2021 10 26

Sezono rungtynes sužaidęs Donatas Motiejūnas nukalė „Monaco“ pergalę

Donatas Motiejūnas sužaidė geriausias sezono rungtynes Eurolygoje, o lietuvio vedama „Monaco“ (3-3) namuose 70:62 (21:12, 20:24, 15:17, 14:9) pranoko Belgrado „Crvena zvezda“ (2-4) krepšininkus.

„Monaco“ nutraukė trijų pralaimėjimų atkarpą, tuo metu Belgrado krepšininkams tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės.

Donatas Motiejūnas pergale pažymėtame mače žaidė daugiausiai laiko šį sezoną, pelnė daugiausiai taškų ir surinko daugiausiai naudingumo balų.

Varžovus firminiais puskabliais žudęs 31-erių metų aukštaūgis per 27 minutes pelnė 14 taškų (6/9 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

Neatpažįstamas buvo „Monaco“ lyderis ir viena ryškiausių Eurolygos žvaigždžių Mike'as Jamesas.

Pirmuosius taškus jis pelnė 28-ąją minutę, įdurdamas tolimą metimą beveik nuo aikštės vidurio. Dar vieną tritaškį jis pridėjo ketvirtojo kėlinio viduryje, kuris padidino šeimininkų pranašumą iki 63:59.

M.Jamesas pataikė ir dvitaškį metimą su rungtynių pabaigą skelbiančia sirena. Iš viso jis per 28 minutes pelnė 8 taškus (1/3 dvit., 2/8 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo 3 kartus ir surinko vos 1 efektyvumo balą.

Pirmoje mačo pusėje netrūko galingų dėjimų, kuriuos vėl kūrė „Monaco“ centras Donta Hallas.

Belgrado ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo pirmuosius septynis dvitaškius realizavęs Nate'as Woltersas. Buvęs žalgirietis surinko 18 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 kartus ir surinko 17 naudingumo balų.

Būtent N.Wolterso dvitaškis, likus pusantros minutės iki mačo pabaigos, sušvelnino „Crvena zvezda“ deficitą iki 3 taškų – 62:65.

Alpha Diallo realizavo vieną baudos metimą. Po kelių akimirkų šis puolėjas nusiėmė kamuolį puolime, išprovokavo varžovo pražangą ir realizavo dar du baudų metimus.

Nesėkme paženklintame susitikime „Crvena zvezda“ pataikė vos 3 tritaškius iš 21 (14,3 proc.), bet ties šiuo rodikliu nespindėjo ir aikštelės šeimininkai – 6 iš 26 (23,1 proc.).

„Monaco“: Alpha Diallo 19, Donatas Motiejūnas 14, Danilo Andjusičius 12.

„Crvena zvezda“: Nate'as Wolteras 18, Nikola Kaliničius 14, Ognjenas Kuzmičius 10.