2015 01 09

Blankiai žaidusių Martyno Pociaus ir Lino Kleizos klubai Eurolygoje patyrė nesėkmes

Ketvirtadienį vakare Eurolygos „Top 16“ etapo antrojo rato varžybose sužaisti dar du susitikimai, kuriuose nesėkmes patyrė Lino Kleizos atstovaujamas Milano „Emporio Armani“ ir Martyno Pociaus Madrido „Real“. Abu lietuviai rungtyniavo prieš savo buvusias komandas, tačiau buvo blankūs, o „Real“ gretose Jonas Mačiulis nežaidė dėl traumos.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

E grupė. Madrido „Real“ (2:0) – Stambulo „Galatasaray“ (1/1) 93:78 (25:24, 30:15, 14:18, 24:21)

Po apylygio pirmojo ketvirčio antrajame Zoranas Ercegas tritaškiu išvedė „Galatasaray“ į priekį 27:25. Supykę „Real“ krepšininkai tada trijų minučių atkarpą laimėjo 16:5 ir įgijo solidžią persvarą – 43:30. M.Pociaus tritaškis buvo kiek sumažinęs „Gala“ atsilikimą (45:35), tačiau iki pertraukos „Real“ jį susigrąžino – 55:39.

Viskas, ką „Galatasaray“ sugebėjo padaryti antroje mačo dalyje, tai priartėti iki 12 taškų (71:59). Ketvirtojo kėlinuko viduryje skirtumas buvo perlipęs 20 taškų ribą (83:62), tačiau mačui einant į pabaigą turkai dar pabandė pakovoti. Likus žaisti nepilnas 2 min. E.Arslano du taškai sumažino atsilikimą iki 10 taškų (86:76), tačiau S.Llullas atsakė tritaškiu ir viskas buvo baigta.

M.Pocius per beveik 16 minučių įmetė 7 taškus (1/1 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo du kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir išprovokavo pražangą.

„Real“: F.Reyesas (9/13 dvit., 11 atk. kam., 29 naud.) 22, R.Fernandezas (3/7 trit.) 15, S.Rodriguezas 13, S.Llullas (7 rez. perd.) 12.

„Galatasaray“: Z.Ercegas (3/4 dvit., 3/7 trit.) 17, E.Arslanas (3/4 trit.) ir C.Arroyo (5/6 dvit., 6 klaid. 6 rez. perd.) po 11.

„Scanpix“ nuotr./Linas Kleiza

F grupė. Pirėjo „Olympiakos“ (2/0) – Milano „Emporio Armani“ (0/2) 81:58 (13:18, 26:17, 17:9, 25:14)

Pirmajame ketvirtyje puikiai puolime atrodę Milano krepšininkai išsiveržė į priekį ir pirmavo iki pat antrojo ketvirčio vidurio, kai rezultatą išlygino O.Hunteris – 26:26. Iki pertraukos vyko atkakli kova, o vienintelį savo dvitaškį pataikęs Linas Kleiza likus žaisti pusę minutės sumažino šeimininkų persvarą iki 4 taškų – 39:35.

„Emporio Armani“ per tris su puse minutės trečiajame ketvirtyje nesugebėjo įmesti nė taško ir „Olympiakos“ įgijo dviženklę persvarą – 49:35. Šiek tiek atsigavę milaniečiai sumažino atsilikimą (51:44), tačiau paskutinės dvi su puse minutės vėl buvo sausos, „Olympiakos“ sumetė 5 taškus ir pirmavo 56:44.

Per septynias su puse minutės lemiamo ketvirčio metu Milano ekipa sukrapštė vos 6 taškus, o lyg iš natų atakavę „Olympiakos“ krepšininkai įmetė net 21 ir ėmė triuškinti svečius (77:50) bei iškovojo užtikrintą pergalę.

Linas Kleiza Milano klubui per 16 minučių įmetė 4 taškus (2/4 dvit.), atkovojo 3 kamuolius, 3 kartus prasižengė ir gavo bloką.

„Olympiakos“: O.Lafayette'as (4/5 trit.) ir B.Petway (3/4 dvit., 2/3 trit.) po 13, M.Lojeski  (4/4 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir G.Printezis (6 atk. kam.) po 12.

„Emporio Armani“: A.Gentile (3/9 dvit., 1/5 trit.) 12, S.Samuelsas 9, M.Brooksas 7.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 0 2 139:157

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) 2 0 150:119
2. Maskvos CSKA (Rusija) 2 0 183:171
3. Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 1 0 79:59
​4. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 1 0 72:67
5. Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) 0 1 81:84
6. Malagos „Unicaja“ (Ispanija) 0 1 62:69
7. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 0 2 157:171
8. Milano „Emporio Armani“ (Italija) 0 2 117:171