2018 02 01

Saldus revanšas: rekordiškai tritaškius laidęs „Žalgiris“ nukovė „Maccabi“

Kauno „Žalgiris“ moka atkeršyti už pralaimėjimus. Šįkart sausakimša „Žalgirio“ arena išvydo rezultatyviausią sezono pergalę 99:84 (26:20, 27:26, 23:16, 23:22) prieš Tel Avivo „Maccabi“. Tritaškiais varžovus užpylęs Kauno klubas Izraelio ekipą namuose įveikė pirmą kartą per 10 metų. Kaip vyšnios ant torto pritrūko tik šimtojo taško.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš mačą Kauno „Žalgirio“ sirgaliai nušvilpė Eurolygos himną, taip protestuodami prieš piniginę baudą treneriui Š.Jasikevičiui. Tačiau tribūnas ir šio mačo metu piktino teisėjų sprendimai.

Kauno „Žalgiris“ rungtynes pradėjo kaip ant sparnų. Axelis Toupane‘as šaudė sau nebūdingus tritaškius, o „Maccabi“ atrodė sutrikę.

„Žalgirio“ iš vėžių neišmušė ir sunkus periodas antrajame kėlinyje, kai teisėjai išrašė techninę pražangą Šarūnui Jasikevičiui ir nesportinę A.Toupane‘ui.

Iš viso per pirmąją rungtynių dalį žalgiriečiai pataikė net 9 tritaškius iš 13-os. „Maccabi“ prametė visus aštuonis.

Kevinas Pangosas pelnė dvigubą dublį – surinko 16 taškų ir dar pridėjo 11 rezultatyvių perdavimų.

Po praleistų rungtynių į rikiuotę sugrįžo Paulius Jankūnas, kuris pelnė net 17 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

„Žalgiris“ pagerino Eurolygos sezono tritaškių rekordą – iš viso pataikė net 14 iš 23.

Tel Avivo „Maccabi“ laimėjo pirmąją tarpusavio dvikovą Tel Avive 81:74.

Tryliktą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ Eurolygoje užima šeštąją vietą. Izraelio klubas patyrė dešimtą pralaimėjimą ir rikiuojasi aštuntas.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 99:84

Dvitaškiai: 22/40 (55 proc.) – 24/44 (54,5 proc.)

Tritaškiai: 14/23 (60%) – 5/20 (25%)

Baudų metimai: 13/21 (61,9%) – 21/26 (80,8%)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 29

Rezultatyvūs perdavimai: 29 – 18

Perimti kamuoliai: 2 – 9

Klaidos: 11 – 9

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, K.Pangosas 16, A.Toupane'as 15, A.Milaknis ir V.Micičius po 12, E.Ulanovas 9, A.White'as 8, B.Daviesas 6, A.Kavaliauskas 4.

„Maccabi“: M.Rollas 17, A.Parakhouskis 14, D.Thomasas, J.Boldenas ir P.Jacksonas po 12.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 99:84

40 min. Svečiams pavyko sumažinti skirtumą, tačiau „Žalgiris“ šventė pergalę.

36 min. V.Micičius pataikė jau trečią tritaškį – 90:75.

34 min. Žalgiriečiai toliau smaginosi. K.Pangosas jau turėjo 16 taškų savo sąskaitoje – 84:70.

32 min. P.Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio – 80:65.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas

„Žalgiris“ tokios galingos puolimo mašinos šį sezoną dar nebuvo užkūręs. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai per tris kėlinius jau sumetė 76 taškus – daugiausiai šį sezoną po 30 mačo minučių. Tai jau daugiau nei penkiuose kituose Eurolygos mačuose per keturis kėlinius.

31 min. A.Toupane'as taikliu metimu pradėjo ketvirtą kėlinį ir jau turėjo 15 taškų – 78:62.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 76:62

30 min. A.White'as sau įprastu dėjimu rinkosi taškus. Prieš lemiamą kėlinį žalgiriečiai pirmavo 14 taškų.

Dangiškas pataikymas iš toli! „Žalgiris“ jau 27-ąją rungtynių minutę pakartojo savo Eurolygos sezono pataikytų tritaškių rekordą – turi net 13 iš 19 (68 proc.).

28 min. V.Micičius pataikė antrą tritaškį ir „Žalgiris“ jau turėjo 14 taškų pranašumą – 74:60.

27 min. K.Pangosas susilygino rezultatyvumu su A.Toupanu (13) – 70:58.

26 min. A.Kavaliauskas pataikė ir po minutės pertraukėlės. „Žalgiris“ susigrąžino dviženklį pranašumą – 68:58.

25 min. Pirmuosius taškus pelnė A.Kavaliauskas – 66:58.

24 min. Tritaškius pataikė ir K.Pangosas su P.Jankūnu – 64:58.

23 min. E.Ulanovas pačiu reikalingiausiu metu pataikė iš toli – 58:54.

