangą. Visgi vokiečiai ir toliau lekia į priekį... Nikas Zisis pirmą kartą persvarą didina iki dviženklio skirtumo – 22:11.

21:21

I kėlinys. „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 24:13.

21:27

Po pertraukėlės žalgiriečiams ir toliau apsiginti nepavyksta. Patrickas Heckmannas tarsi peiliu sviestą eilinį kartą suraiko kauniečių gynybą – 33:17.

21:30

Mantas Kalnietis stoja prie baudų metimo linijos. Per vienuolika pirmųjų šio sezono dvikovų gynėjas metė tik vieną baudos metimą. Šį kartą pataiko abu – 19:33.

21:34

Vaizdas aikštėje ir toliau nesikeičia. Vokiečiai visiškai primetę savo žaidimą bėga į priekį, o kauniečiams belieka tik skėsčioti rankomis. Svečių žaidimas atrodo visiškai sukrikęs – 21:40.

21:37

Ianas Vougioukas pelno dar du taškus iš po krepšio, tačiau iš psichologinės duobės išlipti tai nepadeda. Kitos atakos metu Martyno Pociaus tolimas metimas net neliečia lanko.

21:39

Ianas Vougioukas ir toliau lieka vieninteliu šviesuliu „Žalgirio“ gretose. Du graiko baudų metimai – 25:44.

21:40

Braliukas Janis Strelniekas smeigia tritaškį – 47:25.

21:43

II kėlinys. „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 49:29 (24:13, 25:16).

22:05

Pataiko Olivier Hanlanas – 31:51.

22:10

Nedidelis žalgiriečių spurtas. Po Manto Kalniečio metimo deficitas mažėja iki 14 taškų – 40:54.

22:11

Tačiau tuomet Andrea Trinchieri paprašė minutės pertraukėlės ir vokiečiai atsitiesė.

22:13

Bradley Wanamakeris pataiko iš toli – 59:42.

22:17

Po Pauliaus Jankūno ir Brocko Motumo taiklių metimų žalgiriečiai vėl priartėjo iki 14 taškų, tačiau tuoj pat bet kokias vilties kibirkštis užpūtė klaidos gynyboje.

22:20

Vokiečiai vėl susigrąžina dvidešimties taškų persvarą – 66:46.

22:25

III kėlinys. „Brose Baskets“ – „Žalgiris“ 71:52 (24:13, 25:16, 22:23).

22:33

Paskutinės dešimt minučių žalgiriečiams buvo visiška kančia. Kauniečiai ir toliau niekaip nesugebėjo primesti bent jau lygaus žaidimo.

22:34

Po Janio Strelnieko tritaškio su Olivier Hanlano pražanga visa Bambergo arena dar kartą stryktelėjo iš savo vietų – 85:57.

22:35

Dar vienas latvio taiklus metimas ir skirtumas pasiekia 30 taškų ribą – 87:57.

22:39

Įpusėjus kėliniui baltą vėliavą kelia ir Gintaras Krapikas. Strategas į aikštę išleidžia jaunąjį Martyną Sajų, taip parodydamas, kad susitaiko su karčiu pralaimėjimu.

22:45

Per paskutines minutes krepšininkai aikštėje beveik vaikščioja. Viskas šiose rungtynėse yra aišku – Bambergo krepšininkai švenčia triuškinančią pergalę.