2020 10 16

Karjeros mačą sužaidęs R.Giedraitis perlaužė R.Kurtinaičio ekipą

Maskvos srities „Chimki“ (0-4) išlieka viena iš dviejų vis dar pergalių savo sąskaitoje neturinčių Eurolygos komandų. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai Vitorijoje subyrėjo ketvirtajame kėlinyje ir pralaimėjimą patyrė 60:77 (18:15, 18:20, 11:19, 13:23). Prie to labiausiai prisidėjo Vitorijos „Baskonia“ (3-1) lietuvis Rokas Giedraitis, užfiksavęs asmeninį karjeros naudingumo rekordą.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

Penktadienio vakarą „Chimki“ sulaukė pastiprinimo – į rikiuotę sugrįžo traumas išsilaižę Sergejus Karasiovas bei Dairis Bertanis. Tuo metu Vitorijos klubui padėti negalėjo minkštu metimu pagarsėjęs puolėjas Alecas Petersas.

Nors du Rimo Kurtinaičio kariai grįžo, bet dėl traumų ir COVID-19 viruso žaisti vis dar negalėjo net aštuoni pagrindinės sudėties krepšininkai.

„Baskonia“ komandoje vėl žibėjo Rokas Giedraitis. Praėjusį penktadienį jis surinko 26 taškus, o šį – 20 taškų ir 30 naudingumo balų.

„Taika“ užrašą ant marškinėlių nešiojęs puolėjas per 35 minutes pataikė 3 dvitaškius iš 4, 2 tritaškius iš 5, 8 baudų metimus iš 9 baudų metimų. Lietuvis atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir nė karto nesuklydo.

Solidžią gynybą demonstravusio Tado Sedekerskio sąskaitoje – 1 taškas (1/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai, 5 naudingumo balai.

Svečių komandoje fantastišką pasirodymą surengė Aleksejų Švedą vaduojantis Viačeslavas Zaicevas, žaidęs beveik 40 minučių.

31-erių rusas pelnė 17 taškų (3/6 dvit., 2/6 trit., 5/5 baud.), atkovojo atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, suklydo 4 kartus ir užfiksavo 26 naudingumo balus.

Be keitimų žaidė „Chimki“ švedas Jonas Jerebko, kurio tritaškis 35-ąją susitikimo minutę priartino Rusijos komandą per 6 taškų atstumą.

Tačiau tuomet du tolimus metimus iš eilės dūrė „Baskonia“ įžaidėjas Luca Vildoza, Roko Giedraičio pridėjo dvitaškį, o spurtavę šeimininkai galutinai pabėgo.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis (30 naud. bal.) ir Achille Polonara (10 atk. kam., 27 naud. bal.) – po 20, Zoranas Dragičius ir Luca Vildoza – po 15.

„Chimki“: Viačeslavas Zaicevas 17 (26 naud. bal.), Devinas Bookeris 16 (12 atk. kam.), Jonas Jerebko 12 (9 atk. kam.).