2019 11 14

Dviejų pratęsimų trileryje Atėnuose – įspūdingai į pergalių kelią sugrįžusi ALBA

Lietuvio Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno ALBA (2-6) į pergalių kelią sugrįžo įspūdingame dviejų pratęsimų trileryje legendinėje Atėnų arenoje OAKA. Vokietijos krepšininkai svečiuose 106:105 (31:31, 27:18, 16:20, 14:19, 10:10, 8:7) įveikė vietos „Panathinaikos“ (4-4) krepšininkus bei taip nutraukė šešių pralaimėjimų seriją.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

38-ąją rungtynių minutę ALBA turėjo 5 taškų persvarą, tačiau karjeros rungtynes žaidęs Ioannis Papapetrou sumetė baudų metimus, o dvitaškį pridėjo Jacobas Willey.

Nickas Calathesas galėjo persverti rezultatą šeimininkų naudai, bet pataikė tik vieną baudos metimą. Berlyno žaidėjų Martino Hermanssono ir Johanneso Thiemano metimai paskutinėje ALBA atakoje tikslo nepasiekė.

Likus 40 sekundžių iki pirmojo pratęsimo pabaigos „Panathinaikos“ gynėjas Nikos Pappas įsūdė tritaškį, suteikusį Atėnų krepšininkams dviejų taškų persvarą – 98:96. Vis dėlto jau kitoje atakoje dvitaškį pataikė M.Hermanssonas.

Antrąjį pratęsimą taikliu metimu pradėjo Rokas Giedraitis. Pratęsimo pabaigoje PAO turėjo dviejų taškų pranašumą, tačiau dvitaškį su pražanga pelnė ALBA puolėjas Luke'as Sikma. Šeimininkų įžaidėjas Tyrese'as Rice'as dar bandė išgelbėti rungtynes tolimu metimu, bet šis tikslo nepasiekė.

R.Giedraitis pergalingame mače žaidė 37 minutes, pelnė 15 taškų (6/8 dvit., 1/8 trit.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, keturiskart prasižengė ir užfiksavo 8 naudingumo balus.

Berlyno komandai dėl traumų padėti negalėjo pagrindinis įžaidėjas Peytonas Siva bei puolėjas Tyleris Cavanough, tačiau žibėjo islandas Martinas Hermanssonas. Geriausias karjeros rungtynes užfiksavęs įžaidėjas surinko dvigubą dublį – 20 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Šeimininkų neišgelbėjo ir karjeros rungtynes sužaidęs Ioannis Papapetrou.

25-erių puolėjas per 48 minutes pelnė 39 taškus (9/10 dvit., 6/12 trit., 3/4 baud.) bei pakartojo Nando De Colo priklausantį geriausią šio sezono rezultatą. Graikas pridėjo 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei užfiksavo 41 naudingumo balą.

„Panathinaikos“ lyderis Nickas Calathesas buvo arti išskirtinio trigubo dublio. Įžaidėjas pelnė 10 taškų (3/9 dvit., 4/8 baud.), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau suklydo 9 kartus.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 39 (41 naud. bal.), Jacobas Willey 22 (8/11 dvit., 8/8 baud., 32 naud. bal.), DeShaunas Thomasas 16 (1/8 trit., 9 atk. kam.), Nikos Pappas 14, Nickas Calathesas 10 (10 rez. perd., 9 kld.)

ALBA: Martinas Hermanssonas 20 (10 rez. perd., 6 kld.), Landry Nnoko 17 (7/9 dvit.), Rokas Giedraitis 15 (1/8 trit.), Luke'as Sikma (10 atk. kam., 7 rez. perd., 26 naud. bal.) ir Nielsas Giffey – po 14, Johannesas Thiemannas 11 (7 atk. kam.).