22 min. J.Boldenas ir P.Jacksonas pataikė pirmuosius svečių tritaškius ir sumažino skirtumą iki taško – 55:54.

„Žalgiris“ žaidžia rezultatyviausią pirmąją rungtynių pusę šį sezoną. Vos per 20 minučių žaliai balti jau turi 53 taškus. Iškalbinga tritaškių statistika: kai lietuviai pataikė net 9 iš 13 tolimų metimų, tai „Maccabi“ prametė visus 8.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 53:46

20 min. E.Ulanovas sumetė baudos metimus ir prieš antrąją rungtynių pusę šeimininkai pirmavo 7 taškais.

18 min. K.Pangosas smeigė antrą tritaškį iš eilės – 50:41.

„For what?! For what?!“ – skėsčioja rankomis Šaras. Vienas iš teisėjų griežtai skyrė lietuviui techninę pražangą. „Žalgirio“ treneris tikina esąs niekuo dėtas. „Žalgirio“ aistruoliai siunta ir siunčia teisėjams gerai žinomą vietinę skanduotę. Bet juos dar labiau įsiutino sprendimas Axeliui Toupane'ui skirti nesportinę pražangą. Gerai, puolime ji tikrai buvo – prancūzas alkūnėmis įėjo į varžovą, bet nesportinė? Kita vertus, arbitrai sprendimą priėmė po vaizdo peržiūros – turėjo būti šimtu procentų tikri savo verdiktu. Bet papasakokite tai fanams, kurie trypia iš pykčio.

17 min. K.Pangosas pirmuosius taškus pelnė tritaškiu – 45:39.

16 min. Emocijų netvardantis Š.Jasikevičius gavo techninę pražangą. Netrukus A.Toupane'ui buvo skirta nesportinė pražanga – 42:35.

15 min. E.Ulanovas tolimo metimo metu prasižengė prieš M.Rollą ir įsiutino Šarą, kuris prašė pertraukėlės. Varžovas realizavo visus tris baudos metimus – 39:32.

14 min. V.Micičius didino persvarą iki 12 taškų – 39:27.

Kvieskite gaisrinę! Artūras Milaknis per tris antrojo kėlinio minutes leidžia į „Maccabi“ krepšį jau trečią tritaškį! Kosminis „Žalgirio“ pataikymas iš toli – net 7 iš 9!

12 min. B.Daviesas padidino persvarą iki 11 taškų, o A.Milaknis pataikė antrą tritaškį iš eilės. Svečiai kol kas prametė visus septynis tolimus metimus – 34:23.

11 min. Pirmąjį savo tritaškį šovė ir A.Milaknis – 29:20.

Axelis Toupane'as dar nebuvo toks rezultatyvus ir ypač taiklus iš toli. Jis pirmą kartą karjeroje per vieną mačą pataikė du tolimus metimus – abu vos per pirmąjį kėlinį. Iki mačo su „Maccabi“ A.Toupane'as per visą savo karjerą Eurolygoje buvo pataikęs 4 tritaškius iš 23. Prancūzo sąskaitoje jau 11 taškų vos per 8 pirmąsias mačo minutes.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Maccabi“ 26:20

10 min. Kėlinį užbaigė A.Milaknio metimas iš po krepšio.

9 min. Taikli dienelė. Iš trijų taškų zonos pataikė ir V.Micičius – 23:16.

8 min. A.Toupane'as jau surinko 11 taškų. Šįkart areną džiugino metimas su pražanga – 20:15.

6 min. Iš toli pataikė ir A.White'as. Jau trečias žalgiriečių tritaškis iš penkių. Antrą asmeninę pražangą gavo K.Pangosas, kurį pakeitė V.Micičius – 17:12.

5 min. A.Toupane'as šį vakarą stebimas ir atvykusių draugų. Atrodo, kad tai tapo papildoma motyvacija prancūzui, kuris pataikė antrą tritaškį iš eilės. Į aikštę žengė A.Kavaliauskas ir A.White'as – 14:8.

3 min. Greita rungtynių pradžia. A.Toupane'as pagaliau pralaužė tolimą metimą ir pataikė tritaškį. Du kartus pasižymėjo ir B.Daviesas – 9:6.

„Žalgirio“ sirgaliai sureagavo. Beveik sausakimšos tribūnos nušvilpė Eurolygos himną prieš pat „Žalgirio“ ir „Maccabi“ dvikovos pradžią. Aistruoliai taip įvertino Eurolygos sprendimą skirti Šarūnui Jasikevičiui piniginę baudą už nepagarbą teisėjams Atėnuose. Ko gero, švilpimu jie taip pat įvertino neužfiksuotą lemtingą pražangą Kevinui Pangosui ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas, Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane'as.

„Maccabi“: Pierre'as Jacksonas, Arciomas Parakhouskis, Jonahas Boldenas, Deandre Kane'as, Michaelas Rollas.