2021 03 02

Tegyvuoja „Žalgiris“! M.Grigonio salvės atvėsino karščiausią Eurolygos komandą

Kauno „Žalgiris“ tęsia Eurolygos stipriausiųjų aštuntuko lenktynes. Antradienio vakarą Lietuvos čempionai savo aikštėje 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18) nukovė įspūdingą formą demonstravusį Vilerbano ASVEL ir žengė dar mažą žingsnelį link atkrintamųjų.
Marius Grigonis
Marius Grigonis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš išvyką į Kauną prancūzai buvo laimėję net šešis Eurolygos mačus iš eilės ir buvo karščiausia Eurolygos komanda.

Pirmoje rungtynių pusėje didesnės persvaros susikrauti nepavyko nė vienai ekipai, nors ASVEL kelis sykius bandė pabėgti. Trečiajame kėlinyje prancūzai vėl išlaikė iniciatyvą, bet kauniečiai savo oponentus kantriai laikė per 1-2 metimų atstumą.

Lemiamą smūgį „Žalgiris“ sudavė prieš pat ketvirtą kėlinį, kai Joffrey Lauvergne‘as ir Marius Grigonis pataikė po tritaškį, keturis taškus pridėjo Lukas Lekavičius ir kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (67:57).

Po šio smūgio svečiai neatsitiesė ir pergalingas ASVEL žygis baigėsi Nemuno saloje.

Mačo didvyriu vėl tapo Marius Grigonis, pataikęs net penkis tritaškius (iš 7) ir iš viso surinkęs 21 tašką.

„Žalgiris“: M.Grigonis 21, J.Lauvergne'as 18 (6 atk. kam.), T.Walkupas 12 (4 rez. perd.), R.Jokubaitis 10 (5 rez. perd.), A.Rubitas 7, L.Lekavičius 6, P.Jankūnas 5 (9 atk. kam.), N.Hayesas 4, M.Gebenas 2, K.Lukošiūnas 0.

ASVEL: G.Yabusele 17, N.Cole 14, D.Lighty 12, I.Bako 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL (17:20, 23:22, 27:15, 13:12).

40 min. Thomaso Walkupo du taškai su pražanga. Pergalė ir dar vienas žingsnis link atkrintamųjų!

38 min. Kauniečiai išlaiko iniciatyvą. Panašu, kad prancūzų pergalių serija nutrūks. 78:67.

35 min. Marius Grigonis pataiko kosminį tritaškį. Jau penktąjį – 76:62.

34 min. Paulius Jankūnas pataiso metimą po netaiklaus Thomaso Walkupo tritaškio – 73:62.

33 min. Thomasas Walkupas pelno sudėtingą metimą – 71:62.

31 min. Lukas trečią iš eilės ataką užbaigia sėkmingai. 69:57.

III kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 67:57 (17:20, 23:22, 27:15).

30 min. Lukas Lekavičius prideda keturis taškus aštriais reidais ir kauniečiai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 67:57.

28 min. Opapa! Iš trijų taškų zonos pataiko ir Joffrey Lauvergne'as. Čia tai bent – 61:55.

27 min. Marius Grigonis – dar vienas tritaškis. 58:55. Ketvirtas iš šešių.

26 min. Dar vienas puikus Roko Jokubaičio ir Joffrey Lauvergne'o epizodas – 51:51.

24 min. Joffrey Lauvergne'as pelno du su pražanga ir kauniečiai po ilgesnės pertraukos vėl priekyje. Rokas Jokubaitis perima kamuolį ir pelno dar du taškus – 49:46.

23 min. Rokas Jokubaitis baudomis lygina rezultatą – 44:44.

22 min. Mariaus Grigonio puikus epizodas. Perima kamuolį, persivaro per visą aikštę ir pelno du taškus nuo lentos – 42:44.

II kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 40:42 (17:20, 23:22).

18 min. Gražiausias mačo epizodas. Rokas Jokubaitis kabina kamuolį virš prancūzų krepšio ir Joffrey Lauvergne'as krauna jį iš viršaus – 38:36. Visgi stabdyti ASVEL milžiną Moustapha Fallą irgi tampa vis sunkiau.

17 min. Fantastiškas Mariaus Grigonio tritaškis ir vėl lygu – 34:34.

16 min. Kauniečiai rodo atsigavimo ženklus – 31:33.

14 min. Augustine'as Rubitas pelno du taškus iš po krepšio. Kauniečiai puolime vis dažniau žaidžia per šį aukštaūgį. 24:27.

12 min. Martinas Gebenas pataiko tik vieną baudą, bet nutraukia kauniečių taškų sausrą. Visgi jau kitoje aikštės pusėje gaunamas tritaškis. Pavojaus varpelis – 18:25.

11 min. Martinas Schilleris į aikštę leidžia Karolį Lukošiūną. „Žalgiris“ beveik penkias minutes nepelno taškų.

I kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 17:20.

8 min. Savo lyderį turi ir prancūzai. Norrisas Cole‘as pataiko tritaškį ir pelno jau devintą tritaškį. Jau atsiliekame 17:18.

6 min. Marius Grigonis dvikovos pradžioje tikrai karštas. Antras jo tritaškis – 17:13.

5 min. Prancūzai dvikovos pradžioje stipriai klysta, bet tuo pasinaudoti kauniečiams sekasi sunkiai – 14:11.

3 min. Grigo! „Žalgirio“ lyderis paleidžia tritaškį paskutinę atakos sekundę – 9:6.

2 min. Rokas Jokubaitis agresyviai veržiasi link krepšio ir verčia du taškus. Įkirsdamas dvitaškį prideda ir Marius Grigonis – 6:4.

1 min. Prancūzai pirmieji pelno taškus, tačiau Nigelis Hayesas į tai atsako pataikydamas iš vidutinio nuotolio – 2:2.